In memoriam: Aldo Tammpere

Aldo Tammpere
30. I 1927 – 16. IX 2013
Teatame kurbusega, et 16. septembril lahkus meie hulgast kauaaegne Eesti Arhitektide Liidu liige Aldo Tammpere.
Aldo Tammpere sündis Olustvere vallas Viljandimaal, kus ta vanematel oli talu. Pärast Viljandi II Keskkooli lõpetamist 1946. aastal läks ta elama ja tööle Tallinna. Töö kõrvalt alustas ta õpinguid Tallinna Polütehnilise Instituudi (praegu Tallinna Tehnikaülikool) ehitusteaduskonnas, mille 5. kursuselt läks üle Eesti Riikliku Kunstiinstituudi (praegu Eesti Kunstiakadeemia) arhitektuurierialale. Arhitekti diplomi sai ta 1965. aastal. Tema diplomitöö osales arhitektuuriüliõpilaste konkursil teemal „Arhitektuurikool” ning seda eksponeeriti VIII ülemaailmsel arhitektide kongressil Pariisis (1965) ja X ülemaailmsel arhitektide kongressil Varnas (1972). Õpingute kõrvalt töötas Tammpere õppejõuna Tallinna Polütehnikumis ja vaneminsenerina ehitusministeeriumis.
1964. aastal kutsuti ta Riiklikku Ehituskomiteesse vanemarhitekti ametikohale, kus tema töövaldkonda kuulusid puhkeehitised, ehituste kvaliteedi kontrollimine ja mitmesuguste konkursside korraldamine. Aastail 1969–1985 töötas ta Eesti Arhitektide Liidu juhatuse vastutava sekretäri (tegevjuhi) kohal. Pärast seda oli Tammpere Harju rajooni ühismajandi Rahva Võit peaarhitekt, 1988. aastal jäi ta pensionile. Pensionipõlves töötas Aldo Tammpere edasi vabakutselise arhitektina.
Tema tähtsamad tööd on 50 kohaga ühiselamu Viljandis (1967), 80 kohaga tolleaegse Tartu VIII Keskkooli õppe-puhkebaas Võrtsjärve ääres (1969), puhkebaas Kilgil (1971), S. Kirovi nimelise kalurikolhoosi päästeparvede tsehhi tootmiskorpus (1971), Kunda tsemenditehase 80 kohaga puhkebaas Rannapungerjal (1972), Saare KEKi puhkebaas Mändjalas (1974), laululava Suislepas (1980), mitukümmend ühepereelamut ja suvilat üle Eesti. Ta osales mitmetel ühepereelamute, suvilate ja aiamajade arhitektuurivõistlustel, kus tuli alati auhinnalisele kohale. Alates 1957. aastast kuulus Aldo Tammpere Eesti parimate ehitiste konkursi žüriisse ja korraldas nominentide tööde näitusi.
Leiname ja mälestame Aldo Tammperet ning avaldame sügavat kaastunnet lähedastele.

Eesti Arhitektide Liit

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht