Valmis juhend elurikka linna planeerimiseks

Säästva Eesti Instituudis valminud juhendmaterjalis “Juhend elurikka linna planeerimiseks“ antakse nõu, kuidas paremini arvestada elustikuga planeeringumenetluse erinevates etappides ja kuidas linnaelustikku rikastada või kadumist kompenseerida.

Linnade elurikkus, mis koosneb taimedest, loomadest ja nende elupaikadest, väheneb ka Eestis ning üha suuremaks probleemiks on kujunemas tavaliste liikide, nagu koduvarblane, kadumine. Samuti on murekohaks uued haljastuslahendused, millega ei suudeta kompenseerida senise elustiku kadumist.

Juhendis kirjeldatakse, kuidas hinnata õigeaegselt planeeringuala tähtsust seal kõige sagedamini elutsevatele loomarühmadele – tolmeldajatele, kahepaiksetele, roomajatele, nahkhiirtele ja lindudele. Samuti kirjeldatakse tehiskooslusi (haljaskatused, vertikaalhaljastus, lillemurud, jätkusuutlikud sademeveesüsteemid), mille rajamist linnakeskkonda tuleb igati soosida.

Uudse teemana tutvustatakse juhendis planeeringu rohefaktori kontseptsiooni, mis on mitmetes linnades tõestanud oma väärtust planeeringualade elurikkuse tõstmisel.

Juhendi koostamist toetasid Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tallinna keskkonnaamet.

Juhend elurikka linna planeerimiseks – http://seit.ee/publications/4441.pdf

Planeeringu rohefaktori arvutustabel – http://seit.ee/file_dl.php?file_id=262

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht