Tuhanded pillid otsivad teed lasteni

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Täna, 23. märtsil alustati EV100 raames projekti „Igal lapsel oma pill“, mida kannab unistuses, et kõik lapsed, kes seda soovivad, ka saaksid tunda rõõmu pillimängust. Tegemist on ühiskingitusega Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks, mille eesmärk on riigi, erasektori ja muusikasõprade koostöös uuendada lastele ja noortele muusikaõpet pakkuvate koolide ja asutuste pilliparki.
Muusikaharidusasutuste hinnangul oleks lähiaastatel vaja soetada vähemalt 3200 uut instrumenti, et kõik soovijad saaksid pillimängu õppida. Suur osa (muusika)koolides aktiivselt kasutusel olevatest pillidest on amortiseerunud ning sageli jääb pilli puudumise tõttu tagaplaanile ka konkreetne õppesuund. Kuna pilliõppega tegelevad lisaks veel kultuurimajad, üldhariduskoolid, noortekeskused ja teised väiksemad asutused, on tegelik vajadus uute pillide järele palju suurem.
„Pillid õpetavad meid lihtsat tööd tegema, sest kui võtame pilli kätte, siis hakkame õppima. Pillimängu tähtust on raske üle hinnata: sel on oluline roll laste emotsionaalsel harimisel, ilumeele kujundamisel ja loovuse arendamisel. Pillimäng on päästnud palju neid, kes tahavad muusikast osa võtta, aga ei oma lauluhäält ,“ ütles „Igal lapsel oma pill“ patroon dirigent Tõnu Kaljuste.
Kingikampaania „Igal lapsel oma pill“ ootab 23. aprilliks kõikidelt muusikaõppega tegelevatelt asutustelt taotlusi kuni seitsme muusikainstrumendi soetamiseks. Piiranguid taotletavate pillide liikidele pole. „Olen kohanud õpilasi, kes on andekad, aga koolil pole võimalik neile huvipakkuvat instrumenti soetada. Sellest on väga kahju ning loodan, et tänu „Igal lapsel oma pill“ projektile jääb selliseid juhuseid üha vähemaks. Usun, et see aitab koolidel oma pilliparki mitmekesistada ning soetada lisaks klassikalistele ka näiteks erinevaid eesti rahvapille,“ ütles muusik, viiuliõpetaja ning ühiskingituses kaasalööja Eeva Talsi. Soetatud pillid jäävad konkreetse kollektiivi püsikasutusse.
Pillide soetamiseks on kavandatud neli taotlusvooru kuni 2018. aastani. Pillioste toetatakse EV100 eelarvest. Omafinantseeringu katmiseks võib taotleja kaasata partnereid. Ühiskingituse eestvedajad kutsuvad Eesti muusikasõpru üles tulema appi oma kodukandi muusikaõppe pakkujatele omaosaluse katmisel või rohkemate pillide hankimisel.
Kingituse „Igal lapsel oma pill“ esimese annetajana kaasalööja au langes aktsiaseltsile Toode. Ettevõte tegeleb keeruliste plekitöödega katustest vihmaveetorudeni. „ Tõsi, pasunaid ei ole me seni veel teinud. Kuid oleme näinud, milline on ühelt poolt noorte soov muusikat teha ja teisalt vajadus kaasaegsete pillide järgi. Soovid on suured, võimalused kesised. Sellepärast otsustasime appi tulla. Oma töös näeme, et hea tulemus tuleb korraliku tööriistaga. Ka muusikas pole see teisiti,“ ütles AS Toode peadirektor Aivo Rosenberg.
Ühiskingituse eestvedajad on Eesti Muusikakoolide Liit, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit, Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ja Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond.
Kogu info ühiskingituse „Igal lapsel oma pill” kohta on leitav veebilehelt www.ev100.ee.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht