Vikerkaare uus number tulevast nädalast müügis!

Märt Väljataga

Peagi ilmub Vikerkaare detsembrinumber, millest valitud palasid saab juba lugeda leheküljelt www.vikerkaar.ee. Number avaneb BARACK OBAMA luuletustega "Taat" ja "Allmaa", mis ilmusid algselt 1981. aastal ühes kolled˛iajakirjas ja mullu suvel The New Yorkeris.

Luuleleheküljed jätkuvad TÕNU ÕNNEPALU värsspäevikuga 2008. aasta kevadest, MEHIS HEINSAARE luuletustega ning SVEN VABARI novelliga “Inglid”. Numbri keskosa on mõnevõrra nukralt tagasivaateline: lisaks 2008. aastal lahkunud PAAVO HAAVIKKO ja MAHMOUD DARWISHI luulele (vastavalt Kaja Kallemetsa ja Amar Annuse tõlkes) ilmub seal HARRY LIIVRANNA kirjutis ANDO KESKKÜLA geeniusest ning JÜRGEN ROOSTE novell “Astrid Lindgreni surm”. Esseistikaleheküljed seevastu on tulevikkuvaatavamad. TIM INGOLD arutleb antropoloogia tuleviku üle ja AKNA rubriigis vaeb REIN MÜLLERSON demokraatia üleilmse levitamisega seotud probleeme. Intervjuude rubriigis ilmub MAARJA KAARISTO vestlus INGOLDIGA ja LAURI SOMMERI vestlus ÕNNEPALUGA. MÄRT VÄLJATAGA essee “Mis on klassik?” käsitleb mitmeid klassiku-määratlusi ning uurib, milline neist sobiks kõige paremini AIN KAALEPILE. Kaalepi koondkogu “Muusad ja maastikud” arvustavad MARIA-KRISTIINA ja REBEKKA LOTMAN, LINDA KALJUNDI käsitleb ANDREI HVOSTOVI  “Võõraid lugusid”, PAUL-EERIK RUMMO ZBIGNIEW HERBERTI “Luulet”, TÕNU ÕNNEPALU BOURDIEU eneseanalüüsi ja KADRI TÜÜR kirjutab vasakpoolsuse vajadusest. Piltideks on ANDO KESKKÜLA maalid.

Vikerkaar peaks müüki jõudma järgmise nädala alguses. Ja ärge, palun, unustage Vikerkaart enne jõule endale ja sõpradele tellimast — seda saab teha aadressil www.tellimine.ee. Kodulehekülg www.vikerkaar.ee on ju ka igati külastamisväärne, kuid paberajakirja see ei asenda.

Südamlike tervitustega,

Märt Väljataga

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht