Segakoori HUIK! heategevuslikud kirikukontserdid Lääne- ja Saaremaal

Ave Habakuk

Alates homsest kõlavad Lääne-Eesti ning Saaremaa kirikutes Segakoori HUIK! esituses Veljo Tormise koorikontsert “Tornikell minu külas” ning Cyrillus Kreegi vaimulikud rahvaviisid. Kontsertringreisiga soovitakse tähelepanu pöörata maakirikute olukorrale.

Tänavu suvel möödub 35 aastat Eesti Filharmoonia Kammerkoori eelkäija, toonase nimetusega Ellerheina kammerkoori kontsertringreisist Lääne-Eesti ja Saaremaa kirikutes. Kontsertidega pöörati tähelepanu nende kirikuhoonete olulisusele kultuuripärandis ning nende häbiväärselt viletsale olukorrale. Nüüd, 35 aastat hiljem vajavad need ehitised endiselt tähelepanu, suuremat hoolt ning väärtustamist ning Segakoor HUIK! on võtnud ette ringreisi korrata.

Segakoor HUIK! loodab oma lauluga panna kuulajate südamed helisema ja juhatada nende pilgud pühakodade kõrgete võlvideni, mis tuge ootavad. Kontsertidel kõlab Veljo Tormise koorikontsert “Tornikell minu külas” segakoorile, lugejale ja torukellale, mis kirjutati just 35-aasta taguseks ringreisiks. Samuti kuuleb Cyrillus Kreegi vaimulikke rahvaviise ning Mart Saare ja Pärt Uusbergi koorimuusikat. Pool tundi enne kontsertide algust kõneleb kunstiajaloolane Kaur Alttoa vastava kirikuhoone minevikust ning eripärast.

Kontserdid toimuvad:

8. augustil Noarootsi Katariina kirikus,

9. augustil Hanila Pauluse kirikus,

10. augustil Pöide Maarja kirikus (algusega kell 19.00) ning

11. augustil Muhu Katariina kirikus (algusega kell 18.00).

Segakoor HUIK! tuli esmakordselt kokku 2009. aasta septembris. Koori tuumiku moodustavad Vanalinna Hariduskolleegiumi vilistlased, kellest paljud laulsid koos juba VHK Gümnaasiumi kammerkooris. Praeguseks on kooriga liitunud laulusõpru ka Tallinna Ülikoolist, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, Tartu Ülikoolist, Tallinna Tehnikaülikoolist ja mujalt. 2011. aastal toimunud XVIII eesti segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ saavutas segakoor HUIK! A- kategoorias I koha, samuti kaks eripreemiat. 2012. aasta aprillikuus toimunud XII eesti kammerkooride festivalil võitis HUIK! Grand Prix, esikoha A- kategoorias ning Kooriühingu ja Klassikaraadio eripreemiad.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht