Sirbi vahel hakkab ilmuma Vasar

Liina Jänes

Reedel, 15. mail ilmub kultuurileht Sirbi vahel muinsuskaitselehe Vasar esimene number.Ajakirjanduses on muinsuskaitse temaatikat kajastatud kinnisvarakeskselt ja kõmumaiguliselt: mälestis põles, kirikuvara rikuti jne. Ka ühiskonna ootused muinsuskaitse suhtes on vastuolulised. Ühest küljest liigub kogu maailm üha enam alalhoidliku ja pärandit hindava elulaadi poole, teisalt on muinsuskaitse eesmärgid ja tööpõhimõtted jäänud avalikkusele paljuski arusaamatuks.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Uus leht pakub ühist platvormi kirjutamiseks ja kaasamõtlemiseks kõigile, kes kultuuripärandist midagi arvavad. Eesmärk on õhutada asjalikku arutelu, avaldada analüüsivaid ja probleemikeskseid lugusid alates sellest, millist muinsuskaitset me tahame kuni konkreetsete pärandiliikide ja objektideni.

Esimesest numbrist saab lugeda Eesti ja Põhjamaade muinsuskaitsesüsteemide erinevustest ja sarnasustest, arhitektide ja muinsuskaitsja vestlusringi, kus otsitakse kahe põrkuva valdkonna ühisosa, Tallinna Püha Vaimu kiriku haruldasest vitraažipärandist ja suurtest küsimärkidest Peeter Suure merekindluse objektide ümber.

Muinsuskaitseleht Vasar hakkab ilmuma vähemalt kord kvartalis, usutavasti sagedamini. Lehte annab välja Eesti Muinsuskaitse Ümarlaud, mis on sõltumatu vabatahtlike ühendus. Lehte toimetab Liina Jänes, viieliikmelisse nõuandvasse kolleegiumisse kuuluvad Mart Kalm, Carl-Dag Lige, Olev Liivik, Juhan Maiste ja Mika Orava.

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht