Värske Rõhu uus number

Lauri Eesmaa

Ilmunud on aasta viimane Värske Rõhk – Kunstiakadeemia erinumber. Värske Rõhk nr 16 on valminud koostöös EKA tudengitega ja nii on ka ajakirja kujundus oluliselt eriilmelisem kui tavaliselt. Kesksel positsioonil uues Rõhus on Kairi Kruusi intervjuu Barthol Lo Mejoriga, kes selgitab selles oma noorteraamatu “Popdada” tagaplaane ja motiive.

Üle pika aja on taas Värskes Rõhus lugu Jim Ashilevilt, kes esineb tundelise jutuga Arizona kõrbes ringi sõitvatest noortest. Märten Raidmets on pannud kirja kiire ja humoorika jutu Tetrise mängimisest rongis, küberpungi võimalusi kasutab oma loos Märten Rattasepp, Siim Lill on loonud prosaistlikud variatsioonid Baudelaire’i “Raipele”.

Dekadentide poeesiast leiab oma luules inspiratsiooni ka Kristjan Haljak. Berit Kaschan lähtub rohkem ümbritsevast ja toob läbi kerge huumori sisse ka valulisemaid varjundeid, Siim Kera luuletused on meelelisemad ja mängulisemad. Linnast luuletab Linda-Mari Väli, Rasmus Miller otsib aga meie oma Vargamäed.

Kriitikarubriigis kirjutab Jaanus Sooväli Anti Saare kahest raamatust, Mihkel Truman arvustab Urmo Metsa äsja Betti Alveri debüüdipreemiaga pärjatud luulekogu “Toimumata tulvade toimik”, Piret Põldver vaeb tegelikkuse ja fiktsiooni suhteid Tõnu Õnnepalu “Flandria päevikutes” ja Greta Tamošiunaite kirjutab Marje Ingeli luulekogust “Sulg”. “Tolmunud raamatu” rubriigis tutvustab Eva Elise Oll Leo Anvelti romaani “Eluhirm”.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht