AIN SARV 5. I 1948-26. IX 2005

 

  Meie argipäeva teevad elamisväärseks sooja südame ja tundliku hingega inimesed, kellega koos oleme avastanud taas ja taas selle maailma imelist mitmepalgelisust. Tõelised sõbrad, kellega oleme jaganud nii häid kui halbu päevi, trotsinud tuult ja vihma, naernud päikeses ja lumes, rõõmustanud ja kurvastanud, otsinud tõde ja õigust. Hommikuhahetuses saab ühel meist jaks otsa, ta suleb enda järel tasahilju koduvärava, jättes siinpoolsetele vaid mälestused, kirkad kui sügisvärvides kodumäe vahtrapuu. Mahajääjatel jääb vaid nõutult küsida: Miks nii vara? Miks nii äkki? Nii palju olnuks veel arutada, rääkida, öelda seda, mis südamel.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Olid mees, kelle kustumatuks kireks ning tõeliseks armastuseks oli pärimusmuusika. Olid asendamatu Leegajuses. Alustanud eestirootslaste muusika uurimise ja tutvustamisega, jõudsid sa eesti meestelaulu uurimise ja taaselustamiseni. Neid lauldi sinu eestvõttel Viljandi pärimusmuusikafestivali legendaarsetes meeste laulutubades. Põhimõttekindlana, nagu sa olid, jäid sa kindlaks, et uudishimulikel seelikukandjatel sinna asja polnud. Ka mitte pärimuse teaduslikku kogumist ettekäändeks tuues. Sinu laulmistes oli nii vägevat pidulikkust kui karmi argisust.

Sa kandsid ise selle eest hoolt, et Viljandi festival saaks fotosilma abil jäädvustatud. Lisaks pärimuse kogumisele ja uurimisele ning fotograafiale jõudsid sa tegelda arvutiõpetamisega, kujundamise ja kirjastamisega. Tõestamaks, et õppida pole kunagi hilja, asusid end täiendama Viljandi kultuuriakadeemias, olles ise sama maja õppejõud. Sinu suur tegu oli selle kooli liitmine Põhjamaade rahvamuusikakõrgkoolide võrgustikku Nordtrad.

Sa olid tuline vaidleja, sõnakas õiguseotsija, mees, kel jätkus jõudu võidelda nii Setomaa eest, kuuludes Seto Kongressi Vanemate Kogusse kui esindada Pakri saart Saarte Kogus.

Ain, sa põlesid ereda leegiga. See leek  heitis vaimuvalgust meile kõigile, kes me sind tundsime. Jõua rahus Sinna, kuhu pead jõudma.

Ain Sarve teelesaatmine on laupäeval kell 12 Obinitsa kirikus.

 

Sinu õpilaste ja kolleegide nimel

Marju Torp-Kõivupuu

Eesti Pärimusmuusika Keskus

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia

Eesti Instituut

Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristid

rahvamuusikud ja tantsuklubilised

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht