Toimetajaauhinna saab sel aastal Triin Kaalep

Edvin ja Lembe Hiedeli nimelise toimetajaauhinna saab sel aastal Triin Kaalep.
Toimetajaauhinna žürii valis reedel, 23. septembril seitsme kandidaadi seast seekordseks laureaadiks ajakirja Akadeemia keeletoimetaja Triin Kaalepi. Kaalep on Akadeemiat keeletoimetanud selle esimesest numbrist 1989. aastal. Lisaks on Kaalep toimetanud keele- ja stiilitundlikult suurel hulgal teaduslikke ja filosoofilisi tekste ning ilukirjandust, nii algupärast eesti kirjandust kui ka tõlketeoseid, kokku üle 35 köite, nende seas auhinnatud teoseid. Eeskätt aga ajakirja Akadeemia toimetajana veerand sajandi jooksul on ta andnud hindamatu panuse terve uue põlvkonna eesti haritlaste kasvatamisel, nõudes tekstide autoritelt järjekindlalt puhtamat, lihvitumat ja eestipärasemat väljendust. Oma tööga on ta kujundanud kõikide teadusvaldkondade stiili ja olnud asendamatu nõuandja eesti filosoofiakeele keerulises arendamises.
Kaalepi esitasid toimetajaauhinna kandidaadiks Eesti Kirjanduse Selts ja ajakiri Akadeemia.
Auhinna pidulik kätteandmine toimub 29. septembril kell 18 algaval tõlkijate päeva tähistamisel Tallinnas vanalinna muusikamajas (Uus 16c).
Auhinda antakse välja teist aastat, eelmisel aastal pälvis selle Maiga Varik. Auhinna väljaandmist toetab Kultuurkapital ning korraldavad Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Keeletoimetajate Liit.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht