Aini-Merike Remmel 7. XII 1938 – 3. I 2015

Eesti Arhitektide Liit

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Aini-Merike Remmel oli mitmekülgsete annetega inimene. Ta võinuks olla nii muusik kui ka sõnameister, kuid valis leivateenimiseks arhitekti ameti. Remmel sündis Tartus. Keskkoolis õppimise kõrvalt lõpetas ta laste muusikakooli klaveri erialal ja spordikooli tennise alal. Pärast keskkooli läks ta õppima kunstipedagoogika eriala Tartu Kujutava Kunsti Kooli, kus õppis ühe aasta. See oli hüppelauaks, et astuda Eesti Riiklikku Kunstiinstituuti, mille ta lõpetas arhitektuuri erialal aastal 1964. Talle enim mõju avaldanud õppejõud oli Uno Tölpus, kes oli ka tema diplomitöö juhendaja.

Juba kunstiinstituudi viimasel kursusel alustas Remmel tööd RPI Eesti Tööstusprojektis, kuhu ta ka pärast arhitektidiplomi saamist suunati. Seal valmis tal rida tööstushoonete sisekujundusi.

Aastail 1966–1972 töötas ta vanem­arhitektina Pärnu linna ehituse ja arhitektuuri osakonnas, kus tema olulisemad tööd olid tennisepaviljon Ringi tänaval, Pärnu rajooni puhkealade planeering, suvilakooperatiivi Piknik I järk Kablis, aianduskooperatiiv Tammiste ning arvukalt eramuid ja aiamaju. 1969. aastal oli ta ka Pärnu teatris lavastuskunstnik.

Aastail 1972–74 oli Remmel ametis vanemarhitektina RPI Eesti Maaehitus­projektis, kus tema töölaual valmisid Kose-Risti alevi, Kilingi-Nõmme ja Vana-Vigala planeering.

Aastal 1975 viisid perekondlikud sidemed Remmeli Gruusiasse, kust ta aga naasis juba järgmisel aastal. 1976. aastal asus ta tööle vanemarhitektina Tartu maakonna arhitektuuribüroos, kus töötas ligi 20 aastat pensionilejäämiseni. Selle perioodi töödest võib ära märkida Waide motelli külalistemaja Elva lähistel, ärihoone Tartus, Jaama tänav 143 ja kohviku Rotund Toomemäel – kõik valminud aastal 1994.

Remmeli elu kujundasid traagilised sündmused ja saatuse vingerpussid, aga lähedastele ja kolleegidele on ta jäänud meelde kui inimene, kes oli nii eraelus kui töös erakordselt visa ning kompromissitu.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht