Uus aasta toob kultuurivaldkonna seadustesse muudatusi

2015. aasta algusest jõustuvad mitmed seadusemuudatused.
1. jaanuaril 2015 jõustub etendusasutuse seaduse ja rahvusooperi seaduse muudatus, mis täpsustab loomingulises valdkonnas töölepingute sõlmimise korda. Edaspidi võib samasisulise töö tegemiseks sõlmida tähtajalist lepingut reeglina kaks korda järjest, seejärel muutub konkreetne töösuhe tähtajatuks. Erandiks on etendusasutuse loomingulise juhiga sõlmitavad tähtajalised töölepingud, mis ei muutu järjestikuse pikendamise tulemusel lõpuks tähtajatuks.

Uue aasta esimesest päevast hakkab kehtima loovisikute ja loomeliitude seaduse muudatus, mille alusel võetakse kasutusele loomeliitude andmekogu. See võimaldab pidada loomeliitude üle arvestust ja teostada järelevalvet loomeliitude seadusega kehtestatud nõuete täitmise üle. Lisaks aitab andmekogu paremini planeerida loomeliitudele makstava toetuse suurust ja on abiks ka loomeliitudele arvestuse pidamisel oma liikmeskonna üle.

Kultuuri- ja spordivaldkonda puudutab tulumaksuseaduse muudatus, mis täpsustab stipendiumide mõistet ning määratleb, millal ja kellele ning mis ulatuses võib stipendiumi maksta. Sellega seonduvalt muudeti Eesti Kultuurkapitali seadust, et tagada kultuurkapitali makstavate toetuste tulumaksuvabastus, needki muudatused jõustuvad 1. jaanuarist.

Lisaks hakkab kehtima muinsuskaitseseaduse ning kultuuriväärtuste väljaveo, ekspordi ja sisseveo seaduse  muudatus, mis hõlmab väärteokoosseise ning on seotud karistusõiguse üldise ülevaatamisega Justiitsministeeriumi algatusel.

Kunstiteoste tellimise seaduse muudatused, mille tulemusel muutub kunsti tellimine avalikku ruumi selgemaks ja hõlpsamaks, jõustuvad 1. veebruaril 2015.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht