Tallinnas toimub sel nädalal rahvusvaheline koorifestival

18.–21. aprillini võõrustab Tallinn 900 koorilauljat, kes võtavad osa XIII rahvusvahelisest koorifestivalist „Tallinn 2013”. Festivalil võistleb 23 koori; riikidest on esindatud Austria, Rootsi, Ukraina, Valgevene, Ühendkuningriik ja loomulikult Eesti.

1972. aastast Tallinnas toimuv konkurss on Eesti ainus rahvusvaheline koorikonkurss ja osalema on kutsutud kõik kooriliigid üle kogu maailma. Festivali korraldab Eesti Kooriühing ning see toimub Tallinnas üle aasta. Tänavusel festivalil on esmakordselt kohustuslike lugudena kavas ainult Eesti autorite teosed: segakooridel Rudolf Tobiase „Vivit!”, kammerkooridel Arvo Pärdi „Alleluia-Tropus” ja naiskooridel Veljo Tormise „Virmalised”. Samuti esmakordselt kõlab kohustusliku lauluna üks esiettekanne: kaasaegse muusika kategooria jaoks tellitud uudisteos Galina Grigorjevalt. 

Festivali kunstilise juhi, Eesti Rahvusmeeskoori peadirigendi Mikk Üleoja sõnul on korraldajatele suureks auks, et nii palju osalejaid festivalil võistleb. „Musitseerimine on suur privileeg, hoolimata sellest, kas võistluselt väljutakse esikohaga või kogemuse võrra rikkamana. Soovin nii kooridele kui ka kuulajatele imelisi muusikalisi hetki,” sõnab Üleoja festivali eel.

Kolmapäeval, festivali eelõhtul kell 21 saab Estonia kontserdisaalis kuulata Eesti Rahvusmeeskoori Mikk Üleoja käe all. Kavas on briti heliloojate ning T. S. Elioti ja Shakespeare’i tekstidele loodud Mart Siimeri ja Evelin Seppari uudisteosed.

Festivali avakontserdil neljapäeva õhtul kell 18 astuvad üles Danderydi vokaalansambel Rootsist, lastekoor Lastivka Ukrainast, Grazi laste ja noorte laulustuudio Austriast ning tütarlastekoor Ellerhein ja kammerkoor Head Ööd, Vend Eestist.

Reedesel päeval on Estonia kontserdisaal konkursi päralt: võistlevad laste-, noorte-, nais- sega- ja kammerkoorid. Õhtusel kontserdil kell 19 esinevad koorid Eestist ja Valgevenest.

Laupäeva hommikul astuvad võistlustulle kaasaegse muusika kategooria koorid. Keskpäeval leiab aset festivali ainus väljaspool Estonia kontserdisaali toimuv avalik kontsert, kui Niguliste kirikus laulavad koorid Eestist ja Ühendkuningriigist. Grand prix’ voorul, mis algab Estonia kontserdisaalis kell 15, saab kuulata festivali parimaid.

Festivali lõppkontsert laupäeval, 20. IVl kell 18 pakub muusikasõbrale tõelist maiuspala – ettekandele tulevad Arvo Pärdi „Aadama itk” ja Erkki-Sven Tüüri „Psalmoodia”. Esinevad Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti muusika- ja teatriakadeemia segakoor, kammerkoor Collegium Musicale, Tallinna Kammerorkester ja Nargenfestivali orkestri puhkpillirühm, juhatab Tõnu Kaljuste.

Festivali piletid on müügil Piletilevis ja Piletimaailmas.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht