Väärtusarenduse muuseum 2012 on Miia-Milla-Manda muuseum

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Täna, 12. novembril andis Tartu Ülikooli eetikakeskus kultuuriasutuste konverentsil „Kuidas esitada? Kuidas tõlgendada? Nõukogude aja näide“ esimest korda üle tiitli „Väärtusarenduse muuseum 2012“, mille sai Tallinna linnamuuseumi filiaal Miia-Milla-Manda muuseum väga põhjaliku ja tulevikku vaatava väärtusanalüüsi ning organisatsioonikultuuri analüüsi eest.

Miia-Milla-Manda muuseumi muuseumipedagoog Maarja Kõuts ütles, et kuna muuseumi eesmärk ongi väärtuskasvatusega tegeleda ning lastega väärtuste teemal tegutseda, oli konkursil osalemine väga heaks väljakutseks. „Konkursitöö kirjutamine oli väga tore protsess, sest me saime üle vaadata meie kokkulepitud väärtused. Muuseum rajati 3 aastat tagasi ja kohe alguses leppisime kollektiivselt muuseumi väärtustes kokku. Väga hea oli see, et me saime teada, et me ei ole neid niisama kuhugi paberile ja nurka kirja pannud, vaid et meie maja ka elab nende väärtuste järgi,“ sõnas Kõuts ning lisas, et töö kirjutamine andis palju innustust edaspidisteks tegevustekski.

Teise koha pälvis Põlva Talurahvamuuseum mitmetasandilise ja põhjaliku väärtusanalüüsi ning väärtuskonfliktide märkamise eest ning kolmanda koha Kihnu muuseum kogukondlike väärtuste ja kultuurilise väärtuskonflikti väljatoomise eest.

Rändtiitlit „Väärtusarenduse muuseum 2012“ anti sel aastal välja esimest korda. Tiitli jagamiseks korraldatud konkursi „Muuseum kui väärtuste kandaja ja hoidja“ eesmärk oli suunata muuseume mõtestama oma rolli väärtuste kandja ja arendajana. Konkurss toimus Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku programmi „Eesti ühiskonna väärtusarendus: 2009-2013“ raames.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht