Sõjajärgne eesti kunst Mart Lepa kunstikogust

Vaal galeriis avatakse neljapäeval, 8. augustil kell 17-19 näitus „Täiendades kunstiajalugu”, mis püüab mitmekülgselt kokku võtta olulisemat sõjajärgsest eesti kunstist.

Ühelt poolt ametlik stalinistlik, sotsrealistlik suundumus (E. Kits) ning sellele vastanduv harv ja haruldane aus vaade ajale (O. Terri, J. Saal). Eksponeeritud on avangardsed (E. Kits, A. Vardi, Ü. Sooster, O. Maran) ja postmodernistlikud suundumused (J. Palm, P. Mudist, T. Pääsuke, J. Arrak, J. Toomik, K. Ole).

Mart Lepa kunstikogus on enam kui paarkümmend tuhat teost peamiselt eesti XX sajandi kunstist, samas ka Lääne-Euroopa graafikat ja vene avangardi (Kabakov, Bulatov). Võrreldes teiste Eesti kunstikollektsioonidega on Lepa kogus paljude juhtivate kunstnike looming esindatud suurte, sageli sadadesse teostesse ulatuvate monograafiliste kogumikena, seda nii kunstipärandist kui ka uuemast ajast.

Mart Lepal on kunstikogujana oluline roll eesti kunstipärandi säilitamises, väärtustamises ja dokumenteerimises. Aegade jooksul on Lepp korraldanud oma kogust üle saja näituse ja andnud välja trükiseid, pakkudes nii kunstipublikule terviklikku sissevaadet erakogusse.

Näitus on avatud 7.-31. augustini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht