In memoriam: Ilmo Liive

Ilmo Liive
24. III 1936 – 7. IX 2013

Teatame kurbusega, et 7. septembril lahkus kauaaegne Eesti Arhitektide Liidu liige Ilmo Liive.
Ilmo Liive lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi arhitektuuri eriala  1967. aastal. Õpingute kõrvalt, juba 1959. aastast, töötas ta Kommunaalprojektis, kus tõusis arhitekti ametikohalt projekti peaarhitektiks. Pärast kunstiinstituudi lõpetamist suunati ta Tartusse, kus ta aastail 1968–1969 töötas Tartu linna peaarhitektina.
1970. aastal naasis Liive Tallinna ja asus tööle Kommunaalprojekti peaarhitektina. Lisaks sealsetele tööüleannetele oli ta ehituskomitee riiklik ekspert-arhitekt. Elmo Liive tegevus hõlmas peamiselt ajalooliste hoonete rekonstrueerimist ning neile tänapäevase funktsiooni andmist. Nende seas on Eesti esinduse hoone ühes Moskva endises kaupmehevillas ning Sagadi mõisa aida kohandamine metsamuuseumiks.
Liive projekteeritud Valaste joa platvormi võib pidada üheks populaarsemaks arhitektuurirajatiseks Eestis. 1997. aastal korraldatud arhitektuurivõistluse eesmärk oli paiga omapära esile tõsta ning Liive võidutöös oligi arhitektuur allutatud looduskaitsealusele maastikule ja joale. Kuni platvormi sulgemiseni 2010. aastal oli see Ida-Virumaa oluline turismitähis.
Liive portfellis olid mitmete koolide ja ühiskondlike hoonete projektid, rekonstrueerimistööd  ja juurdeehitused.
 
Leiname ja mälestame Ilmo Liivet ja avaldame sügavat kaastunnet lähedastele.
 
Eesti Arhitektide Liit

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht