Värskeid elamusi „Tudengijazzilt”

Sirp

14.-17. märtsil toimuv noorte rütmimuusikafestival „Tudengijazz 2012” lööb taas muusikamaailma särama oma põnevate rahvusvaheliste muusikaprojektide ning andekate noorte talentidega. Neljal elamusrohkel päeval on võimalik kontserte kuulata Tallinnas, Viljandis, Tartus ja Narvas. Üles astuvad innovaatilised ja isikupärased muusikud Eestist,  Soomest, Rootsist ja mujalt. Festivali põhieesmärgiks ongi esinemisvõimaluste loomine jazzmuusikat õppivatele tudengitele Eestist ja välismaalt ning nende toomine suurema publiku huviorbiiti. Oma publikule pakub “Tudengijazz” kindlasti värskeid elamusi ja uudset heliloomingut noorte muusikatalentide sulest.

„Tudengijazzi” projektijuht Rein Kutsar ütleb, et sellel aastal muudab festivali atmosfääri eriliseks koostöö Eesti Kunstiakadeemiaga. Sealsete tudengite kaasabil antakse sündmusele nii traditsioonilisi kui ka modernseid digitaalvahendeid kasutades juurde omanäolist kunstihõngu. Festivali kunstiline juht Kristjan Mazurtchak peab oluliseks traditsioonide jätkamist. Eriti hindab ta järjepidevat koostööd Sibeliuse akadeemia ning  Stockholmi Kuningliku Muusikaakadeemiaga. Ta lisab, et festival annab aimu välistudengite interpretatsiooni tasemest ja võimaldab muusikutel ka omavahel kontakte vahetada.

Festivalil „Tudengijazz 2012” astuvad teiste seas üles THE 251s TÜlikooli Viljandi kultuuriakadeemiast, NR1 Eesti muusika- ja teatriakadeemiast,  Veikki Trio Sibeliuse akadeemiast ning juba eelmisest aastast tuttav Mai Group Stockholmi Kuninglikust Muusikaakadeemiast. Lisaks sellele teeb ühe põnevaima etteaste Laura Põldvere ja 3/4 ning kindlasti on oodata veel palju muusikalisi üllatusi.

Kontserdid ootavad külastajaid 14. märtsil Viljandi Pärimusmuusika Keskuses, 15. märtsil Tartus Genialistide Klubis, 16. märtsil Tallinnas F-hoones ning 17. märtsil Narva muusikakoolis.

Lisainformatsioon: www.tudengijazz.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht