Suvel antakse välja suurim ajakirjandusauhind

Kaarel Tarand

Möödunud suvel kuulutati välja Eesti suurima, Hans H Luige Oivalise Ajakirjanduse preemia asutamine. Esimene preemiasaaja valitakse välja Võidupühast Võidupühani ehk 23. juunist 2009 kuni 23. juunini 2010 Eesti ajakirjanduses eesti keeles kirjutatud ja avaldatud tööde hulgast.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Preemia žürii (liikmed Kristina Mänd, Mart Raudsaar, Mihkel Kaevats, Raimo Ülavere ja Kaarel Tarand) kutsub lugejaid otsima Eesti kirjutavast ajakirjandusest väärt töid ja neist teatama, et valida välja 100 000-kroonise preemia saaja. Kandidaate saab elektrooniliselt esitada kuni 24. juunini 2010. Žürii jätab endale vabaduse jagada auhinnaraha kahe töö vahel, kuid eelistab ühe auhinna väljaandmist, kui see peaks vähegi võimalikuks osutuma.

Võidutööks valitakse selline, kust paistab kirjutaja (või ka meeskonna: kujundaja, piltniku ning toimetaja) iseseisev pingutus, töö allikate ja ajakirjandusliku vormistamisega. Oivaline ajakirjandus taotleb ühiskonna vastukaja, teenib lugeja silmade avamise ja lahtihoidmise ning avalikke hüvelisi eesmärke. Preemia täidab oma ülesande, kui aitab kaasa sellele, et kodumaise pressi lugeja on edaspidi ajakirjanduse suhtes nõudlikum ja valivam. Selles mõttes aitab oivalise ajakirjanduse esiletõstmine ühtlasi ära tunda PR-sugemetega,väheste või ühekülgsete allikatega või mõttevaest ajakirjandust.

Teatades oivalisest ajakirjandusest on lugeja käes võim näidata, et head ajakirjandust ei olegi Eestis nii vähe! 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht