Täna algab kollektiivide registreerumine 2014. aasta XXVI laulu- ja XIX tantsupeole “Aja puudutus. Puudutuse aeg”

Sirp

20. septembrist kuni 20. oktoobrini toimub registreerumine kollektiividele, kes soovivad osaleda 2014. aastal toimuval laulu ja tantsupeol. Registreerumiseks on vajalik kollektiivi ühel esindajal täita kollektiivi nimel taotlus, mis asub internetis aadressil register.laulupidu.ee. Väliskollektiivide ja Välis-Eesti kollektiivide registreerumine algab novembris.

XXVI laulu- ja XIX tantsupidu “Aja puudutus. Puudutuse aeg” toimub Tallinnas 4.-6. juulil 2014. Kollektiivide laulu- ja tantsupeole registreerimine on oluline osa peo ettevalmistustest, misläbi on võimalik kavandada järgmisi samme sellel pikal teel.

Laulupeo kunstilise juhi, Hirvo Surva sõnul kohtuvad XXVI laulu- ja XIX tantsupeol “Aja puudutus. Puudutuse aeg” kaks olulist märksõna – aeg ja puudutus. “Aja puudutust tunneme oma eelkäijate loomingus. XXVI laulupeo esimese päeva kontserdi nimi ongi “Aja puudutus” ja see toob meieni väärtusliku varamu esimesest laulupeost peale. Aeg on väärtuslik ja kasutagem seda hästi, et meistki jääks maha see, mis meie järeltulijaid puudutab!”, lisab Surva.

XIX tantsupeo ideekavand on sündinud igatsusest, et oleksime avatud märkama ja väärtustama seda mis on päris ning ei raiskaks oma väärtuslikku aega tühisusele ega sulgeks oma südant puudutustele. Vaatamata sellele, et meie elu koosneb paljudest puudutustest, ei jõua enamik nendest paraku näpuotsast kaugemale. Ja puudutuste puudumisest tekkinud tühjuse täidab igatsus ja valu.

Laulupeo kunstiline juht on Hirvo Surva. Tantsupeo pealavastaja on Maido Saar, muusikajuht on Toomas Lunge ning tantsupeo idee ja loo autor on Sten Weidebaum.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht