Pealelend — Tüüne-Kristin Vaikla

Merle Karro-Kalberg

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Korraldate sisearhitektide liidu ja EKA koostöös 27. kuni 30. maini Tallinnas Von Krahli teatris rahvusvahelise sümpoosioni „Sisu. Ruumimõju“. Millest on see sündmus ajendatud?

Sisearhitektuuri sümpoosion „Sisu“ toimub teist korda. Mõte kutsuda Tallinna valdkonna põnevaid praktikuid ja teoreetikuid on ajendatud soovist mõtestada kiiresti muutuvas maailmas oma professionaalset tegevust. Möödunud aastal otsisime praktika ja teooria kokkupuutepunkte. Oma kultuuriruumist lähtuvalt arutleti sisearhitekti identiteedi ning rolli üle, otsiti ühisosa arhitektide, kuraatorite, inseneride, restauraatorite, graafiliste disainerite, maastikuarhitektide ja muusikutega. Käsitletud teemadest ilmub sisearhitektuuri ajakiri Sisu-line.

Millistele küsimustele sümpoosionil vastata püütakse?

Sel aastal on „Sisu“ keskmes ruumimõju, see, kuidas me ruumi tajume, ruumi mõju inimesele ja inimese mõju ruumile, kuidas mõelda ruumi väärtuste üle laiemalt. Ruumi saab mõjutada mitmeti: valguse, heli ja akustikaga, mitmesuguste materjalide ja värvidega, olulised on proportsioonid, isegi lõhnad. Niisiis defineerime ruumi kui meeltega tajutavat.

Kuid mis on ruum ilma inimesteta? Elanikud, töötajad, külalised ehk ruumi kasutajad oma erinevuste ja sarna­sustega, unistuste ja mälestustega. Küsime, kuivõrd oluline on inimeste endi tegevus linnaruumis, mil moel märgistavad ja kodustavad inimesed paiku.

Kes on esinema kutsutud?

„Sisu“ avaesinejaks on Maastrichti gooti kirikusse projekteeritud raamatupoega tuntuks saanud arhitektide duo Merkx ja Girod, sümpoosioni lõpetab akadeemilise maailma esindaja prof Juhani Pallasmaa. Ruumimõjust räägivad arhitekt Karan Grover Indiast, Middlesexi ülikooli prof Graeme Brooker, Suzie Attiwill RMIT Melbourne’i ülikoolist, Euroopa sisearhitektide nõukogu president Per Reinholtz, arhitektide liidu aseesimees Aet Ader, Pekingi Eesti saatkonna sisearhitekt Liisa Põime jt.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht