Siin oli meie praegusaja muusikute kasvulava

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

1. oktoobrile, mil Eestiski tähistatakse 40 aastat tagasi UNESCO algatusena sündinud rahvusvahelist muusikapäeva, on tänavuse muusika-aasta puhul kavandatud eriti rohkelt muusiksündmusi. Enam kui 200 tasuta kontserdi, loengute ja kohtumiste mosaiiki on Tallinna Muusikakeskkooli esimese, 50 aasta eest lõpetanud lennu algatusel lisandunud veel üks pidulik mõttehetk: kell 11 avatakse Tallinna kesklinna majal Kaarli pst 3 mälestustahvel tekstiga „Selles majas tegutses aastail 1944 – 1999 Tallinna Riiklik Konservatoorium ning 1961 – 1969 Tallinna Muusikakeskkool.“
„Kui Muusikakeskkooli poleks olemas, tuleks ta välja mõelda ja rajada,” on  kooli vilistlane, professor Kristel Pappel öelnud TMKK 30. sünnipäeva aastal. Õnneks on konservatooriumi rüpes sündinud muusikakeskkool olemas ja  jõuliselt meie muusikamaastikku kujundamas. Tõsi, siiani päris oma katuseta pea kohal. Kindlasti ei olnud Kaarli puiestee endine elamu, mille tube/klasse konservatooriumiga jagati, päris tavaline koolimaja. Ent muusikaarmastus sütitati seal, nii nagu kasvatati ka tööharjumus ja tugev selgroog.
On sümptomaatiline, et mälestustahvli avamisel sõna võtvad koolijuhid, nii Eesti muusika- ja teatriakadeemia rektor Peep Lassmann kui ka Tallinna muusikakeskkooli direktor Timo Steiner on TMKK vilistlased; muusikatki teeb õpilaskonda esindav TMKK vaskpilliansambel. Tallinna kultuuriväärtuste ameti juhataja Aini Härm, kelle toel mälestustahvli idee ellu viidi, on aga lõpetanud konservatooriumi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht