Ukraina pühapäev Uue Kunsti Muuseumis ja Endlas

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pärnu Uue Kunsti Muuseum on otsustanud traagilise 2014. aasta viimase sügiskuldse pühapäeva pühendada Ukrainale.  Oleme ju saatusekaaslased paljukannatanud päevalillerahvaga. Kui meie Vabadussõda jääb eelmise sajandi algusesse, siis ukrainlased on sunnitud  ohverdama  oma mehi  täna….
Uskuge – toetades Ukrainat  kaitseme me ka Eestit!
Pühapäeval, 19.oktoobri hommikul kell 9.00 avame  muuseumi  uksed üheaegselt näitusega ukraina kunstnikelt  ostetud või nende poolt  meie kunstikogusse annetatud maalidest.  Pärastlõunal kutsume vaatama noore andeka kineasti Oleg Sentsovi  mängufilmi GAAMER, mis hiljuti pälvis suurt tähelepanu Rotterdami filmifestivalil Hollandis.  Oleg Sentsov sündis 1976.aastal Krimmis ning okupatsioonivõimud arreteerisid noormehe käesoleva aasta mais. Süüdistatuna nukuvalitsuse vastases vandenõus, viidi filmilooja kuulsasse Moskva Lefortovo vanglasse, kus istub siiani.  Protestiks kunstniku  kinnipidamise vastu näidatakse tema loomingut kõikjal üle maailma. GAAMER pajatab  moodsas maailma oma kohta ja armastust  otsiva noore inimese loo  ja linateose esietendus Eestis leiab niisiis aset Pärnu Uue Kunsti Muuseumis pühapäeval, 19. oktoobri pärastlõunal kell 3.
Samal õhtul kell 6 aga kutsub muuseum  kogupere-kontserdile Endla teatrisse, kus lustivad nii ukraina kui eesti lapsed ja ansamblid Kukerpillid ning Svjata Vatra. Meretaguselt saarelt tulevad head tuju tooma Kihnu pillilapsed ja Kihnu Virve. Heategevuskontserti juhatab Mark Soosaar, teda assisteerib  kindral Johannes Kert, kes tutvustab kontserdipubliku  ja telefoniannetuste abil ostetavaid elupäästevahendeid ukraina võitlejatele.  „Eesti-Ukraina Folgiõhtul“ Endlas saab kuulata ka ukraina lauluansamblit Barvinok,  õppida nii ukraina- kui eesti rahvatantse, vaadata  Mark Soosare ja Vaiko Eduri  verivärsket  dokfilmi „Kohtusid rukkilill ja päevalill“.  Folgiõhtule pileti ostnute vahel loositakse välja unikaalseid kingitusi Ukrainast.   Kontserdi piletulu ning telefonitsi tehtud annetused lähevad elupäästevahendite ostmiseks.  Kes kontserdile tulla ei saa, võivad omapoolse annetuse tegemiseks  helistada:
9007701 –  5 eurot
9007702 – 10 eurot
9007703 – 20 eurot
Vabadussõjas tulid Eestile  appi  soomlased, rootslased, taanlased, inglased. Pea iga kümnes vabatahtlik  hukkus meie vabaduse eest.  Nüüd on meie kord toetada Ukrainat.  Ja mitte surmatoovate relvade, vaid  elupäästevahenditega.  Rahu nimel  Euroopas.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht