Valitsus kiitis heaks SA Eesti Kontsert ja SA ERSO asutamised

Vabariigi Valitsus andis tänasel istungil kultuuriminister Rein Langile volituse asutada sihtasutuse Eesti Kontsert ja sihtasutuse Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (ERSO). Mõlemad sihtasutused alustavad tööd 1. veebruarist 2014.

 Kultuuriminister Rein Langi sõnul on riigiasutuste Eesti Kontsert ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester tegevuste ümberkujundamise eesmärk muuta nende juhtimine paindlikumaks ja juhtide vastutusel põhinevaks. „Kultuuriasutused ei pea toimima hierarhiliste riigiasutustena, kus asju aetakse käsuliini pidi,“ märkis Lang. „Vastavalt etendusasutuse seadusele tegutsevatest asutustest on pea kõik teatrid täna sihtasutused, kuid sama seaduse alusel toimivad kontsertasutused nagu näiteks Eesti Kontsert ja ERSO tegutsevad siiani veel riigiasutustena. Uue aasta algusest on plaanis need riigiasutused sulgeda, et nad saaksid alustada tööd uues vormis ehk sihtasutustena, mis annab neile palju rohkem võimalusi tegutsemiseks,“ lisas ta.

Asutatavad sihtasutused võtavad üles seni kultuuriministeeriumi hallatavate riigiasutuste Eesti Kontsert ja ERSO muusikakultuuri arendamise ja mitmekesistamise funktsioonid. Sihtasutuste loomisega suurenevad nii Eesti Kontserdi kui ERSO iseseisva otsustamise õigus ja seega ka vastutus läbi nõukogu ja juhatuse. Lisaks paraneb riigipoolne järelevalve asutuste tegevuse üle, on tagatud varade heaperemehelik kasutamine ning mõlemale asutusele laienevad ka lisarahastuse kaasamise võimalused.

Sihtasutustele antakse asutamisel mitterahalise sissemaksena üle tegevuseks vajalik vara, mis oli seni Eesti Kontserdi ja ERSO kasutuses. Eesti Kontserdi sihtasutusele riigi poolt üleantava vara hulka kuulub Pärnu kontserdimaja (kinnistu asukohaga Aida tn 4, Pärnu), sihtasutusele ERSO antakse üle arvel olev põhi- ja väikevara ning kehtivad lepingulised kohustused.

Sihtasutusel Eesti Kontsert saab kuni seitsmeliikmelise ja sihtasutusel ERSO viieliikmelise nõukogu, mille moodustavad asutaja määratud isikud.  Sihtasutuste igapäevast tööd hakkab koordineerima juhatus. Lisaks saavad sihtasutused loomenõukogu, kelle liikmed määratakse juhatuse ettepanekul nõukogu poolt kuni kolmeks aastaks.

Vabariigi Valitsus on varasematel aastatel andnud volituse sihtasutuse Eesti Draamateater, sihtasutuse Vene Teater, sihtasutuse Rakvere Teatrimaja (koos Rakvere linnaga), sihtasutuse Ugala Teater ja sihtasutuse Endla Teater (koos Pärnu linna ja Paikuse vallaga) asutamiseks. 18.10.2012. a kinnitas Vabariigi Valitsus heaks sihtasutus Teater Vanemuine, sihtasutus NUKU ja sihtasutus Teater NO99 asutamise, millega viidi kõik riigiasutustena tegutsenud teatrid ühtsele juriidilisele vormile. Sihtasutusena tegutsevad ka teistes kultuurivaldkondades varem riigiasutusena tegutsenud sihtasutus Virumaa Muuseumid, sihtasutus Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid (koos Haapsalu linnaga), sihtasutus Tehvandi Spordikeskus ja sihtasutus Jõulumäe Tervisekeskus. Peatselt hakkab  kultuuriministeerium ette valmistama Eesti Filharmoonia Kammerkoori muutmist sihtasutuseks, mis viib lõpule kõikide kunstide valdkonna asutuste juriidilise vormi ühtlustamise ja kultuuriasutuste võrgustiku ja juhtimismudeli kaasajastamise.

Eesti Kontsert ja ERSO lõpetavad riigiasutustena tegevuse 2014. aasta märtsi lõpuks. Uued Sihtasutused alustavad tööd 1. veebruarist 2014.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht