Rahvusvahelise Artur Kapi Ühingu aastakoosolek

Alo Põldmäe

Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing on asutatud 2001. aastal Suure-J aanis. Ühingul on koos toetajaliikmetega 60 liiget, juhatusse kuuluvad Andres Kapp, Riina Mankin, Aavo Ots, Mati Palm, Alo Põldmäe, Aare Tammesalu, Aave Toomsalu, Priit Toobal (esimees) ja Andres Uibo.   

Kuna ühingu üheks olulisemaks väljundiks on kujunenud Suure-Jaani muusikafestival, toimus seegi aastakoosolek festivali ajal 21. juunil. Kinnitati 2008. aasta majandusaruanne ja revisjonikomisjoni aruanne. Ülevaate ühingu tegevusest aastail 2008/2009 andis tänavu 19. veebruaril valitud uus ühingu esimees Priit Toobal, ülevaadet täiendas Andres Uibo. Toobal teavitas üldkoosolekut kohtumisest sihtasutuse Tallinn 2011 korralduskomisjoni  liikmete Kaia Jäppineni ja Toomas Vitsutiga ning sihtasutuse juhataja Mikko Fritzega seoses Suure-Jaani muusikafestivali ja sihtasutuse võimaliku koostöölepinguga, mis oleks ühtlasi Suure-Jaani vallale toeks 2011. aasta festivali korraldamisel.

Käsil on ühingu uue kodulehe kujundamine ja see peab valmima juba sel kuul. Veel kõneldi heliloojate Kappide muusika propageerimisest koostöös Eesti Muusika Infokeskusega (Aare Tammesalu), vahendite kogumisest ühingu maja (Suure-Jaani, Köleri 2) renoveerimiseks (Aave Toomsalu), Rahva Raamatu Suure-Jaani plaanitava raamatupoe võimalikust avamisest ühingu hoones pärast selle renoveerimist (Priit Toobal). Jutuks oli muusikasidemete aktiveerimine Lõuna-Venemaa linna Astrahaniga, kus Artur Kapp tegi suurt muusikalist tööd aastail 1904–1920 ja kus tema panust hinnatakse tänini (Mati  Palm), festivali raames 2008. aastal alguse saanud muusikateadusliku konverentsi korraldamine ka edaspidi (võimalike teemadena Suure-Jaani festivali ajalooga seotu ning heliloojate Kappide ja nende õpilaste loomingu osa Eesti muusikaloos) ja romansside konkurss Villem Kapi 100. sünniaastapäevaks (Alo Põldmäe), samuti Suure-Jaani gümnaasiumi õpilase uurimistööst tähistamaks Suure-Jaani muusikafestivali 10. aastapäeva (Tiiu Siim).  Eesmärgiks seati Neeme Järvi kaasamine muusikafestivali kontsertide andmisse. Tehti ettepanek nimetada Suure-Jaani gümnaasium Artur Kapi nimeliseks ja püstitada sinna (või ka mujale) tema büst, anda mõnele SuureJaani tänavale siit pärit ja sellele kandile kuulsust toonud kultuuritegelaste nimi, näiteks Artur Kapi ja Mart Saare tänav (Andres Uibo) ning nimetada kohviku Arturi juures uus saal Suure-Jaani varalahkunud linnapea  Rein Valdmaa auks Linnapea Reinu saaliks. Soovitati kutsuda 2010. aasta festivalile ja selle patrooniks suurärimees Aleksander Kofkin, kes on muuhulgas Peterburi Jaani kiriku restaureerimise pearahastaja (Mati Palm).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht