Täna toimub selge keele arvamuskoda ja selge sõnumi gala

Õiguskantsler Ülle Madise ja Eesti Keele Instituut korraldavad täna arvamuskoja „Selge ja kasutajakeskne riik“, milles arutletakse selge keele, kasutajakesksuse ja valdkonnaülese koostöö üle. Kogutakse ideid, kuidas lõimida selget keelt rohkem õigusloomesse ja riiklikku asjaajamisse.
Osalejaid tervitavad Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja õiguskantsler Ülle Madise. Arutlusteemasid juhatavad sisse Ülle Madise, Marten Kaevats, Lee Maripuu, Tajo Oja, Janno Siimar ning Katrin Hallik ja Katre Kasemets.

Selge keele patroon Ülle Madise annab üle 2019. aasta selge sõnumi auhinnad. Auhinna saavad Eesti Loodusmuuseumi audiogiid, Ants Laikmaa kampaania Viru Keskuses, Maanteeameti liiklusohutuse kampaania ning Politsei- ja Piirivalveamet.

Parima selge sõnumiga tarbeteksti auhinna pälvib Eesti Loodusmuuseumi audiogiid, kus üheminutilisest, aga sisutihedast tekstist saab huviline hõlpsalt vajaliku teabe Eestis kasvavate seente kohta.

Tarbeteksti kategoorias märkis hindamiskomisjon ära Eesti Puuetega Inimeste Koja raamatu „Teekond erilise lapse kõrval“ ja Riigi Infosüsteemi Ameti aastaraamatu „Küberturvalisus 2019“.

Parima selge sõnumiga tarbepildi auhind antakse Viru Keskuses korraldatud Ants Laikmaa kampaaniale, mille eesmärk on tutvustada Ants Laikmaa loomingut noortele ning luua sild ajaloo ja nüüdisaja vahel.

Tarbepildi kategoorias märgiti ära Staapli majade infograafika ja Statistikaameti Facebooki postitused.

 Parim selge sõnumiga tarbetekst koos tarbepildiga on Maanteeameti liiklusohutuse kampaania, mille eesmärk on koputada lastevanemate südametunnistusele: „Sina oled ettenäitaja, et tema oleks ettevaataja“.

Kategoorias tarbetekst koos tarbepildiga märgiti ära veebileht narko.ee, Arhitektide Liidu kuraatorinäitus „Liginull“ ja Sotsiaalministeeriumi kampaania „Ava meeli“.

 aasta selge sõnumi edendaja on Politsei- ja Piirivalveamet, kellel on väga hea ja selge ülesehitusega koduleht ning mugav ja üha rohkem võimalusi pakkuv iseteeninduskeskkond.

Edendaja kategoorias märgiti ära Eesti Haigekassa ja Sotsiaalkindlustusamet.

 Eriauhinna pälvisid Riigikohus, Õigekirjagurmaan, ajakiri Täheke ning Helgi Erilaid ja tema saade „Aja jälg kivis“.

  1. aasta selge sõnumi auhinna võistlustöid hindas Eesti Keele Instituudi, Eesti Keeletoimetajate Liidu, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse, Tartu Ülikooli, Eesti Kujundusgraafikute Liidu, E-riigi Akadeemia ja OÜ Spurt esindajatest koosnev komisjon.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht