Tulekul rahvusvaheline (ilu)kirjandusliku tõlke konverents

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

28. septembril ja 29. septembril Tartu Kirjanduse Majas toimuva Eesti Võrdleva Kirjandusteaduse Assotsiatsiooni 11. rahvusvahelise konverentsi “(Ilu)kirjanduslik tõlge: kas kultuurilis-vaimse dialoogi tegur või akulturatsiooni tööriist?” arutluse intrigeerivaid lähtekohti on Juhan Liivi postuumselt (1927. a. ) esmaavaldatud luuletus ”Puusärk”. Selles võrdleb luuletaja ümberpanemist ehk siis tõlkimist puusärgiga – ”kurja aja tööga, mis murrab noore elu ja noore kujutlusjõu”.
Konverentsi avaettekande tõlkimise misjonitööst maailmakirjanduse ja võrdleva kirjandusuurimise uuemate diskussioonide taustal peab ICLA (Rahvusvahelise Võrdleva Kirjandusteaduse Assotsiatsiooni) aupresident, USA Georgia ülikooli professor Dorothy Figueira.
Konverentsil tehakse juttu tõlkimisest kui kultuuridevahelise vaimse suhtlemise protsessist ja ühest peahoovast. Rööbiti käsitletakse ilukirjanduse tõlkimise praktilisi küsimusi: mida on vaja, et heaks tõlkijaks saada – selliseks, kelle töö, vastupidi Juhan Liiv karmile kriitikale antud luuletuses, ei oleks ”õelusest enesest”, vaid aitaks kaasa olulise, s.o vaimsust ergastava ja tundlikkust süvendava kirjanduse ja kultuuri tõrgeteta levikule.
Konverentsi töökeeleks on inglise keel. Ettekannetega esinevad õpetlased USA-st, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Leedust, Lätist, Venemaalt, Hispaaniast, Iirimaalt ja Eestist.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht