EESTI KULTUURKAPITALI ARHITEKTUURI SIHTKAPITAL

Žürii: arhitektid Emil Urbel ja Koit Ojaliiv, sisearhitekt Maarja Valk-Falk, maastikuarhitekt Merle Karro-Kalberg, tootedisainer Merike Rehepapp, arhitektuuri­ajaloolased Liina Jänes ja Mait Väljas.

Arhitektuurivaldkonna peapreemia

Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse ja Tartu ülikooli Narva kolledži õppe- ja majutushoone, arhitektid Markus Kaasik, Kerstin Kivila, Mihkel Meriste, Gert Guriev, Siim Tiisvelt, Pirko Võmma (3+1 Arhitektid), sisearhitektid Kadi Karmann, Mari Põld, Ahti Grünberg, Tõnis Kalve (T43 Sisearhitektid), maastikuarhitektid Edgar Kaare, Priit Paalo, Laura Männamaa (Tajuruum).

Disainitegevuse preemia

Avaliku sektori innovatsioonitiim, Daniel Kotsjuba, Helelyn Tammsaar, Merilin Truuväärt.

Maastikuarhitektuuri preemia

Elva uus linnakeskus, Ülle Maiste (At Home, Diana Taalfeld (NU Arhitektuur), Anne Saarniit (Ubin Pluss), Roomet Helbre ja Taavi Kuningas (Tempt).

Näitusepreemia

Betoonist võlutud. Ehitusinsener August Komendant“, kuraator Carl-Dag Lige, ruumikujundus Tomomi Hayashi ja Andrea Ainjärv (HGA), graafiline disainer Marje Eelma (Tuumik Stuudio).

Rekonstrueerimispreemia

Narva linnuse konvendihoone, Kalle Velle­voog (JVR), Tiiu Truus (Stuudio Truus).

Arhitektuuritegevuse preemia

Valga linnaarhitekt Jiří Tintěra.

EESTI ARHITEKTIDE LIIT

Arhitekti aastapreemia žürii: Soome arhitekt Samuli Woolston (ALA Architects). Väike preemia žürii: arhitektid Indrek Allmann ja Karli Luik, maastiku­arhitekt Lidia Zarudnaja, kirjanik Jan Kaus. Tudengipreemia žürii: Peeter Pere, Marika Lõoke, Kersti Nigols.

Arhitekti aastapreemia

Fotografiska, Maarja Kask, Ralf Lõoke, Andro Mänd, Margus Tamm, Märten Peterson (Salto Arhitektid).

Preemia „Väike“

Kuur Taga-Sõrves, Peeter Pere, Eva Kede­lauk (Peeter Pere Arhitektid).

Soorebane, Sille Pihlak ja Siim Tuksam (Arhitektuuripraksis PART).

Tudengipreemia

Madli Kaljuste, EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala magistritöö „Projekteerijate maja“.

EESTI SISEARHITEKTIDE LIIT

Žürii: sisearhitektid Mari Koger, Kaire Kemp-Tišler ja Toomas Korb, arhitekt Kalle Komissarov ning kunstiteadlane Evelyn Fridolin.

Narva linnuse konvendihoone rekonstrueerimine, Kalle Vellevoog (JVR), Tiiu Truus (Stuudio Truus).

Oru Hub Hotel, Aet Kiivet, Kätlin Ölluk (Nobe Design).

Lincona salong, Hanna Karits, Jan Skolimowski, kaasa töötasid Kadri Ruusna, Jaanus Saarepera.

Vello Asi nimeline tudengipreemia

Semele Kari.

EESTI MAASTIKUARHITEKTIDE LIIT

Žürii: Soome maastikuarhitekt Pia Kuusiniemi, maastikuarhitektid Sulev Nurme ja Laura Männamaa, urbanist-linnaplaneerija Kristi Grišakov ning arhitekt Elo Kiivet.

Linnasüda

Elva uus linnakeskus, Ülle Maiste (At Home) Diana Taalfeld (NU Arhitektuur), Anne Saarniit (Ubin Pluss), Roomet Helbre, Taavi Kuningas (Tempt).

Hooviruum

Uus-Veerenni elamuala sisehoov, Mirko Traks, Uku Mark Pärtel, Kristjan Talistu, Juhan Teppart, Karin Bachmann (Kino Maastikuarhitektid).

Avalik ruum

Vastseliina piiskopilinnuse kabeli ja linnuse väliala, Kersti Lootus, Katri Soonberg, Kadri Uusen, Siim Lootus (Lootusprojekt).

Eripreemia

Võru linnavalitsus.

RUUMIPUBLIKATSIOON

Premeeritud valis kuraator ja kunstikriitik Maarin Mürk.

Kultuurilehe Sirp aastapreemia

Elo Kiivet, „Kivist naised on nähtamatud“.

Arhitektuuriajakirja Maja aastapreemia

Toomas Tammis, „Suure-Jaani on saanud juurde tüki (kesk)linna“.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht