Tallinna kirjandusfestival HeadRead alustab

Tallinna kirjandusfestival HeadRead alustab oma kava eelsündmusega 21. mail kl 17 Rahvusraamatukogus, eesti-inglise luuleõhtuga „Eosed ja seosed“. Festivali külaline Philip Gross räägib oma eesti juurtest ja esitab oma luulet, tema tekstide eestindused paneb kõlama Doris Kareva, kes on kindlasti üks tuntumaid eesti luuletajaid ingliskeelses kultuuriruumis.

Eeloleva viie päeva jooksul näeb ja kuuleb Tallinnas selliseid nimesid kirjandusmaailmast nagu mainekas inglise kirjanik Julian Barnes, David Lagercrantz, kes on edukalt jätkanud Stieg Larssoni „Millenniumi“ sarja, spioonižanri arendanud Mick Herron, prantsuse-maroko kirjanik Leïla Slimani, Eesti juurtega tõlkija ning kirjanik Ian Thomson, armeenia päritolu prosaist Narine Abgarjan, lastekirjanik Toon Tellegen, näite- ja romaanikirjanik Inga Gaile, kirjanduskriitik Galina Juzefovitš, huntide elu uurinud Elli Radinger, Norra maadeuurija ning ettevõtja Erling Kagge, jutuvestja ja koreograaf Nikky Smedley, kirjanik ja kirjanduslektor Merete Mazzarella, kolumnist ja kirjanik A. N. Wilson, kirjanik ja ajakirjanik Sheila O’Flanagan, kultuuriajakirjanik ja kirjanik Mattias Berg, lastekirjanik Denisa Proškova, humorist ja publitsist Miska Rantanen, populaarse „Grühvli“ sarja illustreerinud Axel Scheffler ning krimikirjanik Emelie Schepp.

Festivali peamises toimumiskohas Kirjanike Maja musta laega saalis jätkuvad traditsiooniks saanud eesti kirjanike vestlused. Elu ja loomingu üle arutlevad üks tänavuse Tuglase novellipreemia laureaate Tiit Aleksejev ja äsja Kultuurkapitali proosapreemia pälvinud Martin Algus, Mait Vaik ja Paavo Matsin, Mudlum ja Maarja Kangro ning Leelo Tungal ja Tiia Toomet. Head eesti kirjandust jagub ka lastekirjanduse keskusse, kus esinevad tänavune Kultuurkapitali laste- ja noorsookirjanduse preemia laureaat Andrus Kivirähk ning tuntud lastekirjanikud Kertu Sillaste, Kristi Kangilaski, Els Heinsalu, Jaanus Vaiksoo ning Wimberg.

HeadReadi pärisosa on alati olnud mahukas luuleprogramm. Kohe festivali avapäeval 22. mail saab Aidas (Vene 14) kuulata ja vaadata mitme põlvkonna poeesiat, kui lavale astuvad Eva ja Indrek Koff koos Sander Udikase ning üllatuskülalistega. Luuleteatepulga võtavad üle verinoored poeedid. Reedel loevad Aidas aga luuletõlkeid ja tõlkeluulet Kultuurkapitali luulepreemia värske laureaat Eda Ahi ning Doris Kareva, Paul-Eerik Rummo, Kalju Kruusa, Igor Kotjuh ja Aare Pilv.
Festivalilt ei puudu ka traditsioonilised luuledisko Kuku klubis ja luulemissa Niguliste kirikus.

Vestlusringe toimub kirjandusfestivalil mitmel päevakohasel teemal: „Mats ja vurle kirjanduses”, „Kliimast, keskkonnast ja ajakirjandusest” ning „Tehnoloogia mõjust lugemisele ja kirjandusele” .

Festivalilt ei puudu ka muusika. Jutte ja laule ühendavad Piret Päär ning Meelika Hainsoo, Elina Gerodes, Polina Tšerkassova, Mingo Rajandi ja Jan Kaus ning Mari Kalkun ja Aleksandra Klementski.

Esimest korda on uue vestluspaigana festivalil HeadRead Disaini- ja Arhitektuurigalerii (Pärnu mnt 6), kus on avatud ka Dmitri Kotjuhi fotonäitus kirjandusfestivali eelmistest aastakäikudest.
Kogu kava leiate aadressil https://headread.ee/

Tallinna kirjandusfestival HeadRead 2019 toimub 22.–26. mail. Jälgige festivali lehekülge Facebookis, Twitteris ja Instagramis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht