Tartu Kõrgema Kunstikooli lõpetajad tõstavad iga aastaga latti üha kõrgemale

Sirp

Seni toimunud kaitsmiste jooksul on kohalikud eksperdid ning välismaised külalised saanud osa uusmeedia ning disaini valdkondade töödest. Disaini komisjoni esimees Tõnis Vellama kiidab mitmekülgseid teemavalikuid, mis paistavad silma aktuaalsuse ja põhjaliku taustatööga. „Tartu Kõrgema Kunstikooli eripäraks on asjaolu, et praktilisele tööle eelneb teoreetiline eeltöö, mis annab parema eelduse praktilise töö teostuseks.”

Uusmeedia komisjoni esimees Arko Okk lisab, et diplomandide esitletud lõputöödes domineerib otsinguline vaim ning praktiline ja originaalne lähenemine käsikäes traditsioonilise ja uuenduslikuga. Samas komisjonis töid hinnanud Tampere Rakenduskõrgkooli meedia õppetooli juhataja Cai Melakoski hindab ka lõpetajate võimekust oma töid vääriliselt kaitsta, võttes arvesse ekspertide kriitikat.

Kolme päeva jooksul on 15-st disainivaldkonna tööst viis pälvinud komisjoni kiituse, uusmeedias 15-st kuus.

Disaini valdkonnas pälvis komisjoni erilise tähelepanu Elmo Soometsa töö „Portfoolio – eeldus tööturul”, mille lõpptulemuse abil võidaks disainer või reklaamiagentuur kahtlemata mõne pikaajalise lepingu.

Uusmeedia komisjon tõi esile Timo Kähara animafilmi „Vang”, milles sulandusid detailideni perfektne idee, teostus ja narratiiv, näidates autori tundlikku suhtumist animatsiooni kui žanri. Autor näitas filmis erakordset oskust näidata animatsioonis aja kulgu, valmistades sellega filmi, mis on komisjoni hinnangul küps näitamiseks rahvusvahelistel festivalidel.

Seni on kahes komisjonis kaitsnud oma töid 30 lõpetajat, kellest 11 pälvis komisjoni kiituse.

Tänane päev pühendatakse restaureerimisvaldkonna töödele, esmaspäev ja teisipäev vabadele kunstidele.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht