Eesti arhitektuuripreemiate nominendid

Arhitektide, sisearhitektide ja maastikuarhitektide liidu ning kultuurkapitali preemiate laureaadid kuulutatakse välja 9. detsembril.

KULTUURKAPITALI ARHITEKTUURI SIHTKAPITALI AASTAPREEMIA NOMINENDID

Žürii: Merike Rehepapp, Koit Ojaliiv, Mait Väljas, Maarja Valk-Falk, Merle Karro-Kalberg, Liina Jänes, Emil Urbel.

Arhitektuur

Fotografiska, Maarja Kask, Ralf Lõoke, Andro Mänd, Märten Peterson, Kaisa Simon (Salto).

Kamari veelauapargi maja, Peeter Pere, Eva Kedelauk (Peeter Pere Arhitektid)

Saue vallamaja, Karli Luik, Johan Tali (Molumba).

Sisekaitseakadeemia ja Tartu ülikooli Narva kolledži ühine õppe- ja majutushoone, arhitektuur – Markus Kaasik, Kerstin Kivila, Mihkel Meriste, Gert Guriev, Siim Tiisvelt, Pirko (3+1 arhitektid); sisearhitektuur – Kadi Karmann, Mari Põld, Ahti Grünberg, Tõnis Kalve (T43 sisearhitektid), maastikuarhitektuur – Edgar Kaare, Priit Paalo, Laura Männamaa (TajuRuum).

Tallinna ülikooli Vita hoone, Maarja Kask, Ralf Lõoke, Pelle-Sten Viiburg (Salto).

Türi põhikool ja spordihoone, Risto Parve, Kai Süda, Margit Valma, Martin Kinks, Heldi Jürisoo, Marju Tammik (Karisma Arhitektid).

Sisearhitektuur

Kohtla-Järve gümnaasium, Kerli Lepp (Kuup Disain), Pille Lausmäe-Lõoke (Pille Lausmäe sisearhitektuuribüroo).

Rekonstrueerimine

Narva linnuse konvendihoone rekonstrueerimise I etapp, Kalle Vellevoog (JVR), Tiiu Truus (Stuudio Truus).

Paks Margareeta, arhitektuur ja rekonstrueerimine Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Indrek Mikk, Ingrid Viskus, Anu Ahi, Lea Laidra, Eleriin Tekko, Sten-Mark Mändmaa, Jaanus Männik, Kristo Rämson (KOKO Arhitektid). Ruumiplaneering, logistika ja funktsionaalsed seosed Raili Paling, Liis Lindvere, Kadri Kaldam (KOKO Arhitektid). Sisearhitektuur, ekspositsioon Helen Oja, Raul Kalvo, Artur Staškevitš, Lauri Läänelaid, Andrea Miku (Inphysica). Ekspositsiooni kuraatorid Priit Lätti, Feliks Gornischeff, Teele Saar, Mihkel Karu.

Saku vallamaja, Alar Oruvee, Karmo Tõra, Mark Kovalenko (ROK-Projekt), Riin Luuk (PIN Arhitektid).

Maastikuarhitektuur

Elva linnasüda, Diana Taalfeld (Nu Arhitektuur), Ülle Maiste (At Home), Anne Saarniit (Ubin Pluss), Roomet Helbre, Taavi Kuningas (Tempt).

Võru keskväljak, Villem Tomiste (Stuudio Tallinn).

Kuressaare linnakeskus, Häli-Ann Tooms (Häli-Ann Tooms Studio) ja Mari-Liis Männik ning Eela Samblik, Katrin Männik, Martin Noorväli ja Kairit Sõlg (Projekt Kuubis).

Disain ja disainialane tegevus

Avaliku sektori innovatsioonitiim, Daniel Kotsjuba, Helelyn Tammsaar, Merilin Truuväärt, Kaisa-Maarja Pärtel.

Kõrgepingeliini disainmast Soorebane, Sille Pihlak, Siim Tuksam (PART).

N30 välimööbli seeria, Pavel Sidorenko, Vitali Valtanen.

Näitus

Betoonist võlutud. Ehitusinsener August Komendant“, Carl-Dag Lige; ruumiline kujundus – Tomomi Hayashi (HGA); graafiline disain – Marje Eelma (Tuumik Stuudio).

Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil“, Epp Lankots, Triin Ojari; näituse kujundajad – Silver Liiberg, Kaur Stöör, Ülo-Tarmo Stöör (Öö-Öö Arhi­­tektid); graafiline kujundaja – Laura Pappa.

Tegevuspreemia

Autovabaduse puiestee, Tõnis Arjus, Ragnar Kekkonen, Maris Peebo, Anna-Liisa Unt.

Jiří Tintěra – tegevuse eest Valgas

Raamat „Eesti linnaehituse ajalugu. Keskajast tsaariaja lõpuni“, Lilian Hansar, Kaur Alttoa, Tiina Kala, Villu Kadakas, Ragnar Nurk, Oliver Orro, Anton Pärn, Toomas Tamla.

EESTI MAASTIKUARHITEKTIDE LIIDU AASTAPREEMIA NOMINENDID

Žürii: Pia Kuusiniemi, Sulev Nurme, Laura Männamaa, Kristi Grišakov, Elo Kiivet.

Linnasüda

Elva linnasüda, Diana Taalfeld (Nu Arhitektuur), Ülle Maiste (At Home), Anne Saarniit (Ubin Pluss), Roomet Helbre, Taavi Kuningas (Tempt).

Kuressaare linnakeskus, Häli-Ann Tooms (Häli-Ann Tooms Studio) ja Mari-Liis Männik, Eela Samblik, Katrin Männik, Martin Noorväli ja Kairit Sõlg (Projekt Kuubis).

Paldiski linnaväljak, Madis Vaikmaa, Martin Saarnak, Rait Aas.

Avalik ruum

Eesti Meedia hoone väliruum, Mirko Traks, Uku Mark Pärtel, Kristjan Talistu, Juhan Teppart ja Karin Bachmann (Kino Maastikuarhitektid).

Tartu ülikooli Delta keskuse väliruum, maastikuarhitektid Kadi Nigul ja Kristian Nigul, arhitektid Illimar Truverk ja Sander Aas.

Vastseliina piiskopilinnuse väliala, Kersti Lootus, Katri Soonberg, Kadri Uusen, Siim Lootus (Lootusprojekt).

Hooviruum

Kopli liinide F1 kvartali sisehoov, Kaie Kuldkepp (Nüüd Arhitektid).

Päeva park, Kerttu Kõll ja Maarja Tüür, Maarja Gustavson, arhitekt Anu Tammemägi.

Uus-Veerenni elamuala sisehoov, Mirko Traks, Uku Mark Pärtel, Kristjan Talistu, Juhan Teppart ja Karin Bachmann (Kino Maastikuarhitektid).

Eripreemia

Autovabaduse puiestee, autorid Tõnis Arjus, Ragnar Kekkonen, Maris Peebo, Anna-Liisa Unt (Tartu linnavalitsus ja Tiigi seltsimaja).

Helle Väärsi

Võru linnavalitsus

EESTI SISEARHITEKTIDE LIIDU AASTAPREEMIA NOMINENDID

Žürii: Mari Koger, Kaire Kemp-Tišler, Toomas Korb, Kalle Komissarov, Evelyn Fridolin.

Tartu ülikooli ajaloomuuseumi püsinäitus „Minu elu ülikool“, Mari Kurismaa; graafiline kujundus Mari Kaljuste.

Tartu ülikooli Delta keskus, Kaur Käärma, Illimar Truverk, Sander Aas (Arhitekt 11).

Narva linnuse konvendihoone rekonstrueerimine, Kalle Vellevoog, Tiiu Truus; projekti meeskond: Andrus Andrejev, Martin Prommik, Lidia Zarudnaya, Annika Liivo (Arhitektuuribüroo JVR ja Stuudio Truus).

Lift 99, Riin Kärema ja Kerli Lepp (Kuup Disain), Kristi Prinzmann (Doko­interior); arhitektuurilahendus Salto AB.

Terase loft, Piret Noor.

Viimsi raamatukogu, Anne Määrmann (Bob OÜ), Kristi Prinzmann (Dokointerior).

Advokaadibüroo Sirel & Partnerid, Anne Määrmann (Bob OÜ), Kristi Prinzmann (Dokointerior).

Kohtla-Järve gümnaasium, Kerli Lepp (Kuup Disain), Pille Lausmäe-Lõoke (PLSAB); arhitektuurilahendus Boa Arhitektid.

Eramu Kalamajas, Kätlin Ölluk (Nobe Design).

Oru Hub Hotel, Aet Kiivet ja Kätlin Ölluk, Kristin Boginski (Nobe Design), teenusedisain ja visuaalne indentiteet Velvet.

Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskus, arhitektuur ja rekonstrueerimine Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Indrek Mikk, Ingrid Viskus, Anu Ahi, Lea Laidra, Eleriin Tekko, Sten-Mark Mändmaa, Jaanus Männik, Kristo Rämson (KOKO Arhitektid). Ruumiplaneering, logistika ja funktsionaalsed seosed Raili Paling, Liis Lindvere, Kadri Kaldam (KOKO Arhitektid). Sisearhitektuur, ekspositsioon Helen Oja, Raul Kalvo, Artur Staškevitš, Lauri Läänelaid, Andrea Miku (Inphysica). Ekspositsiooni kuraatorid Priit Lätti, Feliks Gornischeff, Teele Saar, Mihkel Karu.

Lore bistroo, Marit Ilison; Andrea Tamm.

Tallinna Kultuurikatla gaasitorn/loovagentuur Age Creative, Urmas Lilleorg (Creative Fuel), Ursula Sõber; arhitektuurilahendus KavaKava.

Lincona salong, Hanna Karits, Jan Skolimowski, Kadri Ruusna, Jaanus Saarepera.

Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskus, Mari Põld, Kadi Karmann, Ahti Grünberg, Tõnis Kalve (T43), Merje Karu, arhitektuurilahendus 3+1 Arhitektid.

EESTI ARHITEKTIDE LIIDU PREEMIATE NOMINENDID

Arhitekti aastapreemia

Žürii: Samuli Woolston (Soome)

Fotografiska, Maarja Kask, Ralf Lõoke, Andro Mänd, Margus Tamm, Kaisa Simon, Märten Peterson (Salto); sisearhitektuuri lahendus: Pink.

Tallinna ülikooli Vita hoone, Maarja Kask, Ralf Lõoke, Pelle-Sten Viiburg, Moonika Liias (Salto); sisearhitektuuri lahendus: Pink, haljastuslahendus: Polka.

Haapsalu piiskopilinnuse külastus­keskus-muuseum, Margit Argus, Margit Aule, Elo-Liina Kalvo, Laura Ojala (Kaos).

Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskus, arhitektuur ja rekonstrueerimine Raivo Kotov, Andrus Kõresaar, Indrek Mikk, Ingrid Viskus, Anu Ahi, Lea Laidra, Eleriin Tekko, Sten-Mark Mändmaa, Jaanus Männik, Kristo Rämson (KOKO Arhitektid). Ruumiplaneering, logistika ja funktsionaalsed seosed Raili Paling, Liis Lindvere, Kadri Kaldam (KOKO Arhitektid). Sisearhitektuur, ekspositsioon Helen Oja, Raul Kalvo, Artur Staškevitš, Lauri Läänelaid, Andrea Miku (Inphysica). Ekspositsiooni kuraatorid Priit Lätti, Feliks Gornischeff, Teele Saar, Mihkel Karu.

Võru keskväljak, Villem Tomiste (Stuudio Tallinn).

Väike 2020

Žürii: Indrek Allmann, Karli Luik, Lidia Zarudnaja, Jan Kaus.

Autovabaduse puiestee, Tõnis Arjus, Ragnar Kekkonen, Maris Peebo, Anna-Liisa Unt (Tartu linnavalitsus ja Tiigi seltsimaja).

Kuur Taga-Sõrves, Peeter Pere, Eva Kedelauk (Peeter Pere Arhitektid).

Maidla loodusvilla, Mari Hunt, Aet Ader, Karin Tõugu, Kadri Klementi (b210).

Kõrgepingeliini disainmast Soorebane, Sille Pihlak, Siim Tuksam (PART).

TAB 2019 installatsioon Steampunk, Gwyllim Jahn, Cameron Newnham (Fologram), SoomeenHahm Design, Igor Pantic, Format Engineers.

Sirbi ja Maja ruumipublikatsiooni preemia nominendid

Žürii: Maarin Mürk.

Nominendid Sirbi arhitektuurikülgedelt

Elo Kiivet, „Kivist naised on nähtamatud“, 19. VI 2020.

Anna-Liisa Unt, „Longero“, 12. VI 2020.

Laura Linsi, „Kelle huvides on seatud eluruumidele nõuded?“, 12. VI 2020.

Mihhail Komaško, „Vihkamisest armastuseni“, 14. VIII 2020.

Margit Mutso, „Must maantee ja punane soorebane“, 2. X 2020.

Mats-Laes Nuter, „Võimatu vaid Tallinnas“, 24. VII 2020.

Nominendid ajakirjast Maja

Roland Reemaa, „Kes tegi?“, 2019. aasta sügisnumber.

Toomas Tammis, „Suure-Jaani on saanud juurde tüki (kesk)linna“, Maja nr 99, 2020. aasta talvenumber.

Kaur Sarv „Tudulinna tööstusliku taganurga elustamisest“ ja Lauri Väinmaa repliik, Maja nr 99, 2020. aasta talvenumber.

Andres Kurg, „100 numbrit kriitilist arhitektuuridiskussiooni: vestlusring Maja peatoimetajatega“, Maja nr 100, 2020. aasta kevadnumber.

Kaisa Ling, „Vannistika“, Maja nr 100-101, 2020. aasta suve/sügise numbris.

Silver Sternfeldt, Aksel Part, Marju Randmer-Nellis, Julia Trunova, „Keskkonnapsühholoogia sisearhitektuuris“, Maja nr 100-101, 2020. aasta suve/sügise numbris.

Kamari veelauapargi maja, Peeter Pere, Eva Kedelauk.

Sten-Erik Remmel

Kohtla-Järve gümnaasium, sisearhitektuur Kerli Lepp (Kuup Disain), Pille Lausmäe-Lõoke (PLSAB); arhitektuurilahendus Boa Arhitektid.

Maris Tomba

Paldiski linnaväljak, Madis Vaikmaa, Martin Saarnak, Rait Aas.

Egle Kaur

Päeva park Tartus, maastikuarhitektid Kerttu Kõll ja Maarja Tüür, haljastuse nõustaja Maarja Gustavson, arhitekt Anu Tammemägi.

Enlil Sonn

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht