Rahvusvähemuste kultuuriprojektid said toetusi

Kultuuriministeerium toetas rahvusvähemuste kultuuriühingute projekte, kokku eraldati 38 projektile 92 000 eurot.

Taotlusvoorust eraldati 6000 eurot Laulu- ja Tantsupeo Slaavi Pärg Korralduskomiteele XIV Rahvusvahelise Laulu- ja tantsupeo Slaavi Pärg korraldamiseks, mis sel aastal on pühendatud vene helilooja Pjotr Tšaikovski loomingule. Konkursikomisjoni ettepanekul toetati Jõhvi Huvi-ja Kultuurikeskust 3000 euroga XII vähemusrahvuste kultuurifestivali „Rahvuskultuuride loomepada“ läbiviimiseks. Eesti Kultuurikeskusele Vene Entsüklopeedia eraldati 4500 eurot ajakirja Võšgorod väljaandmiseks.
Toetust said ka Eesti Vene Kultuurikoda muusikalis-poeetiline kontsert „D. Samoilovi ja J. Krossi  95. sünniaastapäev“, Eesti Ukrainlaste Kongressi rahvusvaheline ukraina kultuurifestival „Balti Trembita“, Tartu Linna Slaavi Kultuuri Ühingu  Tartu Vene Ball 2015, Eesti Ingerisoomlaste Liidu 25. ingerisoomlaste laulu- ja tantsupidu Rakveres ning ajakiri Inkeri.
SA Eesti Vabaõhumuuseum sai toetust 2000 eurot Peipsivene maja avamiseks Eesti Vabaõhumuuseumis ning Eesti-Mordva Selts 1500 eurot vähemusrahvuste pärimusaastaringi  sündmuste sarja läbiviimiseks.
Taotlusvooru eesmärk on arendada Eestis elavate rahvusvähemuste, sh hõimurahvaste kultuuriseltside ja kunstikollektiivide kultuuri- ja haridusalast täienduskoolitust, aidata kaasa etniliste vähemuste keele ja kultuuri säilimisele ja tutvustamisele Eestis, toetada rahvusvähemuste kultuuriühingute ürituste korraldamist, sealhulgas traditsiooniliste festivalide korraldamist ja rahvuste vahelist koostööd.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht