Eesti Kultuurkapitali 2018. aasta II jaotuse eraldused

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
KULTUURKAPITALI NÕUKOGU ERALDUSED
Ago, Kristiina Ela ja sära stipendium. 15 600
Grigor, Indrek Ela ja sära stipendium 15 600
Härm, Anders Ela ja sära stipendium 15 600
Kalkun, Mari Ela ja sära stipendium 15 600
Kozlova-Johannes, Tatjana Ela ja sära stipendium 15 600
Kreintaal, Karoliina Ela ja sära stipendium 15 600
Kulles, Keiu Ela ja sära stipendium 15 600
Laanoja, Vahur Ela ja sära stipendium 15 600
Lindepuu, Hendrik Ela ja sära stipendium 15 600
Paulus, Karin Ela ja sära stipendium 15 600
Press, Gunnar Ela ja sära stipendium 15 600
Saks, Karl Ela ja sära stipendium 15 600
Soidro, Mart Ela ja sära stipendium 15 600
Unt, Riho Ela ja sära stipendium 15 600
Vahtrapuu, Aili Ela ja sära stipendium 15 600
Värk, Emer Ela ja sära stipendium 15 600
Ojastu, Annely Eestile paraolümpiamängudel kuldmedali võitnud sportlase tunnustus 4 600
Kõrkjas, Marge Eestile paraolümpiamängudel kuldmedali võitnud sportlase tunnustus 4 600
Tiik, Sirly Eestile paraolümpiamängudel kuldmedali võitnud sportlase tunnustus 4 600
Tungel, Eela Eestile paraolümpiamängudel hõbemedali võitnud sportlase tunnustus 2 700
Maksimova, Nadežda Eestile paraolümpiamängudel hõbemedali võitnud sportlase tunnustus 2 700
Soomre, Mart Eestile paraolümpiamängudel hõbemedali võitnud sportlase tunnustus 2 700
Nugis, Vilma Eestile paraolümpiamängudel pronksmedali võitnud sportlase tunnustus 2 350
Vaarma, Janne Eestile paraolümpiamängudel pronksmedali võitnud sportlase tunnustus 2 350
Ploomipuu, Kardo Eestile paraolümpiamängudel pronksmedali võitnud sportlase tunnustus 2 350
Thalson, Helena Eestile paraolümpiamängudel pronksmedali võitnud sportlase tunnustus 2 350
Disainiöö MTÜ XIII Tallinna disainifestivali DISAINIÖÖ läbiviimine 40 000
Fotokunstnike Ühendus MTÜ Kaasaegse kunsti biennaali Fotokuu 2019 korraldamine 60 000
Eesti Festivaliorkester SA Eesti Festivaliorkestri osalemine Pärnu Muusikafestivalil, BBC Proms’il ning kontserdil Hamburgis 25 000
Eesti Kunstimuuseum SA Üheteistkümne teose taastamine näituseks “Salatoimikud. 1990ndate kartoteek” 11 000
Lootsi Koda SA Pärdi päevad 2018 Tallinnas, Tartus, Viljandis, Paides, Rakveres ja Hiiumaal 10 000
MAAKONDADE KINOVÕRGU DIGITEERIMINE
Elektriteater MTÜ DCP kinoprojektori soetamine 20 000
Tõrva Vallavalitsus Tõrva kino digitehnika soetamine 60 000
TÕLKEPROGRAMMI „AVATUD EESTI RAAMAT“ ERALDUSED
Siimer, Enn Aleksei Lossevi teose „Homerosest Prokloseni. Lühikokkuvõte antiikesteetika ajaloost“ tõlkimine 4 050
Lepik, Eva Boriss Uspenski teose „Kompositsioonipoeetika“ ja artikli „Stiili semiootilised probleemid“ tõlkimine 3 347
Aru, Jaan Max Wertheimeri teosele „Loov mõtlemine“ saatesõna ja kommentaaridide kirjutamine 500
Hallap, Tiiu Alfred Ayeri teosele „Keel, tõde ja loogika“ järelsõna kirjutamine 400
Künnapas, Hillar Lewis Mumfordi teose „Masina müüt: Võimu viisnurk“ tõlkimine 9 066
Kasemaa, Kalle Moše de Leóni teose „Püha seekel” ja Josef ibn Gikatilla teose „Mehe vahekord naisega” tõlkimine ning kommnetaaride ja saatesõna kirjutamine 5 000
Ott, Margus Gottfried Wilhelm Leibnizi teose „Valitud kirjad ja tööd“ täiendav tõlkimine 750
Müürsepp, Peeter Lewis Mumfordi teosele „Masina müüt: Võimu viisnurk“ saatesõna kirjutamine 500
Bender, Reet Johann Georg Hamanni valitud artiklite tõlkimine 1 585
Rosin, Toomas Max Horkheimeri ja Theodor W. Adorno teose „Valgustuse dialektika“ tõlkimine 4 380
Peterson, Üllar al-Idrisi teose „Nuzhat al-muštāq“ Skandinaavia, Baltikumi ja Ida-Euroopa peatükkide tõlkimine 1 300
Kirjastus Ilmamaa OÜ Mihhail Bahtini teosele „Dostojevski poeetika probleemid“ saatesõna kirjutamine 500
Kirjastus Ilmamaa OÜ Lewis Mumfordi teose „Masina müüt: Võimu viisnurk“ toimetamine 5 589
Kirjastus Ilmamaa OÜ Max Wertheimeri teose „Loov mõtlemine“ toimetamine 2 025
Kirjastus Ilmamaa OÜ Mihhail Bahtini teose „Dostojevski poeetika probleemid“ toimetamine 2 738
Tartu Ülikooli Kirjastus OÜ Alfred Ayeri teose „Keel, tõde ja loogika“ toimetamine 1 525
Tartu Ülikooli Kirjastus OÜ John R. Searle’i teose „Sotsiaalse reaalsuse konstrueerimine“ toimetamine 1 961
Tartu Ülikooli Kirjastus OÜ Arnold van Gennepi teose „Siirderiitused“ toimetamine 1 354
Tartu Ülikooli Kirjastus OÜ Peter Singeri teose „Loomade vabastamine“ toimetamine 2 973
TÕLKEPROGRAMMI „TRADUCTA“ ERALDUSED
700 eilučių Piret Raua lasteraamatu „Natuke napakad lood“ väljaandmine leedu keeles 1 451,90
Aliyeva, Sanam Kersti Kivirüüdi romaani „Tuulte linn“ tõlkimine aserbaidžaani keelde 1 200
Aptullina, Albertina Andrus Kivirähki novellikogu tõlkimine mari keelde 1 500
Aviador OY Andrei Ivanovi raamatu „Gorst praha“ väljaandmine soome keeles 1 900
Aviador OY Kairi Loogi raamatu „Lennujaama lutikad ei anna alla“ väljaandmine soome keeles 2 000
Cullen, Adam Victor Andris Feldmanise teose „Viimased tuhat aastat“ katkendi tõlkimine inglise keelde 185
Cullen, Adam Victor Rein Raua teose „Kell ja haamer“ katkendi tõlkimine inglise keelde esitamiseks kirjastusele Transit Books 360
Dario De Bastiani Editore Andrus Kivirähki lasteraamatu „Lotte reis Lõunamaale“ väljaandmine itaalia keeles 2 000
Editions Intervalles Tiit Aleksejevi romaani „Palveränd“ väljaandmine prantsuse keeles 2 000
Ezop Publishing House Hilli Ranna raamatu „Lumivalge ja Süsimust“ väljaandmine poola keeles 1 830
Fermenti Editrice Igor Kotjuhi kakskeelse luule- ja proosakogumiku väljaandmine itaalia keeles 1 216
Fraktura d.o.o. Meelis Friedenthali romaani „Mesilased“ väljaandmine horvaatia keeles 2 000
Gaia Editions Indrek Hargla raamatu „Apteeker Melchior ja Gotlandi kurat“ väljaandmine prantsuse keeles 2 000
Galvagni, Paolo Igor Kotjuhi luule ja proosa tõlkimine itaalia keelde 600
Godinš, Guntars Contra luulevalimiku tõlkimine läti keelde 2 000
Hämäläinen, Raija Jaak Jôerüüdi raamatu „Diplomaat ja mälu“ tôlkimine soome keelde 3 000
Hytönen, Outi Kai Aareleidi romaani „Linnade põletamine“ tõlkimine soome keelde 3 000
Iton77 Publishing House Mathura luulekogu väljaandmine heebrea keeles 1 955
Kud Sodobnost International Piret Raua raamatu „Natuke napakad lood“ väljaandmine sloveenia keeles 2 000
Ljokkoi, Anniina Helena Valdur Mikita raamatu „Kukeseene kuulamise kunst“ tõlkimine soome keelde 2 000
Mickevičiene, Viltare Piret Raua lasteraamatu „Natuke napakad lood“ tõlkimine leedu keelde 500
Monticelli, Daniele Andrus Kivirähki lasteraamatu „Lotte reis Lõunamaale“ tõlkimine itaalia keelde 1 400
Moseley, Christopher Maarja Kangro novelli „Mõisas ehk hüppa tulle“ tõlkimine inglise keelde 415,88
Schildts & Söderströms Ab / Kustantamo S&S Kai Aareleidi raamatu „Linnade põletamine“ väljaandmine soome keeles 1 912,50
Sirijos Giraite, Danute Tim Jansoni näidendi „Chelsea win ehk Kartulimoos“ tõlkimine leedu keelde 750
Snježana, Husić Meelis Friedenthali romaani „Mesilased“ tõlkimine horvaatia keelde 1 365
Suurpalo, Katariina Kairi Loogi teose „Lennujaama lutikad ei anna alla“ tõlkimine soome keelde 1 500
Šmitaite, Reda Kairi Loogi lasteraamatu „Leemuripoeg Ville teeb sääred“ tõlkimine leedu keelde 1 200
ARHITEKTUURI SIHTKAPITALI ERALDUSED
Alla, Ulla Katariina töötoa korraldamine European Architecture Student Assembly’l 500
Alttoa, Kaur loometöötoetus „Eesti linnaehituse ajalugu I“ artikli autorile 1 600
Arro, Ivo Heinrich osalemine Aalto Ülikooli korraldatud töötoas Mazzanos Itaalias 200
Aurik, Helje Reet juubelitoetus 500
Hansar, Lilian loometöötoetus „Eesti linnaehituse ajalugu I“ artikli autorile 5 600
Herkel, Evi juubelitoetus 500
Juske, Jaak loometöötoetus lühikese uurimuse koostamiseks Tallinna sadamapiirkonna lõbustusasutuste ajaloost 900
Jõekalda, Kristina loominguline stipendium 2 500
Kaasik, Veljo juubelitoetus 500
Kaljuste, Madli XVI Veneetsia arhitektuuribiennaali külastamine 200
Kaljuste, Madli osalemine Architectural Associationi suvekoolis Lyngøris Norras 200
Kalvo, Raul Eesti Arhitektide Liidu kuraatorinäitus 2018: ettevalmistav uurimistöö 2 000
Kaup, Karolin osalemine European Architecture Students Assembly’l 200
Kaup, Merilin loominguline stipendium rahvusvaheliste arhitektuurisündmuste kajastamiseks Eesti meedias 200
Krigoltoi, Andreas osalemine European Architecture Students Assembly’l 200
Küttis, Uku-Kristjan Eesti Arhitektide Liidu kuraatorinäitus 2018: ettevalmistav uurimistöö 2 000
Liiva, Elina osalemine European Architecture Students Assembly’l 200
Lutsepp, Elo ICOMOS CIAVi 2018. aasta konverentsil ja aastanõupidamisel osalemine 925
Mälk, Sandra osalemine XVI Veneetsia arhitektuuribiennaalil ja kaasneva publikatsiooni esitlusel 220
Möldre, Mari osalemine Aalto Ülikooli korraldatud töötoas Mazzanos Itaalias 200
Müüripeal, Anni XVI Veneetsia arhitektuuribiennaali külastamine 200
Nagel, Linn osalemine European Architecture Students Assembly’l 200
Nurk, Ragnar loometöötoetus „Eesti linnaehituse ajalugu I“ artikli autorile 2 400
Orro, Oliver loometöötoetus „Eesti linnaehituse ajalugu I“ artikli autorile 800
Paling, Sander XVI Veneetsia arhitektuuribiennaali külastamine 200
Parve, Sirje juubelitoetus 500
Pint, Laura osalemine European Architecture Students Assembly’l 200
Pint, Laura õppepraktika XVI Veneetsia arhitektuuribiennaalil 200
Plaks, Kornelia juubelitoetus 500
Pärn Anton loometöötoetus „Eesti linnaehituse ajalugu I“ artikli autorile 400
Pärtelpoeg, Leila toetus 500
Raev, Mihkel Räni osalemine Aalto Ülikooli korraldatud töötoas Mazzanos Itaalias 200
Raisma, Mariann loometöötoetus Tartu toomkiriku väliala arendamiseks 3 000
Rummo, Helena osalemine European Architecture Students Assembly’l 200
Rästa, Martin loometöötoetus Ehituskunsti veebiversiooni kujundamiseks 1 000
Seinre, Erkki Eesti Arhitektide Liidu kuraatorinäitus 2018: ettevalmistav uurimistöö 2 000
Sepper, Kaja osalemine töötuba-suvekoolis „Urban Planning and Design Summer School“ Soomes 100
Sevtšuk, Andres loominguline stipendium 1 300
Shipilenko, Jekaterina osalemine European Architecture Students Assembly’l 200
Song, Lily K. loominguline stipendium 1 300
Soosaar, Liina loominguline stipendium rahvusvaheliste arhitektuurisündmuste kajastamiseks Eesti meedias 200
Sumberg, Siiri-Mannu juubelitoetus 500
Tammik, Margus töötoa juhendamine European Architecture Student Assembly’l 302
Tammik, Margus õppepraktika XVI Veneetsia arhitektuuribiennaalil 150
Tannenberg, Maili osalemine Aalto Ülikooli korraldatud töötoas Mazzanos Itaalias 200
Taul, Gregor XVI Veneetsia arhitektuuribiennaali külastamine 200
Taul, Gregor loominguline stipendium 150
Tiirmaa, Udo juubelitoetus 500
Vaikla, Ann Mirjam XVI Veneetsia arhitektuuribiennaali avamisel osalemine ja biennaali külastamine 200
Velbri, Teno juubelitoetus 500
Arhitektuurikirjastus MTÜ Ajakirja MAJA nr 3/2018 väljaandmine ja levitamine 20 000
Disainiöö MTÜ XIII Tallinna disainifestivali DISAINIÖÖ läbiviimine 8 000
Eesti Arhitektide Liit EALi juhatuse esindajate osalemine XVI Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni avamisel 1 752
Eesti Arhitektide Liit portreefilmi tegemine arhitekt Leonhard Lapinist 5 653
Eesti Arhitektide Liit Baltimaade noorte arhitektide lõputööde võistluse ja näituse korraldamine, näituse kataloogi väljaandmine 3 000
Eesti Arhitektide Liit EALi, ESLi ja EMALi suveseminari 2018 „Muinsuskaitse ja ruumiloome“ korraldamine 4 211
Eesti Arhitektide Liit EALi õppereisi korraldamine Valka septembris 2018 1 600
Eesti Arhitektide Liit EALi väikeobjekti võistluse VÄIKE 2016-2017 preemia ja selle väljaandmise kulud 7 000
Eesti Arhitektide Liit EALi arhitekti aastapreemia 2018 5 000
Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ Eesti ekspositsioon XVI Veneetsia arhitektuuribiennaalil 20 000
Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ 63., 64. ja 65. Välkloengu korraldamine 5 400
Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ Tallinna Arhitektuuribiennaali 2019 ettevalmistavad tegevused 2018. aastal 8 000
Eesti Arhitektuurimuuseum näituse korraldamine feministliku arhitektuurikäsitluse võimalustest: graafilise kujundaja tasu 4 900
Eesti Arhitektuurimuuseum ekskursioonidesarja „Avatud majad“ 2018/2019 hooaeg 1 500
Eesti Disainerite Liit Eesti tootedisaini auhinna BRUNO 2018 võitjate auhinnafond 9 000
Eesti Disainerite Liit Eesti tootedisaini auhind BRUNO trofeed 1 000
Eesti Disainikeskus MTÜ Eesti Disainiauhinnad 2018: noore disaineri auhind SÄSI 5 000
Eesti Disainikeskus MTÜ Eesti Disainiauhinnad 2018: kõikide kategooriate ühine nomineeritud tööde näitus 5 015
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ Ingel Vaikla isikunäituse korraldamine EKKMis 2 000
Eesti Kunstiakadeemia ‘FLOODED. Design and Making Summer School for Floating Architecture 2018’’ korraldamine 7 000
Eesti Kunstiakadeemia Saksa ja Eesti arhitektuuripärandi konverentsi korraldamine 5 000
Eesti Kunstiakadeemia EKA arhitektuuriteaduskonna Avatud Loengute seeria korraldamine 2018. a sügisel 8 749
Eesti Kunstiakadeemia EKA sisearhitektuuri I kursuse tudengite Väikeehitise objekti püstitamine 2018 3 000
Eesti Kunstiakadeemia trükise „Creative Thought and Urban Change. Reflections from the Archive of Jan Verwijnen“ väljaandmine 3 000
Eesti Maastikuarhitektide Liit maastikuarhitektuuri aastapreemiate žürii töötasud ja transpordikulud 1 100
Eesti Maastikuarhitektide Liit välisesineja kutsumine Tartu planeerimiskonverentsile 394
Eesti Maastikuarhitektide Liit EMALi esinduse osavõtt IFLA Europe 2018. aasta üldkoosolekust Londonis: lennupiletid ja majutus 917
Eesti Maastikuarhitektide Liit Eesti ja Soome professionaalsete maastikuarhitektide koostööseminari korraldamine: bussitransport 1 070
Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts osalemine Euroopa Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Liidu kohtumisel Belgias 600
Eesti Sisearhitektide Liit Ruumipilt 2018 väljaandmine 10 000
Eesti Sisearhitektide Liit Eesti Arhitektuuripreemiad 2018 auhinnatseremoonia korraldamine 20 000
Eesti Sisearhitektide Liit näituse „Toolilugu“ (tööpealkiri „Eesti 100 tooli“) korraldamine 10 000
Louis Kahni Eesti Sihtasutus Heie Treieri ja Arne Maasiku näituse „Kahn. Saarlane“ korraldamine ÜRO peakorteris New Yorgis: näituse transport 10 349
Narva Muuseum SA Narva Muuseumi 2018. aasta aastakonverentsi korraldamine ja toimetiste väljaandmine 400
Ruumiharidus MTÜ Arhitektuurikooli 2018/19. õppeaasta tegevuste elluviimine 29 400
Tallinna Linnamuuseum loengusarja „100 aastat argipäeva“ ja samanimelise aastanäituse publikuprogrammi korraldamine 472
Tallinna Tehnikaülikool arhitektuuritudengite õppereisi korraldamine Hollandisse: õppejõu reisikulud 200
Universaaldisaini labor MTÜ Eesti universaaldisaini inkubaatori 2018/2019 läbiviimine 9 000
Valgusklubi MTÜ Arhitektuurse Valguse ja Valguskunsti festivali Tartu Valgus TAVA2018 korraldamine 6 000
Viimsi Vallavalitsus Viimsi Noorte Talentide Kooli arhitektuurivõistluse peapreemia 12 000
AUDIOVISUAALSE KUNSTI SIHTKAPITALI ERALDUSED
Aanja, Maimo ühekordne elutöötoetus 260
Auriste, Lia ühekordne elutöötoetus 260
Halla, Helve ühekordne elutöötoetus 260
Heidmets, Rao osalemine Annecy animafestivali turul MIFA 254
Jaakson, Mall ühekordne elutöötoetus 260
Joon, Sander osalemine Zagreb animatsioonifestivalil 282
Kasesalu, Peep ühekordne elutöötoetus 260
Kask, Andreas mängufilmi „Pyramiden“ idee stsenaarne arendamine 1 500
Kusmin, Õie ühekordne elutöötoetus 260
Leis, Heikki fotonäituse „Eesti meister“ korraldamine 944
Lepik,Tõnis juubelitoetus 320
Liiv, Elo-Katre tööde loomine „Nägemise õpetus“ näitusele 250
Link, Ende ühekordne elutöötoetus 260
Linna, Leeni magistriõpingud New York Film Academys Ameerikas 3 200
Linnap, Peeter monograafia „Peeter Tooming: Mees valgel hobusel“ väljaandmine 4 000
Lorberg, Ivi-Irmgard ühekordne elutöötoetus 260
Luisk, Ivika osalemine Supertoon International Animation festivalil 500
Naulainen, Anti osalemine Rumeenia filmifestivalil WINGS 289
Näripea, Eva osalemine ja esinemine Lübecki filmipäevadel ja kollokviumil 410
Paakspuu, Kalli dokumentaalfilmi „Ärkamine – Roman Toi lugu“ arendamine 5 000
Põdra, Diana magistri õpingud NFTS ülikoolis Inglismaal 3 200
Raat, Marko Biwa järve 8 nägu stsenaariumi kirjutamine 1 500
Rummel, Rebeka osalemine C. Mungiu filmirežii meistriklassis: koolituse kulud 1 000
Sarapik-Kivi, Triin osalemine rahvusvahelisel animatsioonfilmide festivalil Zagrebis 360
Schasmin, Helen filmistsenaariumi „Tönk“ kirjutamine 1 500
Sillart, Julia juubelitoetus 320
Suitsu, Birgit osalemine Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin korraldatud värvimääramise kursusel UP.GRADE 2 000
Školnikov, Viktor juubelitoetus 320
Školnikov, Viktor ühekordne elutöötoetus 260
Školnikova, Tatjana ühekordne elutöötoetus 260
Tallinn, Jüri juubelitoetus 320
Tuttelberg, Anu-Laura filmitöötubade läbiviimine ning minu autorifilmide linastustel ning residentuuris osalemine 1 900
Unt, Riho osalemine Annecy rahvusvahelisel animafilmifestivalil 330
Vaabla, Janne juubelitoetus 320
Velli-Vällik, Vambola ühekordne elutöötoetus 260
Vent, Albert ühekordne elutöötoetus 260
Vets, Illis juubelitoetus 320
Volkmann, Toomas rändnäitus Eesti läbi 100 silmapaari 4 600
Alasti Kino OÜ dokumentaalfilmi „Rändajad“ tootmine 10 000
Alasti Kino OÜ osalemine Ex-Oriente Film 2018 Workshopil 1 550
Alasti Kino OÜ mängufilmi „Jeesus näitab sulle teed kiirteele“ tootmine 30 000
Alexandra Film OÜ mikroeelarvelise mängufilmi „Täiskasvanud“ tootmine 60 000
Alexandra Film OÜ osalemine Netia OFF Camera Pro Industry’l 225
Alexandra Film OÜ osalemine Cannes’i filmiturul 600
Allfilm OÜ mängufilmi „Antipolis“ arendamine 12 750
Allfilm OÜ osalemine Marchè du Film-il Cannes`is 600
Allfilm OÜ osalemine filmiturul Marche du Film 600
Amrion OÜ osalemine Cannes’i filmiturul 600
BFMF tudengid- ja vilistlased MTÜ Püha Jüri päeva korraldamine 1 000
Chintis Lundgreni animatsioonistuudio osalemine Visegrad Animation Forumil: lennupiletid 176
Chronolens OÜ dokumentaalfilmi „Kolmas valik“ arendamine 2 500
Eesti Ajaloomuuseum filmimuuseumi filmiklubi „Valgus, kaamera, võte!“ läbiviijate tasud 400
Eesti Dokumentalistide Gild MTÜ Eesti Dokumentalistide Gildi suvekooli korraldamine 3 000
Eesti Joonisfilm OÜ joonisfilmi „Kosmonaut“ tootmine 16 800
Eesti Kinoliit rändnäitus „Eesti Film. Kaadritagune elu“ korraldamine 800
Eesti Kinoliit tegevustoetus 12 000
Eesti Kinoliit osalemine FERA üldkogul ja Baltijos Banga festivalil (sõidukulud) 2 000
Eesti Mittekommertslike Filmide Autorite Liit 16.rahvusvahelise mittekommertslike filmide festivali „Tallinn 2018“ ettevalmistamine ja korraldamine 2 600
Eesti Rahvuslik Filmiprodutsentide Ühing MTÜ rahvusvahelise Produtsentide Liitude Föderatsiooni (FIAPF) 2018. aasta liikmemaks 1 442
Elektriteater MTÜ uute kodumaiste filmide seansid koos filmitegijate külastustega 4 000
EstDocs eesti dokumentaalfilmide festival EstDocs Torontos korraldamine 4 500
Estinfilm OÜ osalemine Cannesi filmifestivali filmiturul 600
Ettevaatlik Sten OÜ dokumentaalfilmi „Aasta täis draamat“ arendamine 5 000
Exitfilm OÜ mängufilmi „Nägemist NSVL“ tootmine 95 000
Film Tower OÜ dokumentaalfilmi „u.Q.“ tootmine 20 000
Filmivabrik OÜ dokumentaalfilmi „Peep Puksi lugu“ tootmine, portreefilmide sari 12 500
Filmivabrik OÜ osalemine March du Film-il Cannes`is 600
Fork Film OÜ osalemine MIFA animaturul Annecy’s 600
Fotokunstnike Ühendus MTÜ Fotokuu 2019 kaasaegse kunsti biennaali korraldamine 5 000
Homeless Bob Production OÜ mängufilmi „Sügisball“ digiteerimine 1 500
Homeless Bob Production OÜ koostööflmi „Mees, kes üllatas kõiki“ tootmine 30 000
Homeless Bob Production OÜ mängufilmi „Maakond“ (THE COUNTY) vähemuskaastootmine 10 000
Juhan Kuusi Fond MTÜ Maxim Mjödovi fotonäituse „Kanikulõ“ korraldamine 2 000
Juhan Kuusi Fond MTÜ Itaalia fotograafi Luca Berti näituse korraldamine 2 000
Juhan Kuusi Fond MTÜ osalemine kolme Eesti fotograafi grupinäitusega Photoville’i festivalil New Yorgis (sõidukulud) 3 287
Kinosaurus Film OÜ osalemine Cannes’i filmifestivalil ja filmiturul 600
Kopli Kinokompanii OÜ osalemine Palm Springs rahvusvahelisel lühifilmide festivalil 1 797
Kuukulgur Film OÜ dokumentaalfilmi „Armastuse asjatundjad“ arendus 5 000
Kuukulgur Film OÜ mängufilmi „Asendusõpetaja“ stsenaariumi arendamine 6 000
Look MTÜ Theodor Lutsu Filmipäevad Palamusel korraldamine 1 500
Lühifilmi Keskus ShortEST lühikeste filmide festivali korraldamine 900
Maagiline Masin OÜ dokumentaalfilmi „Valge liblika aastad“ tootmine 20 000
Maagiline Masin OÜ osalemine Cannesi filmifestivali filmiturul 600
Masterplaan OÜ dokumentaalfilmi „Meie Kostja“ tootmine, portreefilmide sari 12 500
Meteoriit OÜ mängufilmi „Deadline/Jaht“ stsenaariumi arendamine 1 500
Must Käsi 2 OÜ väärtfilmide kinolevisse toomine 7 500
Must Käsi MTÜ klassiga kinno dokumentaalfilmide programmi korraldamine kinos Sõprus 3 500
Nukufilm OÜ kaastootmisfilmiprojekti „Man Wanted“ tootmine 1 600
Nukufilm OÜ animafilmi „Kapten Morten lollide laeval“ filmi lõpetamine 1 700
Nukufilm OÜ osalemine Annecy rahvusvahelisel filmifestivalil ja filmiturul MIFA 1 000
Nukufilm OÜ osalemine Zagrebi filmifestivalil 1 570
Pimik OÜ lühimängufilmi „Carla ja Karl“ järeltootmine 7 000
Rabarebased MTÜ Tõrva Dokfest 2018 korraldamine 2 500
Revolver Film OÜ dokumentaalfilmi „Läinud on jäänud“ tootmine 20 000
Rühm Pluss Null OÜ okumentaalfilmi „Risti Aarded“ tootmine, sarjast Eesti lood 5 115
SevenBow MTÜ II LGBTI filmifestivali „Festheart“ korraldamine 1 500
Silmviburlane OÜ osalemine EstDocsi filmifestivalil Torontos 720
Stellar Film OÜ lühimängufilmi „Karv“ tootmine, II etapp 10 000
Stellar Film OÜ osalemine Cannesi filmiturul 600
SUFF MTÜ Eesti filmide näitamine ja filmikoolituste läbiviimine Hantimansimaal 700
Tallinnfilm OÜ Euroopa lastefilmide festival „Tagasi loodusesse“ vol. 2 Artises 4 700
Tallinnfilm OÜ osalemine koolitusel „Art Cinema = Action + Management“ ning Veneetsia filmifestivalil 500
Tallinnfilm OÜ Euroopa ja sõltumatute levifilmide linastamine 7 500
Traumfabrik OÜ osalemine festivalil Beldocs Belgradis 580
Umberto & CO OÜ dokumentaalfilmi „Mees muinasjutust“ tootmine 12 500
Vesilind OÜ dokumentaalfilmi „Surematu“ tootmine 20 000
Viljandi filmisõbrad MTÜ Viljandi komöödiafilmide festivali Wilkom korraldamine 3 500
Voldik OÜ animeeriud dokumentaalfilmi „Maetud Euroopas“ tootmine 5 000
HELIKUNSTI SIHTKAPITALI ERALDUSED
Bezrodny, Anna-Liisa kontsert „Võluviiul“ Kuressaares: interpreedistipendium 200
Breede, Lauri Raimo Kangro teose „Missa süütult hukkunud eestlastele“ noodigraafika teostamine 3 000
Brinkman Aleksejev, Irene juubelitoetus teatriseeniorile 320
Dede, Tuuri osalemine konkursil „Wilhelm Stenhammar International Music Competition“ Norrköpingus Rootsis 480
Deržavina, Jekaterina kontserdisarja „Klassika tähtteosed“ korraldamine ja läbiviimine 450
Dubovski, Leo osalemine Astona suvekursustel pianistidele ja keelpillimängijatele Šveitsis 423
Eensalu, Laur interpreedistipendium Eesti Interpreetide Liidu liikmele 300
Erastus, Nele osalemine dirigent Georg Grüni kooridirigeerimise meistrikursustel Iirimaal 450
Ernits, Heli interpreedistipendium Eesti Interpreetide Liidu liikmele 400
Faust, Maria Maria Faust „State Farming“ salvestamine ja järeltöötlus 1 000
Fischer, Saale interpreedistipendium 200
Grigorjeva, Galina uudisteose kirjutamine tenorile ja klaverile 1 500
Hirsch, Liisa pooleaastane loominguline stipendium 3 000
Hunt, Talvi osalemine kursustel „49th Darmstadt Summer Course for New Music“ 250
Ilves, Gloria osalemine rahvusvahelisetel meistrikursustel ja Beethoveni viiulikonkursil Austrias 400
Ilves, Gloria kontsert „Võluviiul“ Kuressaares: interpreedistipendium 200
Jalakas, Ingel õpingud HKU Utrechti Konservatooriumis klassikalise viiuli erialal 1 000
Jentson, Argo osalemine Prof. D. h. c. Arbo Valdma meistrikursusel „Suveuniversiteet 2018“ Pärnus 300
Joamets, Tanel loominguline stipendium 1 000
Joamets, Tiit osalemine Theodor Milkovi marimba suvelaagris Kreekas 650
Joamets, Virge Vanemuise muusikateatri ajalugu käsitlev teos 2 300
Juurikas, Age pooleaastane loominguline stipendium 3 000
Jõesaar, Tõnu interpreedistipendium 200
Järg, Leida-Tiia erialastipendium 500
Jürgens, Kadi osalemine Wilma Vernocchi ooperilauljate meistrikursustel suvel Itaalias 1 049
Jürjendal, Robert uudisteose „Eesti maastikud“ ning teose „Then The Days Are Lighter Than White“ ja „Credo“ kooriseadete teostamine Eesti Filharmoonia Kammerkoorile 1 500
Kallasmaa, Riivo duo ObSolute kontsertide korraldamine Põhja-Eesti kirikutes 1 000
Kallastu, Andrus Paul Hindemith kirikliku kompositsiooni „Püha Antoniuse ja Püha Pauluse dialoogid“ esitamine 1 000
Kamenskaja, Aleksandra interpreedistipendium Eesti Interpreetide Liidu liikmele 600
Kartau, Siim interpreedistipendium Eesti Interpreetide Liidu liikmele 400
Kedik, Helen interpreedistipendium Eesti Interpreetide Liidu liikmele 300
Kekiševa, Svetlana vaimuliku muusika kontsertide sarja „Mu süda ärka üles“ korraldamine 900
Kiivit, Sulo interpreedistipendium Eesti Interpreetide Liidu liikmele 400
Kits, Katariina Maria osavõtt rahvusvahelisest Astona suveakadeemiast pianistidele ja keelpillimängijatele Šveitsis 250
Kivi, Kaire kontserdisari „Muusika 100 Eestimaale“ Lohusuus 300
Klopets, Kristi Anton Hansen Tammsaare „Põrgupõhja uus vanapagan“ ainelise ooperi libreto kirjutamine 1 000
Kont, Erle klarnetiõpingud Sibeliuse Akadeemias 800
Kozlova-Johannes, Tatjana teose kirjutamine duole Nuria Richner (sopran) ja Talvi Hunt (klaver) esitamiseks festivalil AFEKT 2018 1 000
Kozlova-Johannes, Tatjana palade kirjutamine kromaatilisele kandlele 200
Kreintaal, Karoliina Alžeeria etno laagris osalemine 268
Krigul, Ülo uudisteos Muinastulede Ööks 2018 1 500
Kriit, Karen õpingud Parma Muusikakonservatooriumis vioola erialal 1 000
Kriiva, Mihhail õpingud Hochschule für Musik Karlsruhe klaveri erialal 1 000
Krull, Hasso libreto kirjutamine Ülo Kriguli Muinastulede Ööks loodud uudisteosele 1 000
Kruusmaa, Alisson osalemine külalisheliloojana meistrikursustel „International Masterclass Apeldoorn“ Hollandis 250
Kuklin, Juliana kitarrikontserdi korraldamine 144
Kuusk, Priit projekti „Eesti muusikud maailmalavadel“ jätkamine 150
Käo, Kristo interpreedistipendium 200
Laas, Jelena loominguline stipendium 300
Laiv, Ingely interpreedistipendium Eesti Interpreetide Liidu liikmele 400
Langeproon, Mikk M. Langeprooni ja H. Zibo osalemine soolo ja ansambli kategooriates akordionikonkursil „Couple Mondiale“ Kaunases 420
Laur, Rene magistriõpingud HKU Utrechti Konservatooriumis klassikalise saksofoni erialal 1 000
Leerimaa, Ingvar-Vilmar osalemine II J. Pakalnis nimelisel rahvusvahelisel Vask- ja löökpillimängijate konkursil Vilniuses 350
Leerimaa, Ingvar-Vilmar osalemine Järvi Akadeemia meistrikursustel ja Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkestris 150
Lehtmaa, Greten keelpillikvarteti osalemine Salida del Sol III muusikafestivalil Hispaanias 1 000
Leima, Matis palade kirjutamine kromaatilisele kandlele 200
Lemba, Andres palade kirjutamine kromaatilisele kandlele 200
Leotoots, Merily osalemine Ost-West Musikfesti meistrikursustel ja XIV Beethoveni viiulikonkursil Viinis 400
Lill, Märt-Matis reis Leipzigisse oma orkestriteose ettekandele 300
Lill, Märt-Matis teose kirjutamine festivalile AFEKT 1 000
Lohuaru, Marje loominguline stipendium 1 000
Lulla-Knape, Liis suvised flöödikontserdid Saaremaal Vol. XI 200
Lõo, Andres erialastipendium 800
Maidre-Aarvik, Ines projekti „Kodumaised viisid“ reisikulud 250
Maimets, Riho Esko pooleaastane loominguline stipendium 3 000
Malleus, Ingrit osalemine „39th International Choral Conducting Summer School 2018“ meistrikursustel Iirimaal 350
Maltis, Malle teose „Kuni päike ärkab“ salvestamine 1 000
Maltis, Malle palade kirjutamine kromaatilisele kandlele 200
Martin, Marko F. Liszti klaverimuusika õhtu sarjast „Klaverivirtuoosid“: interpreedistipendium 750
Mattiesen, Monika kooriteose kirjutamine segakoorile MaSk ettekandeks festivalil „Hullunud Tartu“ 800
Mattisen, Tiina artiklite kirjutamine Peeter Lilje elulooraamatusse 2 000
Meesit, Mauno lautomängija Jozef Van Wissemi kontserdi korraldamine 600
Meibaum, Kati osalemine Ost-West Musikfesti meistrikursusel Austrias 550
Metsoja, Tuuli Triinu Piirsalu osalemine Allegro Vivo meistrikursusel Austrias 500
Muul, Madis Madis Muul Hextet albumi „Characters“ väljaandmine 1 000
Mäevälja, Liis Keila Muusikakooli saksofoniõpilaste osalemine XVII Saksofonistide Suvekoolis Võsul 500
Mägi, Doris magistriõpingud Rootsi Kuninglikus Muusikaakadeemias vioola erialal 1 000
Müürsepp, Kristin õpingud flöödi interpretatsiooni erialal Felix Mendelssohn Bartholdy-nimelises muusikakõrgkoolis Saksamaal, Leipzigis 1 000
Neumann, Valdur Tallinna Muusikakooli saksofoniõpilaste osalemine XVII Saksofonistide Suvekoolis Võsul 425
Nielson, Leevi õpingud Aarhusi Kuningliku Muusikaakadeemias sooloviiuli erialal 1 000
Noorhani, Anna-Margaret osalemine Darmstadti nüüdismuusika suvekursus-festivalil Saksamaal 248
Ogorodnikov, Kirill interpreedistipendium Eesti Interpreetide Liidu liikmele 400
Ollino, Ireene-Britt õpingud ooperilaulu erialal Berliini Hanns Eisleri nim Muusikakõrgkoolis 1 000
Orro, Taavi osalemine meistrikursusel „Prague Clarinet Days 2018“ 400
Ots, Ivi kontsert „Võluviiul“ Kuressaares: interpreedistipendium 200
Ots, Mai kontsert „Võluviiul“ Kuressaares: interpreedistipendium 200
Otsing, Henri Juhan Jaigi teemaraja loomine 600
Paemurru, Piia kontserdikava „Aeg on ooperasse minna“ ettevalmistamine 300
Pajusaar, Piret kahe uue klaveripala loomine 2019. a konkursile „Parim noor instrumentalist 2019“ 500
Pajusaar, Riine palade kirjutamine kromaatilisele kandlele 200
Pajusaar, Riine kahe uue klaveripala loomine 2019. a konkursile „Parim noor instrumentalist 2019“ 500
Pajuste, Maris klassikalise laulu õpingud Codartsi Kunstide Ülikoolis 1 000
Palu, Leonora interpreedistipendium Eesti Interpreetide Liidu liikmele 400
Peterson, Karl õpingud Saksamaal ülikoolis Hochschule für Musik Karlsruhe klaveri erialal 1 000
Peterson, Mait osalemine II J. Pakalnis nimelisel rahvusvahelisel Vask- ja löökpillimängijate konkursil Vilniuses 350
Puur, Mart Rasmus uudisteose kirjutamine Eesti Rahvusmeeskoorile ja orelile 3 000
Põlda, Johannes kontsert „Võluviiul“ Kuressaares: interpreedistipendium 200
Põldmäe, Alo teose kirjutamine festivalile AFEKT 1 200
Raide, Rasmus Andreas õpingud Saksamaal ülikoolis Hochschule für Musik Karlsruhe klaveri erialal 1 000
Randalu, Ivalo artiklikogumiku koostamine 500
Randvere, Johanna esinemine Hollandis Utrechti vanamuusikafestivalil noorte muusikute esitluskontserdil 1 000
Rannap, Rein pooleaastane loominguline stipendium 3 000
Rebane, Katri palade kirjutamine kromaatilisele kandlele 200
Reinvere, Jüri uudisteose loomine sarja HjaK 2018/2019 avakontserdiks 3 000
Renter, Maarja juubelitoetus teatriseeniorile 320
Rips-Laul, Piret kahe uue klaveripala loomine 2019. a konkursile „Parim noor instrumentalist 2019“ 500
Rips-Laul, Piret soololaulu kirjutamine klassikalise häälekooli konkurss-festival „Võluhääl“ II vanusegrupile 350
Roomere, Merje loominguline stipendium 1 000
Rosin, Heili osalemine konkursil „Piccolo Artist Competition Orlando“ Floridas 2 000
Ruben, Tanel “Tallinn Drum Festival 2018“ korraldamine 1 000
Saame, Marie magistriõpingud Šveitsis Baselis kõrgkoolis keskaja ja renessanssmuusika osakonnas fiidli erialal 1 200
Sakkos, Natalia loominguline stipendium 300
Samsonova, Anna H. Lepnurme nim. keelpillikvartett ja Jaan Kapp Musica Sacra kontserdisarja raames 750
Sarv, Karin interpreedistipendium Eesti Interpreetide Liidu liikmele 300
Sildna, Kaja juubelitoetus teatriseeniorile 320
Siniväli, Jaanus CoPeCo loomingulise magistriprojektiga kaasnevad transpordikulud 500
Siniväli, Sandra õpingud Hollandis Kuninglikus Haagi Konservatooriumis klassikalise laulu erialal 1 000
Soosalu, Valter loominguline stipendiumi kontserdisarja „Eesti mõisad 2018“ kava ettevalmistamiseks 800
Suhhovski, Konstantin klarnetiõpingud Musikhochschule Trossingeni Magistrantuuris 1 000
Sui, Siret osalemine ESYO suvisel konterttuuril 400
Sumera, Kadri-Ann sarja „Kammermuusika linnas“ kontserdikava ettevalmistamine 750
Žigurs, Liina interpreedistipendium Eesti Interpreetide Liidu liikmele 300
Tafenau, Raivo osalemine festivalil Petrojazz St. Peterburgis: ööbimis- ja sõidukulud 400
Tammesalu, Aare kontserdikava „Helisevad puud“ ettevalmistamine 600
Taul, Lee Ethno Algeria muusikalaagris osalemine Alžeerias 200
Teemets, Arete pooleaastane loominguline stipendium 3 000
Teppo, Jakob interpreedistipendium Eesti Interpreetide Liidu liikmele 400
Tiits, Villem Endel osalemine Pärnu Muusikafestivali Järvi Akadeemia raames meistrikursustel ja festivaliorkestris 150
Tikerpuu, Kadri erialastipendium 1 500
Tirmaste, Katariina osalemine Delft’i Kuningliku Puhkpilliorkestri ja TÜVKA koostööprojektis Hollandis 250
Toots, Jorma loominguline stipendium 1 000
Tsizova, Anastassija magistriõpingud kõrgkoolis „Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien“ ooperi vokaalsaate erialal 1 000
Uibo, Mari-Liis kontserdikava „Helisevad puud“ ettevalmistamine 600
Valdmaa, Marta osavõtt rahvusvahelisest Pietro Antonio Cesti nimelisest barokkmuusika laulukonkursist Innsbruckis 500
Valgepea, Janek õpingud University College Londonis keskkooli muusikaõpetaja erialal 1 200
Vals, Argo loominguline stipendium 1 000
Vals, Argo “Kullaaugu muusikafestival 2018“ korraldamine 1 000
Veinberg, Kelly osalemine Delft’i Kuningliku Puhkpilliorkestri ja TÜVKA koostööprojektis Hollandis 250
Veretenina, Maria muusikatrio Pergola kontserdisari „Sügisene klassika“ 1 200
Veretenina, Maria kontserdikava „Aeg on ooperasse minna“ ettevalmistamine 300
Verte, Linda-Anette osalemine „Aurora“ meistrikursusel ja konkursil Rootsis 450
Vihermäe, Villu interpreedistipendium 200
Vihmand, Mari kahe uue klaveripala loomine 2019. a konkursile „Parim noor instrumentalist 2019“ 500
Viira, Liis uue klaveripala loomine 2019. a konkursile „Parim noor instrumentalist 2019“ 300
Vinkel, Anete õpingud Maastrichti Konservatooriumis Hollandis flöödiinterpretatsiooni erialal 1 000
Voitka, Kaia kontsert „Võluviiul“ Kuressaares: interpreedistipendium 200
Vulp, Urmas loominguline stipendium 1 000
Übner, Karolin osalemine Delft’i Kuningliku Puhkpilliorkestri ja TÜVKA koostööprojektis Hollandis 250
Yaralyan, Ara trio Sooäär/Yaralyan/Ounaskari albumi välja andmine 1 000
Yazdani, Arash osalemine Darmstadti nüüdismuusika suvekursus-festivalil Saksamaal 300
Acoussion MTÜ Võnge 2018. Rändav muusikafestival 2 000
Anija Valla Kultuurikeskus V Silvi Vraidi muusikapäeva korraldamine 200
Ansambel U MTÜ sarja URR jätkamine sügisel 2018 4 000
Argo & Arko klaveriduo MTÜ Eesti I klaverifestivali „Klaveri embuses“ korraldamine 1 000
Ars Musica Estonica MTÜ BachFest 2019 ettevalmistus ja läbiviimine 3 000
Biitmii OÜ Taavi-Peeter Liivi EP tööpealkirjaga „Emerald Green Submarine“ salvestamine, miksimine ja masterdamine 400
Collegium Musicale MTÜ kammerkoor Collegium Musicale kontserdid juuni-august 2018 2 500
Collegium Musicale MTÜ kammerkoori Collegium Musicale kontserdid festivalil Wratislavia Cantans 4 000
Corelli Music OÜ koostöökontserdi Belgia varajase muusika ansambliga Les Abbagliati korraldamine Niguliste kirikus 1 800
Corelli Music OÜ festival „Tallinna tornid 2017“ 2 000
David Oistrahhi Festival MTÜ Piiskop Platonile pühendatud festivali „Musica Hymnis“ kontsert Kõpu kirikus 900
EELK Kihelkonna Kogudus XXIII Kihelkonna kirikumuusikapäevade korraldamine 700
EELK Palamuse Püha Bartholomeuse kogudus kontsert „Tähistaevamuusika“ Palamuse kirikus 300
EELK Taagepera Jaani kogudus kontserdisarja „Muusika 100 Eestimaale“ kontsert Taagepera kirikus 300
Eesti Akordioniliit XIV Akordionistide suvelaager Kihnus: orkestriproovide ja tundide läbiviimine 600
Eesti Akordioniliit Olivia Anet Sõrmuse ja Kaisa Pressi osalemine rahvusvahelisel akordionikursusel „Seilissä soi“ Soomes: osavõtutasud 450
Eesti Arnold Schönbergi Ühing Simone Beneventi matemaatiliste rütmide töötuba 800
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik eestikeelset kirikulaulu ja eesti kirikumuusikat käsitlev konverents 21. saj. eesti lauluraamatu vajalikkusest, sisu ja eesmärkide kaardistamiseks 1 000
Eesti Festivaliorkester SA Eesti Festivaliorkestri osalemine Pärnu Muusikafestivalil, BBC Proms’il ning kontserdil Hamburgis 25 000
Eesti Filharmoonia Kammerkoor SA Ferenc Liszti „Via crucice“ ettekanded koostöös pianist Kalle Randaluga 2 000
Eesti Gregoriaani Ühing MTÜ ansambli Vox Clamantis 2018. a III kvartali tegevustoetus 1 500
Eesti Gregoriaani Ühing MTÜ Vox Clamantise CD Cyrillus Kreegi loomingust 1 000
Eesti Heliloojate Liit Eduard Tubina ümbermatmine 2 500
Eesti Interpreetide Kontserdid SA Kammermuusika maale: Eesti interpreetide kontsertide korraldamine väljaspool Tallinna 2018. aasta III kvartalis 3 500
Eesti Interpreetide Kontserdid SA Eesti interpreetide kontserdid Tallinnas 2018. aasta III ja IV kvartalis 4 000
Eesti Jazzliit EJL kontserdid Tallinnas, Tartus, Sillamäel, Valgas, Võrus, Pärnus, Viljandis, Rakveres ja Haapsalus 7 000
Eesti Jazzliit EST-FRA Pop-Up Fest Vol. 2 5 000
Eesti Jazzorkester MTÜ osalemine Raul Söödi loodud muusikaga bigbändide konkursil Soomes 504
Eesti Keelpilliõpetajate Ühing 2018. a III kvartali tegevustoetus 1 000
Eesti Kitarriselts MTÜ Eesti Kitarriseltsi tegevused juuni – august 2018 250
Eesti Klaveriõpetajate Ühing 2018. a III kvartali tegevustoetus 800
Eesti Kontsert SA XIII Pärnu ooperipäevade läbiviimine 7 000
Eesti Kontsert SA XI Rahvusvahelise Festivali „Klaver 2018“ korraldamine 7 000
Eesti Kunstiakadeemia SA Robert Nikolajevi helilooming EKA Narva kunstiresidentuuris 500
Eesti Kunstimuuseum SA ansambli Rondellus esinemine Niguliste muuseumi muusika-ja loengusarjas „Michel Sittow ja tema kaasaegsed“ 3 000
Eesti Meestelaulu Selts EMS 30 juubelilaulupäeva „Laulis isa, laulis poega“ kava ettevalmistamine 2 200
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lisastipendiumid ERASMUS ja NORDPLUS programmi raames välismaal õppivatele muusikatudengitele 2 000
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia EMTA II suvekursus noortele pianistidele Haapsalus 12.-16.08.2018 2 000
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia SügisFest 2018 ettevalmistamine ja läbiviimine 4 000
Eesti Muusikakoolide Liit Eesti Muusikakoolide Liidu 25. tegevusaastat tähistav täiskogu: koolitus ja kontsert 1 000
Eesti Muusikakoolide Liit tänuõhtu Eesti helikunsti püsimist tagavatele muusikakoolide õpetajatele 1 500
Eesti Muusikanõukogu muusikapreemiate üleandmise tseremoonia läbiviimine 20 000
Eesti Puhkpilliorkestrite- ja ansamblite Liit Eesti Noorte Kontsertorkestri osalemine Leedu 100 aastapäeva tähistaval kontserdil „Brass Storm“ 1 250
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ 2018. aasta sügishooaja kontsertide korralduskulude osaline katmine 2 500
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ kahe Eesti Pärimusmuusika Keskuse esindaja osalemine maailmamuusikamessil WOMEX 2018 2 898
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ Pärimusmuusika Lõikuspidu 2018 korraldamine 1 500
Eesti Rahvusringhääling Tuulikki Bartosiki osalemine EBU Folkfestivalil Moskvas 26. – 28. mail 2018 1 268
Endla Teater SA Endla Jazzklubid 2018 III kvartalis 1 200
Erik Lindström OÜ ansambli EFTERGLOW esinemine festivalil MÜPA Budapestis 1 500
ERP OÜ festivali Klaaspärlimäng 2018 kulude katmine 1 000
EstTradMusic OÜ Ülo Kriguli kulude katmine duo Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv koostööprojektis Prantsusmaal 1 000
Festivitas Artium MTÜ kontserdiagentuuri FA Concerto kontsertide korraldamine suvi-sügisesel hooajal 2018 3 000
Festivitas Artium MTÜ XXIII Rahvusvahelise Festival ORIENT et OCCIDENT korraldamine 8 000
Festivitas Canens SA Kabli Päikeseloojangu festivali 2018 kontsertprogrammide korralduskulud 2 000
Floridante MTÜ Viola da gambade suvekursuse „Gambavaim“ korraldamine Hiiumaal 1 000
Folk Massidesse OÜ Tobias Elofi ukulele õpitubade ning Duo Elof ja Wamberg kontsertide korraldamine 312
G. Otsa nim Tallinna Muusikakool Otsa kooli Päikeseloojangu kontserdid Tallinna Lauluväljaku klaassaalis hooajal 2018/19 800
G. Otsa nim Tallinna Muusikakool Jazzklubi Philly Joe’s saalirent Otsa kooli rütmimuusika suuna ansamblite kontsertideks 800
G. Otsa nim Tallinna Muusikakool Otsa kooli Muusikapäevad 2018/19 hooajal – transport erinevatesse muusikakoolidesse 1 150
G. Otsa nim Tallinna Muusikakool klassikalise laulu eriala õpilase Martin Karu osalemine Studio Lirico di Paolo De Napoli meistrikursustel Itaalias 750
H. Elleri nim. Tartu Muusikakool Heino Elleri Muusikakooli õpilaste osalemine suvekoolides ja RV orkestrites ja festivalidel 2 500
H. Elleri nim. Tartu Muusikakool Elleri Akadeemia korraldamine august-september 2018 1 000
Haanja Valla Rahvamajad kontsert „Siiri Sisask – oma laulud“ Suurel Munamäel 300
Haapsalu Kultuurikeskus suvised jazzkontserdid Haapsalus 900
Haapsalu Linnavalitsus Haapsalu Tšaikovski festivali ettevalmistus ja läbiviimine 2 000
HanseHornFest MTÜ Balti Metsasarveansambli kontsert Ed.Tamme nim. Võru puhkpillifestivali programmis 700
Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester MTÜ sarja „Saue Kontserdisügis 2018“ kontsertide korraldamine 700
Hea Uus Heli MTÜ festivali Üle Heli 2018 korraldamine 2 000
Heinavanker OÜ Heinavankri kontsertreiside korraldamine: Saksamaal ja Belgias 2 400
Heinavanker OÜ Heinavankri kontserdid Pirita kloostris, Tallinna Püha Vaimu kirikus ja Viimsis 1 200
Hiiu Valla Kultuuri ja Vaba Aja Keskus kontserdisari „Muusika 100 Eestimaale“ Hiiumaa vallas 600
Hiiumaa Kammermuusika MTÜ XX Hiiumaa Kammermuusikapäevade korraldamine. 1 500
Hilleste OÜ Eesti elektroonilise muusika eksport Ühendkuningriiki 800
Hingelinnud MTÜ Rein Rannapi tsükli „Hingelinnud“ kontsert-etendused Tallinnas ja Paides 2 000
Huba OÜ Mari Kalkuni esinemine maailmamuusika festivalil WOMAD Inglismaal 600
IDA MTÜ Online-raadio IDA saadete salvestamine ja arhiveerimine 1 000
Jaak Sooäär Kruglov/Sooäär kvarteti Hiina kontsertide reisikulude katmine 1 500
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ Jazzkaare esindajate osalemine European Jazz Networki kohtumistel Lissabonis 370
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ Jazzkaare kontserthooaja „Sügisjazz 2018“ korraldamine 4 000
JazzTime MTÜ rahvusvahelise festivali „Jazz Time 2018“ korraldamine ja läbiviimine 1 500
Jorge Arena OÜ kursused „Communication of Flamenco“ ja 2 kontserti Tartus ja Tallinnas 800
Kammerkoor Voces Musicales MTÜ 2018. a III kvartali tegevustoetus 1 200
Kammermuusikud MTÜ festivali „Peegel peeglis“ esitatavate teoste ettevalmistamiseks 2 000
Karksi Valla Kultuurikeskus vanamuusikaansambli Hortus Musicus kontserdi korraldamine 300
Kerema Kultuurikoda MTÜ Pühalepa muusikafestival 2018 4 000
Kirjastus Ilmamaa OÜ Ivalo Randalu „Detašeest kantileenini ehk Muusikamaastikke tahavaatepeeglis“ avaldamine 1 000
Koor MTÜ Robert Jürjendal/Valdur Mikita „Pööriööriööriöö“ salvestamine ja tiražeerimine 1 000
Kultuurikorraldus MTÜ ansambli ARFA projekt „Sajaga improviseerides!“ rahvusvahelisel festivalil „Brussels Poetry Fest“ Belgias 700
Kultuuritolm MTÜ Eesti alternatiivkultuuri päevade programm SUBNORMAL Berliinis 1 500
Kuremaa Turismi ja Arenduskeskus SA kontserdisari „Muusika 100 Eestimaale“ Kuremaal 600
Kuressaare Kammerfest MTÜ 24. Kuressaare Kammermuusika Päevade korraldus 1 000
Kuressaare Kultuurivara kontsertsari „Muusika 100 Eestimaale“ Kuressaares 600
Käina Huvi- ja Kultuurikeskus Rudolf Tobiase 145 sünniaastapäeva tähistamine Käinas 800
Laulumaa MTÜ klaveriõpilaste suvekool Võru Muusikakoolis 500
Leigo Kontserdid MTÜ Leigo Festivaliorkestri ja dirigent Risto Joosti osalemine Leigo Järvemuusika Festivalil 2018 1 000
Lihula Muusikapäevad MTÜ X Rahvusvahelise klassikalise muusika festivali „Lihula Muusikapäevad 2018“ korraldamine 1 000
Lootsi Koda SA Pärdi päevad 2018 Tallinnas, Tartus, Viljandis, Paides, Rakveres ja Hiiumaal 10 000
Loovüksus MTÜ Kadrioru lossi kontserdisarja „Lossimuusika“ jätkamine 1 600
Luteeriuse Sõprade Ühing Kotka kiriku organisti Irina Lampéni kontserdi korraldamine Tartu Pauluse kirikus 23.08 kell 19 300
Mooste KülalisStuudio MTÜ Leedu ja Eesti heliloojate, helikunstnike ja muusikute residentuur MoKSis 1 100
Munalinn MTÜ Intsikurmu Festival 2018: Eesti professionaalsete muusikute toetamine 2 000
Mustvee Kultuurikeskus kontserdisari „Muusika 100 Eestimaale“ Mustvees 300
Muuilmamuusika MTÜ kontsert-tuur traditsioonilise klassikalise muusika ansamblile OXUS Usbekistanist 1 000
Muusikute Täiendõppe Keskus MTÜ PLMF koolikontserdid 3 000
Muusikute Täiendõppe Keskus MTÜ PLMF kontserdisarjad juuli-september 2018 3 000
Muusikute Täiendõppe Keskus MTÜ XIV Tallinna Kammermuusika Festival 2 500
Mägede Hääl OÜ festivali ,,Mägede Hääl“ korraldamine Kohtla-Nõmmel 3 000
Narva Muusikakool XIII Vabariiklik noorte pianistide instrumentaalkontserdi konkursi esinemiskava tellimine Riine Pajusaarelt 700
Nissi Valla Kultuurikeskus klassikalise muusika kontserdisari „Suveöö muusika Nissi kihelkonnas“ 900
Noortebänd MTÜ Üleriigilise konkursi Noortebänd 2018 poolfinaali kontsertide korraldamine 1 000
Orthodox Singers SA Jumalaema Kaitsepühale pühendatud kontsert Hopneri majas 1 000
Orthodox Singers SA kontserdisari „Helisev ajalugu. Vaimulik pärand“ Eesti väikelinnades, sügis 2018 2 000
Peipsiääre Vallavalitsus kontserdisari „Muusika 100 Eestimaale“ Kodavere kirikus 300
Pokumaa Sihtasutus Õunaaiakontserdid 2018 Haukal 1 000
Politsei- ja Piirivalveamet kontserttuuri „Mööda piiri – kaheksapäevane kallistus Eestile“ korraldamine 4 000
PromFest MTÜ VIII Pärnu rahvusvaheline ooperimuusika festivali PromFest 2019 ettevalmistamine 2 000
Põlva Muusikakool kontserdisari „ Muusika 100 Eestimaale“ Põlva muusikakoolis 300
Pärnu Linnaorkester Sasha Mäkilä orkestridirigeerimise meistrikursusete lõppkontsert: Johan Randvere ja PLO 1 000
Pärnu Muusikakool Pärnu Kitarripäevade (eelnevalt Pärnu Kitarrifestival) korraldamine 500
Pärnu Ooperiselts MTÜ kontserdisarja „Musica Sacra“ sügis 2018 1 000
Rahvusvaheline Artur Kappi Ühing XXI Suure-Jaani Muusikafestivali raames kontserdi „Kõigi aegade suurim kitarrivirtuoos –Jimi Hendrix 75“ korraldamine 1 700
Rahvusvaheline Artur Kappi Ühing Mart Saare nimelise I pianistide konkurss Suure-Jaanis: žürii tasud 750
Rajamuusika MTÜ Tartu Jazzklubi kontserdid juuli – september 2018 2 000
Rajamuusika MTÜ Narva Jazzklubi kontserdid juuli – september 2018 1 800
Rajamuusika MTÜ festival Baltic Sun 2018 Narvas 5 000
Rakvere Muusikakool Akordion Weltmeister Achat 80 34/80/III/5/3 ostmine 600
Rakvere Muusikakool XVII Saksofoni Suvekooli korraldamine Võsul 1 000
Rakvere Muusikakool X Kitarri Suvekooli korraldamine Võsu: kitarripedagoogi tasu 500
Rakvere Muusikakooli Sihtasutus Virumaa Kammerorkestri A. Pärdi sünnipäevakontsert Rakveres 1 500
Revolver Film OÜ autorikogumiku tööpealkirjaga „Laante laulud ja ussisõnad. Mikk Sarv ja sõbrad.“  koostamine ja väljaandmine 1 000
Roosiku Südames MTÜ Südamemuusika Festival 2018 korraldamine 2 000
Ruhnu Vallavalitsus Orelipäevade korraldamine Ruhnus 19.-21. juulil 2018 384
Segakoor HUIK! MTÜ segakoori HUIK! hooaja lõpukontserdid „Ma tulen taevast ülevelt“ 400
Seksound OÜ ansambel Pia Fraus Euroopa kontsertreisi transpordikulud 1 200
Seksound OÜ Galaktlani neljanda albumi masterdamine ja tiražeerimine 1 000
Suure-Jaani Kultuurimaja Aavo Otsa XVI Noorte Trompeti Suveakadeemia ja konkursi korraldamine Suure-Jaanis 1 700
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja jazzklubis TAFF Club esinevate Eesti muusikute honorarid 1 500
Tallinna Filharmoonia Tallinna Kammerorkestri 26. hooaja avakontsertide solisti Alberto Ferro honorar 2 000
Tallinna Filharmoonia “Birgitta Festival 2018“: Eesti muusikute tasud 5 000
Tallinna Kesklinna Vaba Aja Keskus ansamblite Rondellus ja Tuli Taevast suvekontserdid Katariina kirkus 1 200
Tallinna Muusikakeskkool Tallinna Muusikakeskkooli kontserdi Cybergala 4 korraldamine Kultuurikatla Katelde saalis. 2 090
Tallinna Muusikakeskkool TMKK õpilaste ja õpetajate osalemine rahvusvahelistel konkurssidel 3 500
Tallinna Uue Muusika Ansambel MTÜ Tallinna Uue Muusika Ansambli kontsert Sound Plasma festivalil Tallinnas 2 500
Tartu Jaani Kiriku Kultuuriprojekt MTÜ kontserdisari „Tornimuusika 2018“ 700
Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts MTÜ Tartu Folgiklubi hooaeg 2018/2019 400
Teatrimuusika OÜ Elis Vesiku ja Heigo Rosina osalemine festivalil „CAFe Budapest“ 2018 2 000
Terre del Nord MTÜ Läänesaarte Kammerorkestri suvekontserdid „Orkester maailma äärel“ Saaremaal ja Hiiumaal 1 200
Uue Tänava Orkester C. Kreek „Reekviem“: prooviruumi rent 1 000
Uus Kontsert OÜ Leedu Riikliku Segakoori Polifonija kontsertreis Eestis 1 000
Vabariiklik Orkestrijuhtide
Puhkpilliorkester MTÜ Vabariikliku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestri (VOP) õppelaagri ja kontserdi korraldamine 500
Valga Vallavalitsus kontserdisari „Muusika 100 Eestimaale“ Valgas 600
Valga Vallavalitsus kontserdisari „Muusika 100 Eestimaale“ Lüllemäel 300
Valga Vallavalitsus seitsme kiriku suvemuusika festivali korraldamine Valgamaal 1 400
Varajase muusika stuudio
Cantores Vagantes MTÜ vanamuusikafestivali „Tallinn feat. Reval“ kontsertide ettevalmistamine 4 500
Veljo Tormise Kultuuriselts MTÜ “Tormis Kõrveaial 2018“: kammerkoor Colleegium Musicale kontsert 880
Vihtra Külakeskus kontserdisari „Muusika 100 Eestimaale“ Vihtras 300
Viljandi Kitarrifestival MTÜ Viljandi kitarrifestival 2018 korraldamine ja läbiviimine 4 500
Viljandi Vanamuusika Festival ansambli „Dobranotch“ kontsert Kolga mõisas 300
Viljandi Vanamuusika Festival kontsertsarja „MuusikaSündmus“ hooaja 2018/2019 avakontserdid 500
Viljandi Vanamuusika Festival Noorte vanamuusikute laagri ja kontsert-etenduse „Don Quixote“ teostamine 1 500
Viru-Nigula Vallavalitsus III Aseri Ebahariliku Muusika Festival 500
VM Fest MTÜ Rahvusvahelise Vaimuliku muusika festival VM FEST Mustvee 2018 läbiviimine 4 000
Võru Sümfoonilise Muusika Ühing Eduard Tamme nimeline Võru Puhkpillifestival 2018 4 000
Võrumaa Vaskpilliühing Paganamaa Brass 2018 suvekool 800
Värska Kultuurikeskus Seto Folk 2018 korraldamine 500
ÜENSO MTÜ ÜENSO orkestri ja Erki Pärnoja ansambli ühiskontserdi orkestriseaded 2 000
ÜENSO MTÜ “Viiulimängude“ päeva kammermuusika- ja orkestrikontsertide korraldamine 1 000
KIRJANDUSE SIHTKAPITALI ERALDUSED
Algus, Martin debüütromaani „Midagi tõelist“ loometöötoetus 2 500
Andresen, Andres Nigol Andresen „Eluteater“ (EM 143) koostamine 1 000
Baljasnaja, Jelena R.Kudu loomajuttude kogumiku „Elu algab kümneselt“ tõlkimine vene keelde 480
Baljasnõi, Boriss luulekogumiku „Sõlmkiri. Valitud luuletused“ loometöötoetus 800
Berg, Oliver luulekogu „Hallid toonid“ loometöö toetus 700
Cullen, Adam Victor Haapsalu-teemaline eestikeelne eesti haiku luulekogu „Väikses linnas“ 800
Eichenbaum, Allan Loometöötoetus tõlketöö jätkamiseks 400
Ellmann, Joanna Alec Butleri Rough Paradise tõlge eesti keelde 600
Heinapuu, Ott Niillas Holmbergi luulekogu „Juolgevuoddu“ (“Jalatald“) tõlkimine põhjasaami keelest 650
Helenurm, Eda Eda Ahi luulekogu autoritasu 1 000
Hinrikus, Kadri raamatu „Ära muretse mu pärast“ loometöötoetus 800
Ivanov, Andrei osalemine (lennupiletid) kirjandusfestivalil Edinburghis 10.-12. august 2018 320
Kaints, Holger loometöötoetus raamatu „Jõululaupäev“ kirjutamiseks 1 200
Kaldmaa, Kätlin Guayaqili rahvusvahelisel luulefestivalil osalemine (lennupiletid) 1 000
Kall, Maria Ángeles Mastretta romaani „Armuvalu“ tõlkimine hispaania keelest eesti keelde 1 900
Kauksi, Ülle uue päevakajalise luuleraamatu „Imäpuu“ (Emapuu) autoritasu ja trükikulu 1 570
Kiho, Kadri loometöötoetus lasteraamatule „Auklik päev“ 450
Kivirähk, Andrus raamatu „Näidendid“ autoritasu 1 500
Kivirähk, Andrus loometöötoetus novellikogu koostamiseks 2 400
Kivirähk, Ilona loometöötoetus Narine Abgarjani romaani „Manjunja“ tõlkimiseks 1 700
Kivisilla, Veronika raamatu „Veronika Kivisilla uuendas olekut“ loometöötoetus 1 200
Koff, Indrek osalemine Turu raamatumessil ja Helsingi Mardilaadal 278
Kolka, Siiri László Krasznahorkai romaani „Sátántangó“ tõlkimine 2 000
Lattik, Margus Christopher Isherwoodi romaani „Kohtumine jõekaldal“ tõlkimine 1 200
Lattik, Margus Christopher Isherwoodi romaani „Kohtumine jõekaldal“ kirjastamine 1 480
Lattik, Margus Niillas Holmbergi luulekogu „Jalatald“ kirjastamine 945
Lattik, Margus Laszlo Krasznahorkai romaani „Satantango“ kirjastamine 2 400
Lindepuu, Hendrik Czeslaw Miloszi „Jahimehe aasta“ tõlkimine ja kommenteerimine 2 500
Luiga, Made loominguline stipendium 1 600
Lõhmus, Margit loometöötoetus novellikogu „Sterne“ eesti ja inglise keeles ning uute novellide kirjutamiseks 1 500
Melts, Maia tõlkida vene keelde Epp Petrone raamatu „Anna hambad“ 450
Mutt, Mihkel lühiesseistika kogumiku „Kõik on hästi“ loomine ja kirjastamine 2 000
Pae, Anna-Kristiina luulekogu „Lindudeta kevad“ loometöötoetus 700
Paesalu, Mariina Häniläse võrukeelse raamatu „Kibõna ütest rändämisest“ loometöötoetus 1 000
Paesalu, Mariina Häniläse võrukeelse raamatu „Kibõna ütest rändämisest“ ja selle juurde kuuluva CD väljaandmine 1 700
Park, Eeva luulekogu „Metsalise loit“ loometöötoetus 1 000
Petrone, Epp muinasjutukogumiku „Taevatähed“ loometöötoetus 500
Pihel, Hele-Riin psühholoogilise kriminiaalromaani „Kuldne laps“ loometöötoetus 1 000
Pihelgas, Carolina intervjuukogumiku „Sõnad on õhk“ koostamine 700
Prohhorova, Veera Maimu Bergi romaani „Moemaja“ tõlkimine vene keelde 1 650
Põder, Rein romaani „Maailm on imeline. Straboni mälestused“ lõpetamine 2 000
Raudam, Toomas loometöötoetus 1 500
Rebane, Kristel luulekogu „Suhkruvesi“ loometöötoetus 800
Reinaus, Reeli osalemine Hexham Book Festivali loovresidentuuris „Writing Borders“ 340
Repnau, Lilli-Krõõt Peeter Sauteri raamatu „Salamakaronid“ illustreerimine 1 000
Riives, Merike Frederi Mistrali teose „Noorusmälestused“ tõlkimine provansi keelest 3 000
Roos, Eva lasteraamatu „Teistmoodi mööblipood. Kastani 57“ loometöötoetus 2 000
Ruben, Aarne romaani „Raudne Laidoner“ loometöötoetus 1 400
Ruben-Kangur, Lembe lasteraamatu „Maja“ loometöötoetus 1 500
Runnel, Hando loometöötoetus 1 200
Ruusmaa, Vootele debüütluulekogu „tavaline don Quijote“ loometöötoetus 700
Saar, Anti loometöötoetus lasteraamatu „Pärt ja ploomid“ kirjutamiseks 400
Sakova, Aija Viivi Luige „Varjuteatri“ saksakeelse tõlke esitlus ja seminar Berliinis 1 650
Sauter, Peeter raamatu „Karu lööb trummi“ loometöötoetus 1 500
Sauter, Peeter lasteraamatu „Salamakaronid“ väljaandmine 2 000
Sellik, Annika luulekogu väljaandmine 787
Sepp, Ene osalemine Hay kirjandusfestivalil Suurbritannias (majutuskulud) 223
Sirkel, Mati Bonaventura „Öövalvused“ tõlkimine 1 200
Soomets, Triin sõidukulud esinemiseks Itaalias Genova luulefestivalil 440
Soomets, Triin residentuur Balti Kirjanike ja Tõlkijate Keskuses Visbys 400
Teede, Andra osalmeine Rumeenia kirjandusfestivalil The New (Ninth) Direction Literary Camp 319
Toth, Szilard Tibor Hõimunädala korraldamine Narvas 450
Tröner, Ivar Linnart Mälli suulise pärandi korrastamine ja teose trükiks ettevalmistamine 2 000
Vallikivi, Arvo loometöö toetus lühiproosa kogumikule „Raamaturiiul“ 1 500
Velbaum-Staub, Ingrid Jelena Skulskaja romaani „Piiripealne armastus“ tõlkimine vene keelest 700
Viin, Kristina luulekogu loometöötoetus 1 000
Audiogalerii MTÜ Margit Lõhmuse „Sterne“ kirjastamine 1 300
Avenarius Balt OÜ Andrei Ivanovi uhiuue romaani „Chateau de Beauregard“ üllitamine vene keeles 2 857
Betti Alveri Muuseum SA raamatu „Üheksa arbujat“ väljaandmine 2 400
BRI & KO OÜ R.Kudu lasteraamatu „Elu algab kümneselt“ väljaandmine vene keeles 640
BRI & KO OÜ B. Baljasnõi lluulekogumiku „Sõlmkiri. Valitud luuletused“ väljaandmine (vene keeles) 1 062
Dolce Press OÜ väikelasteajakirja „MESIMUMM“ honorarifond 1 500
Draakon & Kuu OÜ Maurice Sendaki pildiraamatu „Seal, kus elavad metsakollid“ väljaandmistoetus 800
Draakon & Kuu OÜ Norton Justeri raamatu „Milo imelised seiklused“ väljaandmistoetus 2 300
Eesti Filharmoonia Kammerkoor SA “Suidsusannasümfoonia“ – Hasso Krulli eepose „Kui kivid olid veel pehmed“ kasutamine libretos 500
Eesti Instituut Eesti peakülalisena Turu rahvusvahelisel raamatumessil 5.-7.10.2018 3 580
Eesti Instituut Ajakirja Estonian Literary Magazine 2018. aasta sügisnumbri väljaandmine 4 147
Eesti Kirjanduse Selts Noorte kirjandusuurijate kevadkooli korraldamine Liinakuru talus 500
Eesti Kirjanduse Teabekeskus Eesti luule helisalvestamine portaalile Lyrikline.org, etapp III 1 200
Eesti Kirjanike Liit Eesti Kirjanike Liidu tõlkijate sektsiooni 5. suvekool 1 941
Eesti Kirjanike Liit Edvin ja Lembe Hiedeli nimeline toimetajaauhind 2018 2 000
Eesti Kirjanike Liit Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna korraldatavad kirjandussündmused 2018. aasta 3. kvartalis 6 000
Eesti Kirjanike Liit Kirjanduslike kolmapäevade korraldamine Tallinnas 2018. aasta sügishooajal 10 000
Eesti Kirjanike Muuseumite Ühing MTÜ Eesti kirjanike muuseumite esindajate osalemine rahvusvahelisel ICLM konverentsil Lätis 2 000
Eesti Kultuurikeskus
Vene Entsüklopeedia MTÜ Ajakirja Võsgorod nr. 4-5 ‘ 2018 väljaandmine 2 230
Eesti Lastekirjanduse Keskus „Eesti lastekirjanduse kuldvara“ väljaandmine 4 000
Eesti PEN-klubi osalemine 84. PEN Internationali kongressil Punes 1 400
Eesti Raamat OÜ Delphine de Vigani romaani USTAVUSSIDEMED väljaandmistoetus 1 800
Eesti Raamat OÜ Celeste Ng romaani „Sädemest tõuseb leek“ (tööpealkiri) väljaandmistoetus 2 000
Eesti Raamat OÜ Lawrence Durrelli romaani „Prospero saar. Teejuht Korfu saare maastike ning tavad“ väljaandmistoetus 1 600
Eesti Raamat OÜ Rein Põdra romaani „Maailm on imeline. Straboni mälestused“ väljaandmistoetus 1 500
Eesti Ulmeühing MTÜ Ulmekirjanduse festivali Estcon korraldamine ja ulmekirjanduse aastaauhindade väljaandmine 1 400
Eesti Võrdleva Kirjandusteaduse Assotsiatsioon MTÜ ICLA-le (International Comparative Literature Association) 2018.a. liikmemaksu tasumine 390
Emakeele Sihtasutus A. Saluäär. „VEEL ÜKS RAAMAT Põhjamaadest ja Eestist. Kirjutisi aastatest 2008-2018.“ kirjastamine 2 500
Emakeele Sihtasutus T. Raudam „Veidrad lood sõprusest“ kirjastamine 1 800
Emakeele Sihtasutus A. Kivirähk „Näidendid“ kirjastamine. 2 400
Emakeele Sihtasutus A. Kivirähk „Millest kõneleb vana taksojuht kuupaistel“ kirjastamine 2 800
Emakeele Sihtasutus F. Mistral „Noorusmälestused“ kirjastamine 2 900
Emakeele Sihtasutus Köster „Karauulika“ kirjastamine 1 800
Hea Lugu OÜ Sirje Kiini teose „Pühendused. Mälestusi eesti kirjanikst“ väljaandmine (sari „Kirjanikud omavahel“) 1 500
Hea Lugu OÜ Maimu Bergi teose „Meie hingede võlad“ väljaandmine (sari „Kirjanikud omavahel“) 1 500
Hea Lugu OÜ Elo Seliranna raamatu „Tormpuudlane“ väljaandmine 2 000
Hea Lugu OÜ Eeva Parki teose „Minu kuninglikud kaelkirjakud“ väljaandmine (sari „Kirjanikud omavahel“) 1 500
Hea Lugu OÜ Holger Kaintsi teose „Jõululaupäev“ trükikulu 1 000
Hunt Kirjastus OÜ eesti muinasjuttude kogu „Muinasjutud naistest“ trükk ja koostamine-kommenteerimine 4 000
Hunt Kirjastus OÜ raamatu „Veronika Kivisilla uuendas olekut“ kirjastamine 2 000
Johannes Esto Kirjastus OÜ Lev Tolstoi viimaste eluaastate (1909-1910) päevikute avaldamine eesti keeles 3 000
Kaksikhammas OÜ intervjuukogumiku „Sõnad on õhk“ kirjastamine 1 500
Kirjastus Fantaasia OÜ kirjandusajakirja Reaktor parimate lugude väljaandmine 2 292
Kirjastus Fantaasia OÜ Robert Silverbergi jutukogu „Valitud teosed 3“ tõlkehonorar 1 500
Kirjastus Fantaasia OÜ Karl Laane päeviku „Sõjamärkmikud“ teise osa väljaandmiseks 2 000
Kirjastus GALLUS OÜ väljaandmistoetus Emmanuel Carrère’i romaanile „Kuningriik“ 2 700
Kirjastus Ilmamaa OÜ Faddei Bulgarin „Kirjad Karlova mõisast“ kirjastamine 2 263
Kirjastus Ilmamaa OÜ Bonaventura „Öövalvused“ kirjastamine 1 200
Kirjastus Ilmamaa OÜ Soome antoloogia „Kanteletar“ I ja II väljaandmistoetus 2 500
Kirjastus Ilmamaa OÜ Hando Runneli luulekogu kirjastamine 1 950
Kirjastus Karrup OÜ Saksa lastekirjaniku Valija Zincki raamatu „Peneleope“ väljaandmine eesti keeles 2 000
Kirjastus Keropää OÜ lasteraamatu „Khaba ja Nebra“ väljaandmine 2 000
Kirjastus Pegasus OÜ Cressida Cowelli lasteraamatu „Olid kord võlurid“ väljaandmine 1 400
Kirjastus Verb OÜ Eda Ahi luulekogu väljaandmistoetus 750
Koolibri AS Piret Raua lasteraamatu „Tobias ja teine B“ väljaandmine (trükikulud, tõlketoetus) vene keeles 1 650
KPD Kirjastus OÜ raamatu „Märjamaa legend“ (autor Arvo Valton, tõlkija Boriss Tuch) väljaanne vene keeles 1 512
KPD Kirjastus OÜ raamatu „Moemaja“ (autor M.Berg, tõlkija V.Prohhorova) väljaanne vene keeles 1 604
Kultuurileht SA Vootele Ruusmaa luulekogu „Tavaline Don Quijote“ avaldamine 1 720
Kultuurileht SA “Tõlkija Hääl VI“ kirjastamine 2 400
Kuuloom OÜ Juhan Voolaidi uue raamatu „Tuhastunud külavanem“ kirjastamine (v.a kujundamine) 895
Liivi Muuseum kirjandusfestival „Eesti lugeja 2018“ 1 900
Loomeruum MTÜ kultuurifestivali SÄRIN 2018 kirjandusprogramm 1 000
Menu Meedia OÜ raamatu „Helvi Jürisson parimad lastelood ja -luuletused“ autori ja illustraatori honorarid 3 000
Miksteater MTÜ näidendite lugemissarja „See loeb“ koolides transpordi toetus 800
Neli Hommikut OÜ Jaanus Vaiksoo raamatu „Loode-Eesti regionaalhaigla elulood“ väljaandmine 2 700
Nynorden OÜ Lydia Koidula luuletused soome keeles 2 041
Petrone Print OÜ Lehte Hainsalu „ Olla üheksavägine“ väljaandmise toetus 1 500
Petrone Print OÜ Epp Petrone ja Kristi Kangilaski „Taevatähed“ avaldamise toetus 1 000
Plug MTÜ J. Skulskaja ja P.I Filimonovi esinemine VDRUG festivalil Nižni Novgorodis, majutus ja transport 825
Päike ja Pilv OÜ Kadri Kiho lasteraamatu „Auklik päev“ väljaandmine 2 500
Päike ja Pilv OÜ Peter Svetina lasteraamatu „Võlusõrmus“ väljaandmine eesti keeles 1 500
Päike ja Pilv OÜ Przemysław Wechterowiczi lasteraamatu „Muna või kana?“ väljaandmine eesti keeles 1 200
Päike ja Pilv OÜ Anti Saare raamatu „Pärt ja ploomid“ väljaandmine 1 500
Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu Eesti Osakond MTÜ Paabeli Torn 2018 tõlkeauhinna žürii töö 750
Runoajelu ry. luulesõidu 2018: Tallinn, Tartu, Elva ja Võru esinemistasud 1 920
Sõnavald OÜ Vladislav Koržetsi lasteraamatu „Ükskord ühes paigas“ illustraatori tasu ja trükikulude katmine 3 000
Tallinna Keskraamatukogu Venekeelsete kirjandusürituste sari „Lugejate neljapäev“ Tallinna Keskraamatukogus 3 040
Tallinna Ülikool Artiklikogumiku „Hasso Krulli mõistatus“ (Etüüde nüüdiskultuurist 8) väljaandmine 1 565
Tammerraamat OÜ Kadri Hinrikuse lasteraamatu „Ära muretse mu pärast“ väljaandmistoetus 2 000
Tammerraamat OÜ Ilmar Tomuski/Catherine Zaripi lasteraamatu „Hundi sõbrad“ väljaandmistoetus 2 000
Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu Tartu Linnaraamatukogu XIII vene kirjanduse ja kultuuri nädala korraldamine 24. sept.- 29.sept.2018 695,76
Tiritamm OÜ M. G. Leonard „Mardikakuninganna“ trükikulud 3 000
Tuum OÜ Kristina Viina luulekogu „Isepüüdleja“ kirjastamine 1 142
Tuum OÜ Adam Culleni luulekogu „Väikeses linnas“ kirjastamine 1 142
Tänapäev AS George Orwelli romaani „Lase lehtliilial kasvada“ trükikulude toetus 1 700
Tänapäev AS Piret Raua raamatu „Initsiaal purjeka ja papagoiga“ trükikulude toetus 2 100
Tänapäev AS raamatu „Eesti laste jubejutud“ trükikulude toetus 2 500
Varrak AS Lembit Uustulndi romaani „Avameri“ väljaandmine 3 500
Varrak AS Tiia Toometi raamatu „Mamma, papa ja nende lapsed“ väljaandmine 2 000
Varrak AS Kai Aareleidi jutukogu „Salaelud“ väljaandmine 2 000
Varrak AS Kristi Piiperi noorteromaani „Tõde või tegu“ kolmanda osa väljaandmine 2 000
Varrak AS Tiit Aleksejevi romaani „Kuningriik“ trükikulud 1 961
Võru Instituut Raimond Kolga kogutud luuletuste väljaandmine 1 132
KUJUTAVA JA RAKENDUSKUNSTI SIHTKAPITALI ERALDUSED
Aavik, Viivi näitustel osalemine 300
Alalooga, Erik isikunäituse ettevalmistamine ja eksponeerimine Haapsalu Linnagaleriis 400
Benno, Britta serigraafia workshop Muhu Prindil 2018 1 500
Bereczki, Urmas osavõtt XVIII Kohila Sümpoosionist 350
Elken, Jaan isikunäituse korraldamine 1 500
Esko, Marten osalemine CPR kuraatoriprogrammis „Dimming the Northern Lights“ 770
Gedvil, Kelli maali eriala tudengite näitus Viljandi Linnagaleriis 300
Generalova, Maria teose loomine grupinäituse jaoks – „Eneseidentiteet“ Helsingis 300
Guljajeva, Varvara “doktoritöö toimetamine ja tõlge“ 1 000
Hallik, Sofja isikunäitus „Sophia: Digital Craft“ kunstniku ateljees 1 000
Harkes, Hannah Kathryn isikunäituse „Maod rohu sees“ teostamine Metropol galeriis 300
Heinsalu, Juss Rohlin, Türn ja Lemsalu USAs 1 500
Hint, Minna Rosamaria Bolomi isikunäitus Kraam artist-run space’is ja sellega kaasnev töötuba 1 000
Hint, Minna Kraami suvetuuri kunstiprogrammi läbiviimiseks 1 000
Hõim, Heleliis Vaal galerii grupi näitusel osalemine ja loomingu teostamine 400
Hälvin, Yyhely isikunäitus „Ma kuklas tunnen…“ Vana-Võromaa Kultuurikojas 800
Hütt, Henri “Ars Electronica Festival 2018“ külastamine 300
Ilves, Kati Berliini Biennaali ja Moskva Noore Kunsti Biennaali külastamine 450
Joonas, Andrus toetus näitustegevuseks ja näituse ettevalmistus 1 500
Järve, Saskia loomemaja stipendium kunstiresidentuuris Art Center HAIHATUS, Soomes, Joutsas 700
Jürves, Triinu Noolegrupi näituseprojektide arendus ja teostamine 1 500
Kagge, Carl-Robert produktsioonikulud installatsiooni loomiseks grupinäitusele Vaal galeriis 500
Kaleviste, Pille osalemine näitusetöödega biennaalil – 2nd Latvia International Ceramics Biennale MARTINSONS AWARD 399
Kaljo, Kai loomemaja stipendium viibimiseks Mazzano Romano residentuuris Itaalias 1 200
Kaljo, Kai osalemine videofestivalil Berliinis 400
Kalman, Karin Eesti ja Soome keraamikute ühisnäitus Pärnu Uue Kunsti Muuseumis 600
Kari, René maalimistarvete ostmine 300
Kaselaan, Jass näitused Soomes, Helsingi Taidehallis ja Joensuus, Onni Kunstimuuseumis 4 000
Kask, Margot näituse korraldamine Vilde muuseumis / Kirjanduskeskuses ja Pärnu Linnagaleriis 1 400
Kask, Margot osalemine kunstihariduse konverentsil InSEA 300
Kass, Lola Annabel osalemine Oxfordi Ülikooli konverentsil 550
Kelomees, Raivo isikunäituse korraldamine Haapsalu linnagaleriis 600
Kiiler, Eve isikunäitus Galeriis Positiiv 1 000
Kiipli, Mari-Leen uue videoteose loomine ühisnäitusele Kristi Kongiga 1 600
Konno, Kaili-Angela kolme isikunäituse korraldamine 2 000
Korstnik, Maarja Raivo Korstniku isikunäitus Tartu Kunstimajas ning Ruhnu saarel 1 200
Kossorotova, Sandra töötuba ja pop-up näitus Riia Rahvusvaheline Kaasaegse Kunsti Biennaali avaliku programmi raames 800
Kuimet, Paul loomemaja stipendium EKKAK-ISCP New York residentuuriprogrammi jaoks 1 600
Kurvits, Raoul osalemine rahvusvahelises kunstiprojektis „Vicente“ Lissabonis 2 000
Külm, Neeme tööde teostamine näitusele „Alice, Neeme ja Jass“ Helsingi Taidehallis 6 000
Kütas, Kaarel osalemine Helsingis, galeriis Kuja toimuval näitusel „Self- Identity“. 300
Laamann, Tarvi isikunäituse korraldamine Saaremaa Kunstistuudio galeriis 500
Laanemaa, Tõnis Suur Kunstinäitus Paide Muusika- ja Teatrimajas 50 aastat Kunsti 1968-2018 700
Laaniste, Mari osalemine Brüsseli koomiksifestivalil 300
Landonio, Giulia isikunäitus Metropoli galeriis 300
Laurits, Kristel tooteseeria „Condition-X“ välja töötamine 1 500
Laurits, Kristiina ehtekunstirühmituse õhuLoss näitus Maarjamäe lossis Tallinnas 1 000
Leesi, Leelo tööde teostamine köitenäitusel (St. John Street Gallery’s Vilniuses detsembris 2018.) osalemiseks 300
Lemsalu, Kris osalemine grupinäitusel Tanya Leighton galeriis Berliinis, galerii 10. juubelinäitus 1 000
Levin, Mai Tõnu Maarandi isikunäitus Disaini- ja Arhitektuurigaleriis v.a. galerii üür 1 100
Levin, Mai näitus Evald Okase Muuseumis 2018 suvehooajal 600
Lill, Solveig tööde valmimine näituseks Vaal Galeriis august-september 2018 300
Lilleaed, Eva-Erle X Berliini Bienaali külastamine 300
Luik, Madis osalemine Narva kunstiresidentuuris (I etapp) 500
Lõhmus, Rait Londoni disainifestivali raames rahvusvahelisel klaasikunstnike näitusel osalemine 500
Lõo, Andres reis Lofoten Sound Art Symposiumile Norras 600
Lõo, Andres Ühisnäituse „Coming Soon! (utoopiline prelüüd)“ Peeter Lauritsaga ettevalmistamine 800
Martinez, Francisco Peripheral Object of Attention – group exhibition at the Estonian Museum of Applied Arts and Design 4 500
Meister, Lylian osalemine Riia Tekstiilikunsti triennaalil Identity, ettekanne rahvusvahelisel konverentsil Identity 250
Meister, Lylian isikunäitus „Teeõhtu Boriss Mihhailovitšiga“ Vabaduse galeriis 1 200
Mihklepp, Marit osalemine UNIDEE residentuuris „Expanded body #2 _ Inhabiting Time“ Itaalias 300
Mihklepp, Marit kunstiprojekti esitlus ning osalemine MoKSi sümpoosionil Metsik 500
Mustonen, Eva Berliini biennaali külastamine 230
Mustonen, Eva loominguline tegevus 1 500
Mägar, Rein esinemine 21. rahvusvahelisel Akvarellifestivalil Krakowis 90
Mölder, Krista 10nenda Berliini Bienaali ja Manifesta 12 külastamine 450
Münt, Meiu loominguline toetus 500
Nagel, Karl-Kristjan isikunäituse korraldamine Draakoni galeriis 500
Nukke, Mall osalemine „Muhu Print 2018“ töötoas 150
Nurk, Maarja osalemine Kulturkontakt Austria residentuuris Viinis 750
Nurm, Johanna Pariisi meeste moenädala külastamine 300
Nurm, Johanna Al Meta jätkusuutlikud kudumieksponaadid Pariisi Naiste Moenädalal 3 500
Ollisaar, Aet loominguline toetus tööde teostamiseks 450
Orav, Alina Eesti 100 puhul Eesti kunstile pühendatud näituse kureerimine Helsingis 2 500
Pajupuu, Kadi Projekt BitPat. Arvutijuhitavate niitega lisaseade kangastelgedele 600
Parmasto, Anne lennupiletid osalemaks workshopil Austrias, Unterrabnitzis 200
Pere, Katrin osalemine näitusel Saksamaal: 9th International Windkunst in Northern Hesse 500
Prekup, Mari osalemine Muhu Prindil 130
Prääts, Rait kataloogi ettevalmistus ja trükk 2 000
Pungas, Kaie Young Artist-in-Residence (YAIR) / Guldagergaard 1 600
Pählapuu, Laura videonäitus Narva Kunstiresidentuuris 1 500
Pärn, Evi “kunstiteose valmistamine näitusele „Eneseidentiteet“ / „Self-Identity“ galerii Kuja, Helsingis“ 300
Rander, Tanel näituse-sümpoosioni „Nii suur mutt, et teist sellist pole varem nähtud“ korraldamine 2 000
Reiman, Kristin isikunäitus Tartu Kunstimajas 2 000
Reinert, Brigita 12. Manifesta biennaali külastus 300
Remm, Jane isikunäituse ettevalmistus v.a. ateljee rent 1 600
Repnau, Lilli-Krõõt “Vaadates merele“ teostamine 1 200
Riba, Peeter osalemine European Ceramic contexti Open Call 2018 biennaali võistlusprogrammis 800
Rodgers, Paul Leonard näituse ettevalmistamine Vabaduse Galeriisse 1 700
Rohlin, Leo esinemine keraamika näitus-konkursil „Biennale Della Ceramica Contemporanea, 60 Premio Faenza“ 270
Roosvalt, Uno isikunäituse korraldamine Draakoni galeriis 1 800
Rosin, Rait osalemiseks Eesti Maalikunstnike Liidu näitusel Mõte.Lavastus 150
Rudanovski, Anne näitus GALLERY VIKMAN‘is, Mänttä-Vilppula Town Hall, Soome 1 000
Räim, Annika Berliini kunstibiennaali külastus 300
Saare, Mare Mare Saare ja Peeter Rudashi isikunäituse korraldamine Kuressaare Raegaleriis 1 000
Saarits, Sten Ars Electronica Festival 2018 külastus 300
Saks, Reti Rahvusvahelised näitused, kutsetega: Ningbo, Hiina; Köln, Luksenburg. KL aastanäitus; Pärnu 370
Samuel, Annela dokumentaalfotonäituse „Salajase linna lood“ (fotoprojekt Paldiskist) korraldamine 900
Sepp, Heinrich osalemine grupinäitusel Soomes 180
Sepsivart, Ahti isikunäitus galeriis Metropol 300
Sepsivart, Uku teose valmistamine ja teose näitamine 300
Sidljarevitš, Maria isikunäituse korraldamine Riigikogus 500
Soans, Hanno Tarmo Salini autorikoomiksi väljaandmine 1 700
Soolepp, Liisa osalemine Helsingi Fashion Week’il 2 500
Soppe-Kahar, Grisli residentuur Mazzano Romanos (Väino Tannerin säätiö) koos Danel Kahariga 2 000
Stratskas, Marta isikunäitus I LET LOVE IN / MA LASEN ARMASTUSE SISSE (2) 2 000
Sukmit, Killu-Kerttu näitus „S-i aed“ Kraam artist-run space’is 1 200
Summatavet, Kärt isikunäituse korraldamine 1 500
Taamal, Aune “esinemine tööga rahvusvahelisel triennaalil Riias, töö teostamine näitusele „“KOLM““ Haapsalus“ 300
Tago-Mullaste, Helen loominguline toetus 225
Tali, Andres isikunäitus Hobusepea galeriis 1 300
Tali, Kaire Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäituse KOLM korraldamine Haapsalus 1 200
Tali, Kaire vaibakunstnike näituse korraldamine Kuressaare Kultuurikeskuses 400
Talvistu, Tiiu stipendium Väino Tanneri SA Mazzano loomemajas viibimiseks 1 200
Tamane, Diana Flower Smuggler projekti edasiarendus 2 400
Taul, Gregor osalemine ettekandega konverentsil Wroclawis Academia Europaeas 300
Taul, Gregor loomemaja stipendium (D’Clinic Studios Ungaris) 1 200
Teder, Annika osavõtt näitusest „New Orientalia Functionality, Spirituality, Diversity“ Taipei, Hiina Vabariik 1 000
Toots, Timo Installatsiooni Memopol-3 produktsioon 3 000
Truus, Silja osalemine kunstiprojektis „Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel“ Põlvamaal 500
Tulgiste, Triin Manifesta kunstibiennaali külastus 300
Tähiste, Kadi-Ell enesetäiendamine õppepraktikal kunstimessi Unseen meeskonnas Amsterdamis 1 200
Türn, Anne näitused Lätis, Itaalias ja USA-s 1 000
Valdma, Maria 10. Berliini Biennaali külastamine 299
Valk, Kelli Viinistu kunstimuuseumis toimuva isikunäituse teostamine ja eksponeerimine 800
Vasserman, Benjamin valmistumine isikunäituseks ja osalemine näitustel 1 000
Veenre, Tanel isikunäitused galeriis ORNAMENTUM (USA) ja RA (Amsterdam) 1 300
Vinogradov, Valeri lennupiletid osalemaks Rabnitztaler Malerwochen workshopil Austrias 200
Volens, Mari isikunäituse teostamine Draakoni galeriis 2 300
Väljaots, Viive isikunäituse korraldamine 600
Academia Gustaviana Selts MTÜ Diverse Universe Performance Festival 2018 2 000
Asuuritorn MTÜ osalemine satelliitnäitusega rahvusvahelisel keraamikabiennaalil Ceramic Context Taanis v.a. galerii üür 1 500
Audiogalerii MTÜ kirjastuse ;paranoia osalemine kaasaegse kunsti messil Barcelonas ning kunstiraamatute messil Kölnis 2 000
Avangard Galerii MTÜ Avangard Galerii osalemine Art Vilnius 2018 kunstimessil 650
Disainiöö MTÜ XIII Tallinna disainifestivali DISAINIÖÖ honorarid 2 000
Eesti Disainerite Liit Eesti kultuur Marseilles. Eesti disaini ülevaatenäitus ning Lutheri ja Isokoni vineerinäitus 600
Eesti Disainikeskus MTÜ Tallinna Disainikaardi 11. täiendatud paberkaardi väljaandmine 1 000
Eesti Disainikeskus MTÜ “Eesti disaini aastaraamat 2017-2018“ koostamine ja väljaandmine 4 000
Eesti Instituut Eesti ja Ungari graafikute ühisnäitus SCALA CROMATICA 1 500
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus MTÜ Galeristide Meistrikursuse läbiviimine 2018 oktoobris 4 500
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus MTÜ Marianne Jõgi installatsiooni“Interauraalne kontuur I“ esitlemine London Art Night 2018 festivalil 5 000
Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus MTÜ Ateljeevisiitide programmi läbiviimine 2 000
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ TOLM18 kunsti ja muusika festivali korraldamine 4 000
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ Erik Martinsoni kureeritud installatiivse filmiprogrammi korraldamine 3 000
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum MTÜ Ingel Vaikla isikunäituse korraldamine EKKMis 8 000
Eesti Keraamikute Liit MTÜ XVIII Kohila Sümpoosioni läbiviimine 2018 800
Eesti Keraamikute Liit MTÜ EKerL näituse „Mis mind hoiab“ korraldamine (LICB satelliitnäitusena), kataloogi ettevalmistamine 1 500
Eesti Koomiksiselts näitus Brüsseli koomiksifestivalil 250
Eesti Kujurite Ühendus skulptuurinäituse Heavens Underground/Taevane Maaalune korraldamine Pärnu galeriides ja linnaruumis 1 500
Eesti Kunstiakadeemia Walter Benn Michaelsi raamatu „The Beauty of a Social Problem“ tõlkimine eesti keelde 1 500
Eesti Kunstiakadeemia “New Yorgi Kunstivahendaja Charon Kranseni seminar ja loeng Eesti Kunstiakadeemias“ 1 200
Eesti Kunstiakadeemia John Bergeri raamatu „Nägemisviisid“ (Ways of Seeing) tõlkimine eesti keelde 1 000
Eesti Kunstiakadeemia ERKI Moeshow 1 000
Eesti Kunstiakadeemia Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna 20. sünnipäevale pühendatud sündmuste sari v.a. veebileht ja meened 3 900
Eesti Kunstiakadeemia raamatu „Abstraktsioon kui avatud eksperiment“ väljaandmine 7 000
Eesti Kunstiakadeemia SA Paul Kuimeti isikunäituse korraldamine EKA Narva kunstiresidentuuris. Uute teoste produktsioon 7 500
Eesti Kunstimuuseum SA Kumu kunstimuuseumi sügiskonverentsi läbiviimine 4 000
Eesti Kunstimuuseum SA 11 teose taastamine näituseks „Salatoimikud. 1990ndate kartoteek“ 11 000
Eesti Kunstimuuseum SA Eesti Kunstimuuseumi Toimetised 8 (13) 2018 väljaandmine 6 000
Eesti Kunstimuuseum SA kollektsiooni omandamine 16 000
Eesti Kunstimuuseum SA Kumu näitusega „Kaarel Kurismaa. Kollase valguse orkester“ kaasneva raamatu väljaandmine 5 000
Eesti Kunstimuuseum SA Konrad Mägi näituse audiogiidide sisu väljatöötamine 2 000
Eesti Kunstnike Liit EKL galeriide tegevustoetus 2018 II poolaasta 20 000
Eesti Litograafiakeskus MTÜ Müncheni näituse korraldamine, tööde raamimine ja transport 3 800
Eesti Maalikunstnike Liit maalisümpoosiumi läbiviimine 2 000
Eesti Maalikunstnike Liit EML näituse korraldamine Haus galeriis 700
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum Ruudt Petersi (Holland) näituse „BRON“ korraldamine ETDM-is 10 000
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum kollektsiooni omandamine 2 965
Eesti Tekstiilikunstnike Liit ettevalmistustööd Eesti Tekstiilikunstnike Liidu Euroopa koostööprojektide (2018-2019) arendamiseks 1 200
Evald Okase Muuseum MTÜ näituse „Linn ja maa Evald Okase loomingus“ korraldamine 600
Fotokunstnike Ühendus MTÜ Fotokuu 2019 kaasaegse kunsti biennaali korraldamine 10 000
Galerii Kogo OÜ Kogo galerii näitused juuli–oktoober 2018 4 500
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus SA 13. Balti triennaali produktsioonikulud ja perfomance ürituste seeria Kanuti Gildi Saalis 15 000
Konstanet MTÜ osalemine näitusel Leipzig Baumwollspinnereis 800
Kultuurikorraldus MTÜ festivali „Hullunud Tartu“ kunstinäituse korraldamine 500
Lugemik MTÜ Marge Monko kunstnikuraamatu „Kivid teemantide, teemandid kivide vastu“ osalised kirjastamiskulud 3 000
Maajaam MTÜ MAAJAAMA residentuuriprojekt ja vabaõhu kunstinäitus „Metsikud bitid“ 1 500
Merike Estna studio OÜ ülevaatlik trükis Merike Estna loomingust aastatel 2012-2018 5 000
Merike Estna studio OÜ Merike Estna isikunäitus Kaasaegse Kunsti Keskuses Kim?, Riias 4 000
Merike Estna studio OÜ Merike Estna isikunäitus galeriis Bosse & Baum Londonis 2 000
Mooste KülalisStuudio MTÜ Villem Jahu stipendium ja transport 500
NOAR Art MTÜ Tallinn Art Week 2018 arhitektuursete lahenduste loomine ja festivaliprogrammi elluviimine 5 500
Ooker Ruut OÜ osalemine mosaiigikursustel Ravennas: koolitus- ja transpordikulud 600
Peipsiveere Kunstikeskus MTÜ Voronja galerii V suvenäituse: Otso Kantokorpi „Seitse õde“ produktsioon 3 000
Plug MTÜ Annika Haasi ja Maksim Mjödovi fotonäituste korraldamine Nižni Novgorodis 900
Pärnu Muuseum SA Raul Meele isikunäituse korraldamine Pärnu Muuseumis 4 000
Pärnu Muuseum SA museaali valmistamine Flo Kasearu näitusele „Kunstnikud kogudes“ Koidula muuseumis 500
Rae Kultuurikeskus rahvusvahelised maakunsti teosed Vaskjalga 2.0! 900
Rahvusvaheline Kunsti Laboratoorium MTÜ MTÜ RKL kunstnike näitus Valgevene Vabariigis Vitebski Kunsti muuseumis 1 000
Saaremaa Muuseum SA Ilmar Torni mälestusteraamatu „Minu elu lugu“ (Saaremaa Muuseumi toimetised. 10.) väljaandmine 1 000
Siim Ghert Preiman FIE galerii galerii III hooaja näituseprojekti toetus 1 300
Tallinna Linnamuuseum raamatu Nikolai Langebrauni portselanitööstusest autoritasu 2 000
Tartu Kunstimuuseum Keiu Maasiku isikunäitus Tartu Kunstimuuseumis näitusesarjas „Noor Tartu“ 1 600
Tartu Kunstimuuseum kollektsiooni omandamine 11 500
Tartu Kunstimuuseum üldhariduslike publikuürituste korraldamine Tartu Kunstimuuseumis 2 500
Tartu Kunstnike Liit MTÜ Imat Suumanni raamatu „Ma tulen üle Toome“ koostamine ja trükk 5 500
Tartu Kunstnike Liit MTÜ Eike Epliku ja Imat Suumanni ühisnäitus Tallinna Kunstihoone galeriis 3 500
Tartu Kõrgem Kunstikool Eesti fotograafia antoloogia I – II koostamine 1 000
Tartu Kõrgem Kunstikool Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiilitudengite õppereis Helsingisse 1 200
Uue Kunsti Muuseum SA XXV Rahvusvahelise aktinäituse MEES & NAINE ettevalmistus ja korraldus 800
Võru Instituut galerii näitusetegevus ja kunstikursuste korraldamine v.a. televiisori ost 990
NÄITEKUNSTI SIHTKAPITALI ERALDUSED
Aadla, Raho Tallinna Tantsuteatris „Voomavoosi“ koreograafia loomine ja lavastamine 2 500
Adlas, Priidu lavastuse „Plastic“ valguskujundaja loometöötoetus 1 300
Adlas, Priidu lavastuse „Transiit ehk kultuurisaadikud“ valguskujunduse loomine 1 300
Aren, Krista Eduard Vilde muuseumi luulelavastuse „Palved“ kunstniku loometöötoetus 1 000
Arula, Artur Emajõe Suveteatri 22. hooaja uuslavastuse „Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt“ kunstniku loometöötoetus 2 000
Aule, Erki Tristan Bernays näidendi „Old Fools“ lavastamine 2 200
Berg, Hilje teatriseeniori juubelitoetus 320
Brechko, Denis muinasjutulise tantsulavastuse „Alice Imedemaal“ valguskujunduse loomine 1 070
Butkaite, Marite osalemine festivalil Interplay Europe Festival of Young Playwrights Lätis 402
Demjanov, Marek lastelavastuse „Minu vanaisa oskas lennata“ loomine ja lavastamine 1 600
Dmitri Jegorov lavastuse „Transiit ehk kultuurisaadikud“ lavastaja loometöötoetus 3 000
Eelma, Kaarel lavastuse „Muna“ kunstniku loometöötoetus 1 500
Ehrenbusch, Marge lavastuse „Pilgatud pimedus“ koreograafia loomine 1 300
Ermel, Hille lavastuse „Pilgatud pimedus“ kunstniku loometöötoetus 2 000
Eskusson, Mari-Liis enesetäiendamine festivalil „International Contactfestival Freiburg“ 640
Evart, Jaan uuslavastuse „Sisenemine sisenemisse“ kunstniku loometöötoetus 1 000
Fomitšev, Vadim lavastuse „Pargivaht“ kunstniku loometöötoetus 1 000
Gert Ostergaard Pedersen Taani Etenduskunstide Kõrgkooli õppejõu meistriklass Tallinna Ülikooli koreograafia eriala tudengitele: välisõppejõu stipendium 465
Gladõševa, Ljubov teatriseeniori juubelitoetus 320
Goltsman, Maria muinasjutulise tantsulavastuse „Alice Imedemaal“ koreograafia ja lavastamine 1 500
Hansen, Mall teatriseeniori juubelitoetus 320
Havanski, Kirill lavastuse „Koletis“ loomine, lavastamine ja etendamine 2 000
Hütt, Henri festivalide „Tanz im August“ ja „Tanznacht Berlin“ külastamine 450
Hütt, Henri uuslavastuse „Sisenemine sisenemisse“ lavastaja loometöötoetus 1 500
Ild, Andres teatriseeniori juubelitoetus 320
Jamsja, Marta näitekunsti sihtkapitali õppestipendium 2017/2018 õa kevadsemestriks Tallinna Ülikooli koreograafia eriala üliõpilasele 400
Jõekalda, Norma teatriseeniori juubelitoetus 320
Jönson, Johan Lond Malmborgi uuslavastuse „I Remember a Manual for an Utopia…“ dramaturgi loometöötoetus 1 300
Kadalipp, Tanel lavastuse „Puumees“ muusikalise kujunduse loomine 1 300
Kaljujärv, Hendrik lavastuse „ELOKÄÜK“ helikunstniku loometöötoetus 1 000
Kalm, Joanna Karoline osalemine Kalamata kaasaegse tantsu festivalil 988
Karvak, Helina osalemine Playfight’i kursusel Itaalias, Anghiaris 320
Kasar, Janek lavastuse „Transiit ehk kultuurisaadikud“ muusikalise kujunduse loomine 1 300
Kivi, Mikk-Mait lavastuse „Plastic“ videokunstniku loometöötoetus 1 300
Kivitar, Kati lavastuse „Popi ja Huhuu“ väljatoomine Karlova Teatris: lavastaja loometöötoetus 3 000
Konkol, Jon Sigrid Savi uuslavastuse helikujunduse loomine 1 300
Konstantin Solovjov lavastuse „Transiit ehk kultuurisaadikud“ kunstniku loometöötoetus 2 000
Konze, Anu II Kirjandustänava festival: lavastuse tööpealkirjaga „Kui Koidula ja Under kohtuks…“ kunstniku loometöötoetus 350
Krall, Tarvo kultuurikontakti reis Tbilisi 257
Krusell, Ele lavastuse „Üksi lehekuu põues“ kujunduse loomine 1 500
Kruusamägi, Stella residentuur „Airgentum Artist Residence“ Sevillas Hispaanias 600
Kulla, Tanel lavastuse „Voomavoos“ helilooja loometöötoetus 1 300
Kurõljova, Anita õppimine Budapesti Kaasaegse Tantsu Akadeemias 2 400
Kuusik, Votele teatriseeniori juubelitoetus 320
Kähar, Ljudmilla teatriseeniori juubelitoetus 320
Kähr, Terje ajaloolise lastelavastuse „Nikolaus ja apelsinid“ kunstiline kujundus 1 500
Kähr, Terje lastelavastuse „Minu vanaisa oskas lennata“ lavakujunduse loomine 1 400
Kütt, Ketlin lavastuse „Pargivaht“ kostüümikunstniku loometöötoetus 1 000
Lamp, Anu Robert Coheni raamatu „Acting Power. The 21st Century Edition“ tõlkimine 2 000
Leemets, Tõnis lavastuse „Muna“ helikujundaja loometöötoetus 1 300
Leesalu, Diana II Kirjandustänava festival: lavastuse tööpealkirjaga „Kui Koidula ja Under kohtuks…“ dramaturg-lavastaja loometöötoetus 1 000
Lepp, Tõnis teatriseeniori juubelitoetus 320
Leštšenko, Aleksandr teatriseeniori juubelitoetus 320
Liivamägi, Rene lavastuse „Puumees“ loomine ja lavastamine Tartu Uues Teatris 1 500
Liivik, Marten näitekunsti sihtkapitali õppestipendium 2017/2018 õa kevadsemestriks Tartu Ülikooli teatriteaduse eriala üliõpilasele 400
Lindepuu, Heili lavastuse „Voomavoos“ dramaturgi loometöötoetus 1 000
Linder, Eva-Liisa ettekande pidamine rahvusvahelise teatriuurijate föderatsiooni FIRT aastakonverentsil Belgradis 540
Linnutaja, Kristel Tristan Bernays „Old Fools“ lavastuse kunstniku loometöötoetus 1 300
Liv Mikaela Sanz Skov Pedersen Taani Etenduskunstide Kõrgkooli õppejõu meistriklass Tallinna Ülikooli koreograafia eriala tudengitele: välisõppejõu stipendium 465
Lond Malmborg, Iggy uuslavastuse „I Remember a Manual for an Utopia…“ lavastaja loometöötoetus 1 500
Lond Malmborg, Maike uuslavastuse „I Remember a Manual for an Utopia…“ lavastaja loometöötoetus 1 500
Lumiste, Ann lavastuse „Sarah Bernhardt’i viimane suvi“ kunstniku loometöötoetus 2 000
Maripuu, Anne-Liis osalemine rahvusvahelisel nukuteatrite festivalil „Jerusalem Puppet Festival 2018“ Iisraelis 700
Maripuu, Anne-Liis uurimistöö aastatel 1921-1924 Saksamaal õppinud eesti tantsijannade kohta Kölni Tantsuarhiivis: erialastipendium 2 000
Mariste, Külli muinasjutulise tantsulavastuse „Alice Imedemaal“ videokujunduse loomine 1 000
Meresmaa, Getter osalemine rahvusvahelisel nukuteatrite festivalil „Jerusalem Puppet Festival 2018“ Iisraelis 650
Mägi, Mari osalemine Body-Mind Centering kursusel Embodying the Embryological Foundations of Movement Californias 1 250
Mälberg, Tiina Eduard Vilde muuseumi luulelavastuse „Palved“ dramaturg-lavastaja loometöötoetus 2 500
Mändla, Kairi lavastuse „Plastic“ kunstniku loometöötoetus 2 000
Mändla, Kairi Naissaarel toimuva Händel koomilise kantaadi kunstniku loometöötoetus 2 000
Natalja Naumova lavastuse „Transiit ehk kultuurisaadikud“ videokunstniku loometöötoetus 1 300
Niglas, Ago ajaloolise lastelavastuse „Nikolaus ja apelsinid“ muusikaline kujundus 640
Noorkõiv, Katrin lavastuse „Kremli ööbikud“ liikumisjuhi loometöötoetus 1 300
Nurmse, Meeta-Silma teatriseeniori juubelitoetus 320
Nyholm-Palm, Vilja John Murrell’i „Sarah Bernhardt’i viimane suvi“ lavastamine Rehe küünis 2 000
Odar, Marko Sigrid Savi uuslavastuse kujunduse loomine 1 300
Otsa, Ilme teatriseeniori juubelitoetus 320
Paavo, Sander Aleks Tristan Bernays „Old Fools“ lavastuse valguskujunduse loomine 1 000
Pabunen, Maarja näitekunsti sihtkapitali õppestipendium 2017/2018 õa kevadsemestriks Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia eriala üliõpilasele 400
Paves, Madli Kalamata International Dance Festivali meistriklassides osalemine ja lavastuste külastamine 948
Paves, Madli Scott Wellsi intensiivne tantsuworkshop „The Flying Score“ Berliinis 305
Piik, Paavo Marius von Mayenburgi näidendi „Plastic“ dramaturgi loometöötoetus 1 300
Piik, Paavo Naissaarel toimuva Händel koomilise kantaadi dramaturgi loometöötoetus 1 300
Piirsalu, Anne teatriseeniori juubelitoetus 320
Piterskihh, Ivar Sigrid Savi uuslavastuse valguskujunduse loomine 1 300
Poska, Karolin lavastuse „Thank you. You´re welcome. THANK YOU. You´re welcome. Thank you.“ etendamine OuterVision Tantsu Festivalil Gröönimaal: sõidu- ja majutuskulud 5 813
Pruul, Mari-Liis osalemine Annemari Autere koolitusel Compagnie Ariel Nizzas 2 197
Pukka, Kristin osalemine kaasaegse tantsu workshopidel Viinis ja Nizzas 1 810
Pullerits, Marie osalemine Berliini rahvusvahelise tantsu- ja etenduskunstide festivali b12 professionaalide töötoas 455
Purik, Freda lavastuse ‘’Koletis’’ kunstniku loometöötoetus 1 300
Rebane, Katri lastelavastuse „Minu vanaisa oskas lennata“ helikujunduse loomine 800
Rebane, Peeter Tristan Bernays „Old Fools“ lavastuse helikujunduse loomine 1 000
Remmel, Joel-Rasmus Eduard Vilde muuseumi luulelavastuse „Palved“ helikujunduse loomine 1 000
Robam, Markus muinasjutulise tantsulavastuse „Alice Imedemaal“ helikujunduse loomine 1 300
Roosileht, Andres külastada Jeruusalemmas toimuvat Train Theatre Festivali 500
Rootalu, Villem lavastuse „Üksi lehekuu põues“ helikujunduse loomine 1 000
Römer, Christian Wolfram Lotz näidendi „Pilgatud pimedus“ lavastamine VAT Teatris 3 000
Saaremäe, Üllar Toomas Kalli näidendi „Pargivaht“ lavastamine Neeruti mõisa pargis 3 000
Sakrits, Karl Loone Otsa mononäidendi „Üksi lehekuu põues“ lavastamine 1 606
Savi, Sigrid uuslavastuse loomine Kanuti Gildi SAALis 3 000
Selde, Kaisa osalemine rahvusvahelisel nukuteatrite festivalil „Jerusalemm Puppet Festival 2018“ Iisraelis 650
Sonn, Ele Emajõe Suveteatri 22. hooaja uuslavastuse „Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt“ muusikalise kujundaja loometöötoetus 1 300
Sova, Anne-Ly Santarcangelo festivali 2018 külastamine 605
Süvalep, Galina teatriseeniori juubelitoetus 320
Tallo, Leida teatriseeniori juubelitoetus 320
Talu, Kirke muinasjutulise tantsulavastuse „Alice Imedemaal“ kujunduse loomine 700
Tamm, Karolin lavastuse „Voomavoos“ valguskunstniku loometöötoetus 1 300
Taul, Christin osalemine Axis Syllabuse kursusel tantsukeskuses Dansarte Lääne-Kreekas 1 000
Tepandi, Tõnu teatriseeniori juubelitoetus 320
Tikas, Kalle Lond Malmborgi uuslavastuse „I Remember a Manual for an Utopia…“ heli- ja valguskujundaja loometöötoetus 2 000
Toompere, Üüve-Lydia enesetäiendus tantsufestivalil b12 Berliinis 190
Triisa, Eneken teatriseeniori juubelitoetus 320
Tubin, Veiko lavastuse „Plastic“ helikujundaja loometöötoetus 1 300
Tubin, Veiko uuslavastuse „Sisenemine sisenemisse“ lavastaja loometöötoetus 1 500
Tuch, Boris Eesti teatrite lavastustest venekeelse raamatu kirjutamine ja koostamine 1 800
Tõnisson, Taavi osalemine rahvusvahelisel nukuteatrite festivalil „Jerusalem Puppet Festival 2018“ Iisraelis 250
Unt Liina J. Glowacki „Antigone New Yorgis“ kunstniku loometöötoetus 2 000
Uppin, Maria osalemine festivalil ImPulsTanz Viinis 968
Uus Teater MTÜ lavastus „Puumees“ Tartu Uues Teatris: kunstniku ja kostüümikunstniku loometöötoetus 2 000
Vares, Liis osalemine Michael Turinsky töötoas ‘’Crip Choreography’’ 525
Velt, Anne ajaloolise lastelavastuse „Nikolaus ja apelsinid“ loomine 2 000
Viidas, Kaili Emajõe Suveteatri 22. hooaja uuslavastuse „Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt“ lavastaja loometöötoetus 3 000
Villemsoo, Tiit teatriseeniori juubelitoetus 320
Vogelgesang, Arne lavastuse „Pilgatud pimedus“ videokujunduse loomine 1 300
Võigemast, Priit Marius von Mayenburgi näidendi „Plastic“ (tööpealkiri) lavastamine 3 000
Võigemast, Priit Naissaarel toimuva Händel koomilise kantaadi lavastaja loometöötoetus 3 000
Ajateater MTÜ ajaloolise lasteetenduse „Nikolaus ja apelsinid“ lavale toomine Hopneri Majas 3 200
ASSITEJ Eesti Keskus ASSITEJ festivali „Teater noorele vaatajale’’ 2018 korraldamine 7 500
Banaanikala MTÜ osalemine lavastusega „Eestlane ei igavle“ rahvusvahelistel teatrifestivalidel Ukrainas ja Leedus 654
Eesti Lavastuskunstnike Liit MTÜ Eesti ekspositsioon Praha Kvadriennaalil 2019: transport, ülesehitamine, meeskonna sõidu- ja majutuskulu 40 000
Eesti Tantsuagentuur SA TantsuRUUMi töötubade, liikumisSESOONi ja kontaktjämmide korraldamine 10 000
Eesti Teatri Agentuur SA osalemine Balti riikidele pühendatud Nürnbergi riigiteatri festivalil „Talking about borders“ 564
Eesti Teatri Agentuur SA Eesti kaasaegsete etenduskunstide showcase-festivali draamamaa.weekend 2018 korraldamine 7 500
Eesti Teatri Agentuur SA Balti Foorumi programm Draama festivalil 1 734
Eesti Teatri Festival SA DRAAMA 2018: Balti Teatri Festivali programmi tõlkimiseks 9 500
Eesti Teatri Tehniliste Töötajate Ühendus teatrite kostüümiala ettevalmistavate ja teenindavate töötajate osavõtt erialasest täiendkoolitusest 1 500
Eesti Teatri Tehniliste Töötajate Ühendus inspitsientide koolituse läbiviimine 690
Eesti Teatri Tehniliste Töötajate Ühendus teatritehniliste töötajate näituse korraldamine Vanemuise väikeses majas 772
Eesti Teatriliit aastaraamatu Teatrielu 2017 väljaandmine 8 243
Eesti Teatriliit Eesti Teatri Biograafilise Leksikoni veebiversiooni koostamine 12 679
Evestuudio MTÜ Itaalia etenduskunstide festivali külastamine 456
Falter OÜ lavastusprojekt tööpealkirjaga „Oomen“ Narva Kreenholmi Manufaktuuris 2 500
Fine 5 Tantsuteater SA lavastuse „Imeilus“ viimine Armeenia etenduskunstide festivalile 4 231
Fine 5 Tantsuteater SA koostööprojekt „Generatsioonid“ Jeruusalemma MASH Tantsumajaga: koreograafide-tantsijate Stav Marin ja Neta Weiner lennupiletid ja majutus 1 800
Heino Seljamaa TEATER KOHVRIS külalisetendused Ukrainas: Kiiev, Odessa 650
Improteater MTÜ Improteater IMPEERIUMi sügishooaeg 2018 4 000
Inimese Arengu Keskus MTÜ muinasjutulise tantsulavastuse „Alice Imedemaal“ väljatoomine 4 350
Kinoteater MTÜ lavastuse „Plastic“ (tööpealkiri) väljatoomine 8 000
Loominguline Ühendus MTÜ Oma Lava Tristan Bernays näidendi „Old Fools“ lavastamine: näitlejatasud 2 800
Must Kast MTÜ tempoka koguperelavastuse „Mowgli“ näitlejate tasud 2 000
Must Kast MTÜ lavastuse „Caligula“ väljatoomine ja loometöötoetused 20 000
Neeruti Mõisateater MTÜ Toomas Kalli näidendi „Pargivaht“ lavastamine Neeruti mõisa pargis: näitlejate tasud 9 200
nullteater MTÜ lavastuse „Hauakaevaja“ osalemine Kiievis II rahvusvahelisel kammeretenduste festivalil 397
Ontore OÜ portreefotodega album eesti kultuuriinimestest 1 250
Paide Muusika- ja Teatrimaja Paide Teatri avalavastuse „Kaitseala“ välja toomine ja etendajate tasu 4 500
Piip ja Tuut Mängumajad OÜ lastelavastuse „Minu vanaisa oskas lennata“ väljatoomine 3 500
Piip ja Tuut Teater MTÜ Piip ja Tuut Teatri etendused ja töötoad Euroopas ja Aasias: majutus Pekingis ja transpordikulud 9 542
Rahvusooper Estonia Rahvusooper Estonia kingseppade erialane reis Lineapelle messile Milanosse 1 100
Rahvusvahelise nukuteatrite ühenduse
UNIMA Eesti Keskus UNIMA Eesti Keskuse 2018. aasta suvekooli korraldamine: Jevgeni Ibragimovi lennupiletid 170
Sõltumatu Tantsu Ühendus MTÜ Sõltumatu Tantsu Lava ruumide ja tehniliste vahendite võimaldamine residentidele 1 000
Sõltumatu Tantsu Ühendus MTÜ stipendiumid Sõltumatu Tantsu Lava residentidele 2018/19 4 000
Sõltumatu Tantsu Ühendus MTÜ Liis Varese autorilavastuse tööpealkirjaga „Nii vaikne, et hingata on vali“ väljatoomine 2 500
Tallinna Kirjanduskeskus II Kirjandustänava festival: lavastuse tööpealkirjaga „Kui Koidula ja Under kohtuks…“ näitlejate tasud 1 000
Tallinna Kirjanduskeskus Eduard Vilde muuseumi luulelavastuse „Palved“ etendaja tasu 1 000
Tallinna Linnateater Alvis Hermanise raamatu „Päevik“ eesti keelde tõlkimine ja väljaandmine 2 200
Tallinna Tantsuteater MTÜ lavastuse „DI“ osalemine festivalil Glasgows 1 000
Tallinna Tantsuteater MTÜ kolm soololavastust Londonis 450
Tallinna Tantsuteater MTÜ lavastuse „Voomavoos“ etendajate tasud 4 200
Tartu Suveteatri Selts MTÜ Emajõe Suveteatri 22. hooaja uuslavastuse „Tsaar Saltaan. Üleküpsenud muinasjutt“ näitlejate tasud 3 700
Tartu Suveteatri Selts MTÜ lavastuse „Popi ja Huhuu“ väljatoomine Karlova Teatris: näitlejatasud 3 200
Tartu Üliõpilasteater VII rahvusvahelise A-festivali korraldamine 1 700
Teater Elektrooniline Jumal MTÜ füüsiline teatrilavastus tööpealkirjaga „SAUN“: väljatoomine / loometöötoetused 13 600
Teine Tants MTÜ Sigrid Savi uuslavastus Kanuti Gildi SAALis 2 500
Teine Tants MTÜ Henri Hüti uuslavastuse „Sisenemine sisenemisse“ väljatoomine 4 750
Teine Tants MTÜ Lond Malmborgi uuslavastuse „I Remember a Manual for an Utopia…“ väljatoomine 8 810
TikerKultuur MTÜ lavastuse „Üksi lehekuu põues“ näitleja tasu 1 500
TikerKultuur MTÜ videokunstniku loometöötoetus 1 000
Tähesõjad OÜ “Stiiliharjutused“ Brüsselis ja Luksemburgis 2 475
Uus Teater MTÜ rännaklavastuse „Hingede öö“ väljatoomine ja etendamine Tartu Uues Teatris 20 000
Uus Teater MTÜ lavastuse „Puumees“ väljatoomine Tartu Uues Teatris: näitlejatasud 6 400
Vaba Lava SA Narva teatrikeskuse avamisnädal: välislavastuste Eestisse toomine, truppide transport, majutus ja honorarid 13 930
Vaba Lava SA kuraatoriprogrammi lavastuse „IDEM“ gastroll Austrias, Viinis 8 900
VAT Teater MTÜ osalemine teatrivõrgustikus Platform Shift+ „Digitaalsed väljakutsed noortele mõeldud teatris“ 2018 1 800
VAT Teater MTÜ Wolfram Lotz näidendi „Pilgatud pimedus“ lavastamine VAT Teatris: näitlejatasu ning lavastaja ja videokunstniku transpordikulud 3 300
Vene Teater SA noorte vene keeles kirjutavate dramaturgide ja teiste autorite kaasamine loomingulisse laboratooriumi „Ajastu portree“: transpordi- ja majutuskulude katmine 6 750
Ühendus R.A.A.A.M. MTÜ lavastuse „Transiit ehk kultuurisaadikud“ näitlejate honorarid 9 600
NÄITEKUNSTI SIHTKAPITALI ALGATUSEL ERALDATUD STIPENDIUMID JA TOETUSED
Harchenko, Dmitri pedagoogistipendium 1000
Tagel, Joonas loominguline stipendium 1000
Poska, Karolin loominguline stipendium 1000
Nugis, Tamar noorte aastane loominguline stipendium 1600
Sooväli, Nele noorte aastane loominguline stipendium 1600
Aron, Triinu aastane loominguline stipendium 2400
Jaaks, Piret aastane loominguline stipendium 2400
Teder, Heigo aastane loominguline stipendium 2400
Tammaru, Karin aastane loominguline stipendium 2400
Rahkema, Anneli aastane loominguline stipendium 2400
Mähar, Andres aastane loominguline stipendium 2400
Jääts, Liina aastane loominguline stipendium 2400
Tuga (Andre), Eve aastane loominguline stipendium 2400
Grigorjeva, Svetlana aastane loominguline stipendium 2400
Soorsk, Silver aastane loominguline stipendium 2400
Karpov Sten aastane loominguline stipendium 2400
Plakso, Mairika aastane loominguline stipendium 2400
Campbell, Siret mitmeaastane loominguline stipendium 6000
Piik, Paavo mitmeaastane loominguline stipendium 6000
Aren, Väino toetus juubilarile 1000
RAHVAKULTUURI SIHTKAPITALI ERALDUSED
Aavik, Piret näituse „Keraamikast rahvuslike mustriteni“ korraldamine Rahvakunstigaleriis 2.-22.10.2018 700
Annion, Raoul loominguline stipendium 2 000
Arraste, Angela Richard Tõnnuse isikunäituse koostamine 1 000
Arraste, Angela juubelitoetus 400
Arula, Katre loominguline stipendium 2 000
Bristol, Liliana kuldtikandis näitusetööde vormistamine 600
Eelmaa, Andres ansambli Lõõtsavägilased kolmanda stuudioalbumi „#Kolmas“ väljaandmine 640
Einaste, Andi juubelitoetus 300
Hainsoo, Meelika loometöötoetus Lõuna-Eesti laulumängude plaadi ettevalmistuseks 800
Joosing, Küllike loominguline stipendium enesetäiendamiseks ja tegevuseks koorimuusika valdkonnas 1 000
Jõgeda, Maimu loominguline stipendium pärimuslugude seadmiseks akordionile 900
Kalavus, Aili juubelitoetus 300
Kalmre, Eda juubelitoetus 400
Kangro, Ulve isikunäituse korraldamine: ruumide rent 508
Karvak, Helina osalemine Playfight’i kursusel Itaalias 200
Kerge, Kuno loominguline stipendium 2 000
Kihulane, Meelis loominguline stipendium 2 000
Kivilo, Mae loominguline stipendium näituse „Ajatus“ kuraatorile 1 500
Koch, Kathi loominguline stipendium folktroonika ansambli Etnosfäär arendamiseks 1 200
Kreintaal, Karoliina osalemine Ethno Algeria muusikalaagris 200
Kubber, Katrin osalemine International Dance Weekil Budapestis 200
Kublitskaja, Olga loometöötoetus raamatu „Niplispits Eestis. Narva pits“ ettevalmistamiseks 2 000
Kuperjanov, Andres juubelitoetus 400
Kuusk, Kaarel loominguline stipendium näituse „Ajatus“ kuraatorile 1 500
Kõllo, Erika juubelitoetus 400
Laksberg, Õie Mihkli Talumuuseumi 30. tegutsemisaasta tähistamisele pühendatud avatud talude päeva kultuuriprogrammi läbiviimine 400
Lao, Hanna- Liis osalemine koolitusel „The Alexander Technique in Movement and Music“ Itaalias 200
Leimus, Ivar juubelitoetus 400
Meentalo, Mari loominguline stipendium soolokava väljatöötamiseks 1 000
Metsvahi, Merili loometöötoetus kogumiku „Muinasjutud naistest“ koostamiseks ja kommenteerimiseks 1 000
Nutt, Triinu Tartu tantsuklubi korraldamine 1 200
Otsa, Rahel loometöötoetus üle-eestilise laste- ja noorte näiteringide ning teatri- ja draamaõpetuse alase uurimuse tegemiseks 1 000
Paas, Ruth osalemine Icom Costume töögrupi konverentsil „Innovation and fashion“ 320
Paberits, Merike osalemine Ethno Algeria muusikalaagris 200
Piir, Milvi Martina loometöötoetus raamatu „Muinasjutt algab“ koostamiseks 1 000
Pirk, Robert osalemine maailma noortekooris (World Yourth Choir) Hiinas 320
Priks, Kristjan loominguline stipendium 2 000
Prost, Heino juubelitoetus 600
Puusepp, Janno loominguline stipendium näidendi „Ilu otsides“ dramatiseerimiseks ja lavastamiseks 1 000
Püve, Birgit loometöötoetus Abhaasia ekspeditsiooni jätkamiseks ja lõpuleviimiseks 1 500
Randaru, Saale osalemine ettekandega konverentsil Bridging Ages International Conference Pretorias Lõuna-Aafrika Vabariigis 320
Ratas, Jana loometöötoetus Enn Säde raamatu „Kadri-Katariina“ kujundajale 1 000
Rattus, Kristel osalemine ettekandega Briti Kuningliku Geograafiseltsi aastakonverentsil Cardiffis 320
Rent, Silva Jüri Rendi matusetoetus 2 000
Saron, Juta juubelitoetus 600
Sepp, Viire Eesti esindamine andekuse-alasel rahvusvahelisel konverentsil 320
Summatavet, Kärt Kotkajärve Metsaülikoolis osalemine 320
Summatavet, Kärt loometöötoetus teose „101 Eesti rahvakunsti eset“ loomiseks 1 000
Surva, Hirvo juubelitoetus 300
Sõmer, Toivo sooloprogrammi „Kannelmuine“ kontsertide korraldamine Jaapanis 1.- 10.12.2018 320
Tammemäe, Maie juubelitoetus 500
Tatar, Säde folkbänd Fränder’i Kanada kontsertturnee transport 150
Tatar, Säde folkbänd Fränder’i Jaapani kontsertturnee transport 150
Taul, Lee osalemine Ethno Algeria muusikalaagris 200
Teevet, Jan loominguline stipendium rahvusvahelise laste teatrikohtumise EDERED töötubade läbiviimiseks 1 000
Tkachenko, Liudmila tunnustuspreemia 500
Toth, Szilard Tibor hõimunädala konverentsi, kontserdi- ja filmiõhtu, rakenduskunsti töötubade ja raamatunäituse korraldamine Narvas 400
Trave, Henrika loometöötoetus Eesti Rahvaluule Arhiivis leiduvate vilepillilugude analüüsimiseks ja noodistamiseks 1 000
Tuumalu, Tiit loometöötoetus Enn Säde raamatu „Kadri-Katariina“ toimetajale 600
Tuvikene, Küllike autorinäituse „Võtame vabalt“ korraldamine Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis 508
Urvak, Sandra loometöötoetus näituse „Ajatus“ fotograafile 1 500
Vapper-Dhoore, Leana ansambli Estbel Inglismaa tuuri transpordikulud 450
Vapper-Dhoore, Leana osalemine tantsukoolitusel ja Boombalfestivalil Belgias 200
Vapper-Dhoore, Leana “Leana ja Hartwini“ plaadi väljaandmine 640
Veskimägi-Iliste, Liina vildinäituse „3 lammast 1 koer“ korraldamine Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis 508
Vilbaste, Kristel loometöötoetus Mikk Sarve raamatu „Maa=Ilm“ koostamiseks 1 500
Volkonski, Peeter Eesti kultuuriloo suurkujusid ja nende sünnikohti tutvustava virtuaalnäituse loomine 6 500
Volkonski, Peeter loominguline stipendium „VolkStuudio“ läbiviijale 500
Voll, Toomas juubelitoetus 400
Acoussion MTÜ rändava muusikafestivali „Võnge“ korraldamine: pealava rent 500
Akadeemiline Rahvaluule Selts konverentsi „Historical Approaches in Contemporary Research Field: Making Connections“ korraldamine 845
Aktiivikeskus MTÜ traditsioonilise noorte draamalaager-festivali „Teenisuvi 2018“ korraldamine 4 000
Alle-Saija Teatritalu MTÜ kultuuriürituste korraldamine AlleSaija Teatristuudio rahvateatrivõimekuse tõstmiseks ja kultuurielu elavdamiseks 2 000
Anna Raudkatsi tantsuselts S1 kategoorias tantsupeole pürgiva koosseisu vattide valmistamine 800
Arteesia A.s.b.l. Euroopa Eesti Lastekoori valmistumine XXVII üldlaulupeoks 1 800
ASSITEJ Eesti Keskus ASSITEJ festivali „Teater noorele vaatajale’’ 2018 korraldamine 2 550
Betti Alveri Muuseum SA filmi „Kõik need pärlid ja piiberellid“ loomine 1 500
Bona Verbum OÜ mononäidendi „Õpetaja Instagramist“ lavastamine ja etendamine 700
Bona Verbum OÜ näidendi „Ilu otsides“ lavastus- ja etenduskulude katmine 500
Bonifatiuse Gild MTÜ sündmuse „II Keskaja Päevad Viljandi Ordulinnuses“ korraldamine 1 500
Credo Festivalid MTÜ XXV rahvusvahelise vaimuliku muusika festivali Credo ettevalmistus ja läbiviimine 2 000
Drakadeemia MTÜ loovkirjutamise konverentsi „Mis on hea teksti valem?“ korraldamine 1 000
Edev Eremiit MTÜ näituse „Puud ja inimesed“ 2. osa koostamine ja valmistamine 1 600
EELK Tallinna Toompea Kaarli Kogudus Kaarli koguduse noorteansambli kontsertreis Norra (Bergen): transpordikulud 720
Eesti Ajaloomuuseum rahvusvahelise majandusajaloo konverentsi „Mining, trading, minting“ korraldamine 500
Eesti Ajaloomuuseum teemaõhtute sarja läbiviimine näitusel „Moejoon: pidulik rõivamood 1920-1940“ 700
Eesti Ajaloomuuseum näituse „Moejoon: pidulik rõivamood 1920-1940“ ehituskulud 5 000
Eesti Ajaloomuuseum näitusekataloogi „Moejoon: pidulik rõivamood 1920-1940“ trükikulud 3 000
Eesti Ajaloomuuseum laste arheoloogilaagri korraldamine Läänemaal Kurese külas 490
Eesti Akordioniliit XIV akordionistide suvelaagri helitehnika rent 624
Eesti Evangeelne Luterlik Kirik 21. saj eesti lauluraamatu vajaduste teemalise konverentsi korraldamine Tartus 1 000
Eesti Folkloorinõukogu Eesti esindamine 48. CIOFFi Maailmakongressil Venemaal 1 600
Eesti Folkloorinõukogu Eesti esinduse osalemine pärimusfestivalil Baltica Riias 199
Eesti Harrastusteatrite Liit XVIII külateatrite festivali korraldamine 10.-12.08.2018 Kärlal Saaremaal 5 000
Eesti Harrastusteatrite Liit Eesti delegatsiooni osalemine NEATA Põhjamaade ja Balti riikide teatrifestivalil ja koosolekul 900
Eesti Harrastusteatrite Liit Eesti delegatsiooni osalemine Euroopa laste ja noorte teatrikohtumisel 900
Eesti Keelpilliõpetajate Ühing XXI üleriigilise keelpillimängijate suvekursuse korraldamine Värskas 2 000
Eesti Kirikutekstiili Sõprade Selts kuldtikandi koolituse korraldamine seltsi liikmetele: koolitaja tasu ja koolitusmaterjalid 855
Eesti Kirjandusmuuseum Oskar Kallase mälestuse jäädvustamine 400
Eesti Kirjandusmuuseum kolme folkloristi osalemine rahvusvahelisel rahvajutu-uurijate konverentsil Ragusas 960
Eesti Kirjandusmuuseum Muhu rahvamuusika veebiväljaande loomine 1 000
Eesti Kirjandusmuuseum akadeemilise väljaande „Vana Kannel XII. Vaivara ja Narva regilaulud“ väljaandmine 2 500
Eesti Kultuuriseltside Ühendus Eesti Kultuuriseltside Ühenduse liikmesseltse tutvustava väljaande trükkimine 1 500
Eesti Maaelumuuseumid SA 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse talumööbli näituse korraldamine C. R. Jakobsoni Talumuuseumis 1 500
Eesti Maaelumuuseumid SA üleriigilise raskeveohobuse päeva ja rukkimaarjapäeva korraldamine 11.08.2018 520
Eesti Muuseumiühing Eesti Muuseumimeene Auhinna (EMMA) konkursi preemia 1 500
Eesti Muuseumiühing XXI Eesti muuseumide Narva festivali korraldamine 24.-25.09.2018 1 900
Eesti Muuseumiühing veebiajakirja Muuseum 2018. aasta numbri koostamine ja sisuline toimetamine 1 900
Eesti Muusikaõpetajate
Sümfooniaorkester MTÜ C-JAMi V Suvekooli korraldamine 1 000
Eesti Naislaulu Selts isadepäeva piduliku kontsert-aktuse korraldamine Estonia Kontserdisaalis 5 000
Eesti Puhkpillimuusika Ühing Eesti Saarte Noorte Puhkpilliorkestri õppelaagri dirigentide tasud 630
Eesti Puhkpillimuusika Ühing Eesti Noorte Brassi õppelaagri korraldamine Võrus 1 260
Eesti Puhkpilliorkestrite- ja ansamblite Liit ENKO õppelaagri ja kontserdi korraldamine Võru Kandles Võru Vaskpillipäevade raames 1 470
Eesti Puhkpilliorkestrite- ja ansamblite Liit Eesti Noorte Kontsertorkestri osalemine Leedu 100 aastapäeva tähistamisel kontserdil „Brass Storm“ 1 250
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ pärimusmuusika auhinnagala Etnokulp 2018 korraldamine 2 250
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ Eesti ETNO 2018 õppelaagri juhendajate tasud 2 000
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ I Väikekandle Festivali korraldamine 2 400
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ Pärimusmuusika Lõikuspidu 2018 korraldamine 2 200
Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing ajakirja Raamatukogu trükikulud 400
Eesti Rahva Muuseum raamatu „Plastikesemete vananemine, säilitamine ja konserveerimine“ trükikulud 3 000
Eesti Rahva Muuseum soome-ugri rahvaste kultuuride uurimisele pühendatud ERMi aastaraamatu erinumbri väljaandmine 1 700
Eesti Rahva Muuseum Eesti Rahva Muuseumi kirjasaatjate päeva korraldamine 960
Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit ERKLi Suvekooli korraldamine 2018 820
Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit osalemine Euroopa Käsitööföderatsiooni aastakoosolekul Riias 400
Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit ERKLi Juhtide kooli korraldamine: ruumide rent 200
Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit seminari „Ajatus“ korraldamine Katariina kirikus Tallinnas 1 000
Eesti Rahvamajade Ühing MTÜ Eesti Rahvamajade Ühingu suvekooli korraldamine 700
Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ERRS 30 – aastapäevasündmuse ja tunnustusürituse korraldamine 7 000
Eesti Rahvusraamatukogu Eesti Rahvusraamatukogu juubelikonverentsi peaesineja R. Rudmani sõidukulude ja kindlustuse katmine 900
Eesti Rahvusringhääling rahvariiete soetamine rahvatantsurühmale ÜmbERRingi XX tantsupeoks 1 000
Eesti Segakooride Liit Eesti Segakooride Liidu dirigentide ja koorivanemate õppereisi korraldamine Varssavisse 1 800
Eesti Segakooride Liit Eesti Kooriühingu alaliitude iga-aastase teabepäeva korraldamine Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 500
Eesti Suzuki Ühing MTÜ ESÜ 19. rahvusvahelise Suzuki meetodil pillimängu õppivate laste suvise õpitoa korraldamine Pärnus 2 000
Eesti Sümfooniaorkestrite Liit Kammeransambli osalemine Eurochestries rahvusvahelisel noorteorkestrite festivalil Prantsusmaal 540
Eesti Tantsuagentuur SA Koolitantsu Kompanii uuslavastuste lavaletoomine 5 000
Eesti Tantsuhuvihariduse Liit MTÜ tantsupraktikate koostööseminari korraldamine 640
Eesti Teaduste Akadeemia meeskoor Eesti Teaduste Akadeemia Meeskoori 60. juubeliaasta kontsertide korraldamine 1 000
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum laste teemapäeva „Marakrati laulud“ korraldamine: lastekontserdi ja õpitoa juhendajate tasud 550
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum Anna käsitööklubi korraldamine Särevi Teatritoas 700
Eesti Tervishoiu Muuseum SA raamatu „Eesti apteekide ajalugu“ väljaandmine 3 000
Eesti Tütarlastekoor MTÜ üle-eestilise tütarlastekoori Ilmalilled osalemine rahvusvahelisel koorikonkursil Horvaatias 3 500
Eesti Vabaõhumuuseum SA näituse „Kes me oleme? Portreelood Eestis elavatest vähemusrahvustest“ stendide trükk ja paigaldus 1 440
Elamusõppe labor MTÜ laste ja noorte muuseumifestivali „Avatud mänguväljad“ korraldamine kultuuriasutustes üle Eesti 1 650
Endla Murd Stuudio OÜ osalemine XIX rahvusvahelisel festivalil „Tra-La-La“ Makedoonias 480
Endla Murd Stuudio OÜ osalemine rahvusvahelisel festivalil „Golden Little Bear“ Rumeenias 420
Estonia Seltsi Segakoor Estonia Seltsi Segakoori ja Rutgersi Ülikooli Meeskoori (USA) ühiskontsert Tallinna Kaarli kirikus 400
Evestuudio MTÜ rahvusvahelise loomelaagri „Noorte notafe“ korraldamine 16.-20.07.2018 4 000
Fenno-Ugria Asutus MTÜ Hõimupäevad 2018 korraldamine: kontserdid, konverents, filmiprogramm, kirjandusüritused, näitused 4 500
Folk Massidesse OÜ ukulele kultuuri tutvustamine Tobias Elofi õpitubade ning duo Elof ja Wambergi kontsertide kaudu 500
G. Otsa nim Tallinna Muusikakool Otsa kooli klassikalise laulu eriala õpilase Laura-Retti Laose osavõtt meistrikursustest Austrias 200
Haakuvad Maailmad MTÜ naisrühmale Veerepeal rahvarõivaste valmistamine 5 000
Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid SA mitmekesise ja hariva suveprogrammi korraldamine Iloni Imedemaal 400
Haapsalu Kultuurikeskus Rannalõõts 2018 ja Rannarahva Promenaadi korralduskulud 1 000
Haapsalu Kultuurikeskus vabaõhulavastuse „100 Valget Daami“ väljatoomine ja etendamine (valgustehnika ja linnuse rent) 2 500
Haaslava Meeskoor MTÜ Haaslava meeskoori kontserdituur ja osalemine Euroopa eestlaste V laulupeol Inglismaal 2 500
Helisev Sõnum MTÜ Eesti muusika tutvustamine University of North Texas etnomuusika osakonna üliõpilastele 640
Hestia MTÜ ettevalmistused Eestis toimuva kongressi OIDFA 2020 korraldamiseks 3 000
Hingelinnud MTÜ Rein Rannapi tsükli „Hingelinnud“ lavaletoomine 2.11.2018 Tallinnas ja 3.11.2018 Paides 2 500
HTF Tantsukompanii MTÜ Hiiumaa TantsuFestivali korraldamine 2 000
Idla Eesti Selts Idla õpetajate III litsentsikoolituse läbiviimine 650
Jakob Hurda nim Põlva Rahvahariduse Selts Jakob Hurda rahvuskultuuri auhind 2018 1 000
Juhukse Selts Juhukse noorema ja vanema segarühma rahvarõivaste täiendamine 3 900
Jõgeva Linna Teater MTÜ A. Kivirähki näidendi „Aabitsa kukk“ lavastamine ja selle etendamine üle Eesti 1 000
Jõgeva Põhikool rahvatantsurühmale Kerged Kondid rahvariiete soetamise III etapp 355
Kaann lurk ne MTÜ Pakri saarte tantsu- ja rahvakultuurilaagri korraldamine Väike-Pakri saarel 18.-21.07.2018 1 200
Kalevi Kammerkoor MTÜ kahe kontserdi korraldamine Soome eestlaste kogukonnale Helsinkis ja Karjaas 2 460
Kammerkoor Helü MTÜ osalemine rahvusvahelisel kooride konkurss-festivalil „Preveza 2018“: transpordikulud 1 500
Kangas ja Puu MTÜ XVI üle-eestilise kangakudujate infopäeva korraldamine Kuressaare Ametikoolis 604
Kangastelje Töötuba MTÜ osalemine Gotlandi keskaja päevadel Visbys 780
Karksi Valla Kultuurikeskus folkoorifestivali „Viljandimaa virred 2018“ korraldamine 696
Kati Projektid MTÜ harivate sanditamiskombestike teemaliste õppefilmide loomine „Hakkame santima“ festivali raames 2 000
Kohtla-Järve Kultuurikeskus rahvatantsuansambli Virulane veteranide rühma naiste käiste soetamine 700
Kose Kirilind MTÜ Karja naise tanude soetamine 1 836
Kuusalu Keskkool Kuusalu Keskkooli lastekoori kontsert-reis Gruusiasse, osalemine kahel kultuurifestivalil 2018. a suvel 1 500
Laulu- ja pillimänguselts Con Vivo MTÜ bassklarneti soetamine Big Band’ile Tartu 1 000
Lauluklubi Mihkel Mihkel Lüdigi nimelise meeskoori osalemine Eesti kultuuri päevadel Minskis 2 250
Leesikad MTÜ tantsuansambli Leesikad noorterühmade osalemine folkloorifestivalil Ungaris 1 800
Londoni Eesti Selts eesti rahva riiete näituse korraldamine Londonis 2 000
Loovlend MTÜ Võlukeelte trio esinemised Stanfordi Ülikoolis ja Eesti-Läti-Leedu100 üritustel Kennedy Grove’is 900
Loovlend MTÜ viiuliansambli Võlukeeled popurriide salvestamine CD ja videote teostamiseks 640
Luke Mõis SA suveetenduse „Luke Venus“ väljatoomine Luke mõisas 1 500
Luminoored MTÜ 16-liikmelisele segatantsurühmale Lihula rahvarõivaste soetamine 3 000
Läki tantsule! MTÜ 1.-4. klassi mudilaste segarühmale rahvariiete soetamine 500
MF Tootmine OÜ rataslüüra valmistamise töötoa korraldamine Tartu Väntorelifestivali raames 3 000
ModeRato MTÜ XIII laste ja noorte rahvamuusikalaagri korraldamine Pärnumaal 1 500
Muhe Mulk MTÜ rahvamuusikaansambli Jauram osalemine Kaustineni folkloorifestivalil 9.-15.7.2018 360
Narva Muuseum SA suviste rahvakalendri tähtpäevade korraldamine Narva linnuse Põhjaõues 2018. aasta suvel 400
Narva Muuseum SA ajaloofestivali „Narva lahing“ korraldamine augustis 2018 2 000
Oopus OÜ audiovisuaalse kollektiivi Oopus albumi kujundamine ja tiražeerimine 640
Orbismeedia MTÜ üldlaulupidusid kajastav interaktiivne näitus 700
Orthodox Singers SA kontserdisarja „Helisev ajalugu.Vaimulik pärand“ korraldamine Eesti väikelinnades 1 000
Otepää Muusikaühing MTÜ Pühajärve XXI puhkpillipäevade korraldamine ja läbiviimine 300
Palamuse O.Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum näituse „100 palamuslast“ ideelahenduste ja graafilise kujunduse väljatöötamine 1 200
Puhkpilliorkester Tartu MTÜ 13. rahvusvahelise puhkpillifestivali „Mürtsub pill“ ettevalmistamine ja korraldamine 4 000
Põhja-Pärnumaa Vallavalitsus Vändra meeste rahvariiete soetamine Vändra Kultuurimaja noorte rahvatantsurühmale 1 562
Pärnu Hansa Kultuurikoda MTÜ Pärnu XVII hansapäevade korraldamine: helitehnika ja lavade rent 5 000
Pärnu Kunstide Maja konkurss-festivali „Kuldleheke 2018“ korraldamine 1 400
Pärnu Muuseum SA Enn Säde raamatu „Kadri-Katariina“ trükikulud 1 500
Pärnu Muuseum SA näituse „Made in Pärnumaa“ korraldamine 1 300
Pärnu Puhkpillimängijate Selts „Saxon“ orkester Saxoni kontserdi korraldamine koos koori ning solistide Peeter Kaljumäe ja Kelli Uustaniga Minskis 3 400
Pärnumaa Puuetega Inimeste Koda Pärnumaa puuetega inimeste VI kultuurifestivali korraldamine: ruumide rent 1 100
Pärnumaa Rahvakultuuri Keskselts MTÜ EV100 vabaõhulavastuse „Saja-aastane öö“ näitlejate tasud 2 000
Rabarebased MTÜ Tõrva Dokfest 2018 korraldamine 1 250
Rahe OÜ lavastuse „Elokäük“ ettevalmistamine, väljatoomine ja esitamine 2 000
Rahusoo MTÜ 16. Rikka Ivvani pillilaagri korraldmine 2.-6.07.2018. 1 200
Rahvakultuuri Keskus rahvatantsujuhtide kooli täienduskoolituse korraldamine 800
Rahvakunstiselts Leigarid rahvarõivaste valmistamise õpitubade läbiviimine 800
Rahvarõivas MTÜ XIV Rahvarõiva õpitubade korraldamine Tõstamaal 2 250
Rahvatantsuselts Laagri Leegid rahvarõivaste valmistamine Rahvatantsuseltsile Laagri Leegid 3 000
Rahvatantsuselts Pääsuke RTS Pääsuke täiskasvanute kollektiivide rahvarõivaste valmistamine 5 000
Rannarahva Muuseum SA piiritsoonist rääkiva välinäituse valmistamine 1 500
Reval Folk MTÜ Reval Folgi kontserdisarja jätkamine 2018. aasta sügishooajal Tallinnas Vanalinna Muusikamajas 1 400
Reval Folk MTÜ rahvusvahelise noorte muusikalaagri Reval Etno korraldamine 2018. a juulis: laagri juhendajate tasud 3 000
Riho Pätsi Koolimuusika Fond Riho Pätsi muusikapedagoogika ja muusikapsühholoogia alaste artiklite kogumiku väljaandmine 750
Roosna-Alliku Rahvamaja XII seppade päeva raames sepasellide õpitoa läbiviimine 150
Rääma Noorte Ühing Noorus vabariikliku külapillimeeste kokkutuleku „Mängime-laulame koos“ korraldamine 650
Saaremaa Meeskoor SÜM MTÜ osalemine Fr. Schuberti nim koorikonkursil Viinis 1 960
Saaremaa Muuseum SA Rita Valge osalemine Kotkajärve Metsaülikoolis ettekandega ning muuseumide külastamine Torontos ja New Yorgis 320
Saku Linedance Klubi Happy Feet rahvusvahelise tantsuürituse „Dance Until You Drop“ korraldamine 1 000
SchefferWood OÜ Juri Schefferi näituse korraldamine Eesti Käsitöö Maja Rahvakunstigaleriis 10.–30.07.2018 508
Segakoor Noorus MTÜ segakoor Noorusele rahvariiete lisakomplektide soetamine 2 500
Segakoor Wannamoisa MTÜ osalemine rahvusvahelisel koorifestivalil Horvaatias 2 100
Sillamäe Kultuurikeskus Eesti naiste rahvariiete soetamine ja valmistamine 620
Sillamäe Muuseum muuseumi varakasti vanad lood: nukuteatrilavastuse korraldamine Sillamäe Muuseumis 1 000
Suure-Jaani Kultuurimaja segarahvatantsurühmale Loits rahvariidesärkide soetamine 240
Sõltumatu Tantsu Ühendus MTÜ loova liikumise töötubade juhendajate tasud 1 350
Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koda Hiie väe sündmus 2018 fotokonkursi võitjate preemiad 1 500
Taarka Pärimusteater MTÜ suvelavastuse „Vanahunt“ korralduskulud 900
Tallinna 32. Keskkool Jüri kihelkonna rahvarõivaste soetamine 3 000
Tallinna Kesklinna Vaba Aja Keskus osalemine Horseni keskaja festivalil Taanis 800
Tallinna Kirjanduskeskus lavastuse „Luulesajandik“ vaatajateni toomine Kirjandustänava festivalil 1 000
Tallinna Linnamuuseum näitus fotograafide Parikaste loomingust 338
Tallinna Tehnikakõrgkooli Arenduskeskus meeste 10 pikkkuue valmistamine 2 600
Tallinna Ülikool Mait Agu nimeline preemia 2 000
Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester MTÜ oboe soetamine 4 800
Talsi Music OÜ juubelituuri „Curly Strings – 30“ helitehnika rent 2 500
Tansindi Huviselts MTÜ Tori kihelkonna rahvarõivaste komplekti täiendamine ja uuendamine 1 120
Tantsuansambel Sõprus MTÜ C-rühma osalemine rahvusvahelisel festivalil Makedoonias 1 170
Tantsuansambel Tuisuline MTÜ segarühma meeste Juuru rahvariide komplektide täiendamine 1 400
Tantsuansambel Tuisuline MTÜ segarühmadele pikk-kuubede soetamine 1 870
Tantsurühm Tantsusarvikud MTÜ rahvatantsurühma Tantsusarvikud 25. juubelikontserdi ettevalmistamine 2 000
Tantsuselts Lee MTÜ laste- ja segarühmale vajalike rahvarõivaste soetamine XX üldtantsupeoks 5 000
Tantsuselts Vöör ja Ahter Emmaste rahvarõivaste valmistamise 2. etapp 900
Tartu Jaani Kiriku Kultuuriprojekt MTÜ Tornimuusika kontsertide korraldamine 2018 suvel 2 400
Tartu Poistekoor ja Neidudekoor Kurekell Tartu neidudekoori Kurekell osalemine rahvusvahelisel koorikonkursil Bratislavas 6.-9.09.2018 4 400
Tartu Rahvaülikool SA kultuuriõhtute korraldamine helilooja Alo Põldmäega kultuuriseminari „Tartu laulupidu 150“ raames 560
Tartu Ülikool osalemine rahvusvahelises noorte käsitöölaagris „Nordic Craft Camp for Youth“ 300
Tartu Ülikool TÜ VKA Pärandtehnoloogia sügiskooli 2018 korraldamine 1 700
Tartu Ülikool TÜVKA pärimusmuusika tudengite osalemine kultuurivahetusprojektis Hollandis 480
Tartu Ülikool aastakirja Studia Vernacula 2018 väljaandmine 6 400
Tartu Ülikooli Kammerkoor SA osalemine XXVI Läti laulupeol: transpordikulud 1 200
Tartu Üliõpilasteater osalemine Poti rahvusvahelisel ja regionaalsel teatrifestivalil ning töötoa korraldamine: transpordikulud 320
Tartu Üliõpilasteater VII rahvusvahelise sõltumatute ja üliõpilasteatrite festivali, A-festivali korraldamine: majutuskulud 2 000
Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts MTÜ regilaulutoa läbiviimine sügissemestril 2018 500
Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts MTÜ Tartu Folgiklubi korraldamine sügis 2018 – kevad 2019 2 500
Theatrum SA VHK teatrikooli lōpulavastus „Kirsiaed“ koostöös Theatrumiga Esna mõisas 1 500
Triibik MTÜ nukukunsti ajaloo säilitamine ja esitlemine harrastusnukuteatri Kehra Nukk 55. aastapäeval: 8-mm filmi digiteerimine 364
Tuula tutulus MTÜ kohapärimuse ja kodulooliste lugude kogumiseks diktofoni ostmine 169
Tõstamaa Mõis SA Pärnumaa rahvarõivakoolituse korraldamine 2 600
Tähetund MTÜ 23. üleriigilise kooliteatrite suvekooli korraldamine Rannal 4 300
Tänapäev AS Ants Heina raamatu „Vanaaja pulm“ trükikulud 2 500
Vabariiklik Orkestrijuhtide
Puhkpilliorkester MTÜ Vabariikliku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestri õppelaagri ja kontserdi korraldamine 1 000
Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus IV rahvusvahelise pop/jazz konkurss-festivali „Lauluragin 2018“ korraldamine kooridele ja duettidele 3 000
Valga Muuseum näituse „Hälli kiigutaja“ loomine 900
Veljo Tormise Kultuuriselts MTÜ segarahvatantsurühm Kabujalakesele meeste pikkkuubede valmistamine 2 000
Viimsi Keskkooli Fond XI üleriigilise noorema astme kooliteatrite festivali „Väike Lava 2018“ korraldamine 2 000
Viljandi Huvikool rahvatantsurühmale Upser Mulgi kuubede ja Tarvastu seelikute soetamine ja valmistamine 600
Viljandimaa Kammerkoor MTÜ Viljandimaa Kammerkoori naistele Halliste sõbade valmistamine, II osa 845
VM Fest MTÜ rahvusvahelise vaimuliku muusika festivali „VM Fest Mustvee 2018“ läbiviimine 1 200
Vormsi kultuuriühing MTÜ Vormsi laste rahvatantsurühmale kleitide õmblemine 390
Vormsi kultuuriühing MTÜ Hiiu kandle õpe lastele Vormsil 1 400
Vormsi kultuuriühing MTÜ Väikesaarte tantsupeo Vormsi-poolsete tegevuste korraldamine 400
Võru Folkloorifestival MTÜ pärimustantsude õpitubade, tänavatantsu ja tantsuorienteerumise korraldamine 2 400
Võru Instituut heliplaadi „Õnneken siin tsõõrin olla“ väljaandmine (salvestamine ja miksimine) 640
Vändra Gümnaasium 5.-6. klassi rahvatantsurühmale Vändra poisi rahvariiete soetamine 976
Värska Kultuurikeskus muusika- ja matkafestivali Seto Folk heli- ja valgustehnika rent 2 000
Värska Kultuurikeskus Politsei- ja Piirivalveameti orkestri EV 100 kontserdi korraldamine Värskas 1 000
Väärt Vanad Võtted MTÜ Eesti kultuuripärandi ajakirja „Pööning“ koostamine, väljaandmine ja levi – august 2018 1 000
Üle-eestiline neidudekoor Leelo MTÜ osalemine 2. Korfu rahvusvahelisel koorifestivalil 2 000
KEHAKULTUURI JA SPORDI SIHTKAPITALI ERALDUSED
Aaslav-Kaasik, Erik sportlasestipendium 1 000
Akkel, Enno juubelitoetus 400
Bakhoff, Hilja ühekordne elutöötoetus 400
Below, Jüri E Inta Belova matusetoetus 800
Bendi, Annemari sportlasestipendium 1 000
Chukavin, Kirill stipendium „Noor ja andekas“ 650
Erm, Liivi tunnustuspreemia 650
Haavamäe, Henrik sportlasestipendium 500
Hein, Aino juubelitoetus 350
Hein, Aino ühekordne elutöötoetus 400
Horn, Rein juubelitoetus 400
Jegorov, Vladimir ühekordne elutöötoetus 400
Jeret, Ants ühekordne elutöötoetus 400
Jõõras, Ilmar-Olav ühekordne elutöötoetus 400
Jäätma, Lisell stipendium „Noor ja andekas“ 650
Jäätma, Robin stipendium „Noor ja andekas“ 650
Kaasik, Heidi Ain Kaasik matusetoetus 800
Kaasik, Kaidy stipendium „Noor ja andekas“ 650
Kaasik, Keidy stipendium „Noor ja andekas“ 650
Kaasik, Valve ühekordne elutöötoetus 400
Karpenko, Gleb stipendium „Noor ja andekas“ 650
Kaseoja, Ivi ühekordne elutöötoetus 400
Kiiroja, Jaron stipendium „Noor ja andekas“ 650
Kontor, Karl juubelitoetus 400
Krass, Evi ühekordne elutöötoetus 400
Kuldkepp, Paul ühekordne elutöötoetus 400
Kurvet, Heino ühekordne elutöötoetus 400
Külaots, Kaido sportlasestipendium 500
Ladva, Ottomar sportlasestipendium 500
Liivamägi, Vello Eesti Downi sündroomiga sportlase M.Rein osalemine maailmameistrivõistlustel ujumises 750
Lutsokert, Markus sportlasestipendium 1 000
Maksimov, Valeri tunnustuspreemia 3 000
Maltsev, Kevin sportlasestipendium 1 000
Nigul, Mati juubelitoetus 400
Niinepuu, Elmar juubelitoetus 400
Nummert, Vilve ühekordne elutöötoetus 400
Olde, Margareth sportlasestipendium 500
Olm, Tiiu osalemine 23 Euroopa Sporditeaduste kongressil Dublinis 500
Otstavel, Richard ühekordne elutöötoetus 400
Pajur, Rein tunnustuspreemia 3 000
Press, Sylvi ühekordne elutöötoetus 400
Rajavee-Salundo, Lilian Oleg Salundo matusetoetus 800
Raud, Otto-Sven ühekordne elutöötoetus 400
Reinbok, Erik sportlasestipendium 1 000
Riisman, Georg Mait Riisman matusetoetus 800
Rõõmus, Katrin Raul Rõõmus matusetoetus 800
Räni, Tiit ühekordne elutöötoetus 400
Saal,Aksel ühekordne elutöötoetus 400
Siimann, Mattias stipendium „Noor ja andekas“ 650
Soodla, Kärol stipendium „Noor ja andekas“ 650
Stamm, Raini osalemine 23. Euroopa sporditeadlaste konverentsil ettekandega ja teadussessiooni juhatamine (ECSS) 500
Särki, Oleg ühekordne elutöötoetus 400
Talpsepp, Lembit ühekordne elutöötoetus 400
Tetsmann, Arvet ühekordne elutöötoetus 400
Thomson, Kaivo rahvusvahelise „Master“ treeneritaseme omandamine: 2018 EHF Master Coach and Licensing Course 700
Tiik, Reet juubelitoetus 400
Tomson, Hendrik ühekordne elutöötoetus 400
Tramm, Kalmer osalemine seminaril Post Olympic Winter Games 200
Tuulemäe, Heldur ühekordne elutöötoetus 400
Uusna, Toivo ühekordne elutöötoetus 400
Valdeko, Aaving ühekordne elutöötoetus 400
ABC Arendus MTÜ III Tõrva ekstreemjooksu korraldamine 300
ABC Arendus MTÜ Pühajärve avaveeujumisvõistluse korraldamine 400
ABC Arendus MTÜ V Kuremaa avaveeujumisvõistluse korraldamine 300
ABC Arendus MTÜ I Viljandi ekstreemjooksu korraldamine 300
Audentese Spordiklubi MTÜ Eesti heitmise digitaalne ajalugu: digiarhiivi arendamine 500
Auto-Motoklubi LIGUR RACING rallikrossi Euroopa MV-l osalemine 2 000
Eesti Aerutamisföderatsioon MTÜ osalemine maailmameistrivõistlustel Portugalis 1 500
Eesti Aerutamisföderatsioon MTÜ Eesti U23 aerutajate osalemine Euroopa meistrivõistlustel 1 000
Eesti Aerutamisföderatsioon MTÜ osalemine U23 maailmameistrivõistlustel aerutamises 1 000
Eesti Aerutamisföderatsioon MTÜ Pühajärve aerutamisregati korraldamine 1 400
Eesti Antidoping SA EAD testijate järjepideva koolitusprogrammi ning chaperone’de baasi väljatöötamine 500
Eesti Antidoping SA EAD esindaja osalemine WADA teisel hariduskonverentsil 600
Eesti Discgolfi Liit rahvuskoondise osalemine Euroopa meistrivõistlustel 2 000
Eesti Firmaspordi Liit MTÜ suvespartakiaadi korraldamine (transport ja rendi kulud) 1 000
Eesti Golfi Liit MTÜ osalemine Euroopa meistrivõistlustel 500
Eesti Golfi Liit MTÜ osalemine European Young Masters e kuni 16 aastaste Euroopa meistrivõistlustel 1 000
Eesti Golfi Liit MTÜ osalemine The 92nd Boys Amateur Championship e U18 Maailma meistrivõistlustel 1 500
Eesti Golfi Liit MTÜ osalemine Golfi maailmameistrivõistlustel (võistkondlik) 2 000
Eesti Jalgratturite Liit Eesti maanteesõidu koondise osalemine maanteesõidu MM-l 3 000
Eesti Jalgratturite Liit osalemine maastikukrossi Euroopa MV-l 1 000
Eesti Jalgratturite Liit Eesti juunioride ja kuni 23 aastaste maanteekoondise osalemine EM-il 1 500
Eesti Jalgratturite Liit Eesti juunioride ja U23 maastikuratturite koondise osalemine EMil 1 500
Eesti Jalgratturite Liit Eesti täiskasvanute maantee- ja maastiku koondiste osavõtt EM-st 2 000
Eesti Judoliit Eesti kadettide judokoondise osalemine kadettide Euroopa meistrivõistlustel 1 000
Eesti Kabeliit noorte treening-ettevalmistus ja osalemine Euroopa ja MM tiitlivõistlustest 500
Eesti Karate Föderatsioon Tokio OM karate kvalifikatsiooni punktide eest võistlemine 2 000
Eesti Karate Föderatsioon osalemine KSI ( Kimura Shukokai) karate maailmameistrivõistlustel 1 000
Eesti Kehalise Kasvatuse Liit osalemine ainulaadsel rattaretkel/koolitusel 600
Eesti Kergejõustikuliit Esindajate osalemine Euroopa Kergejõustikuliidu noortefoorumil (European Athletics Young Leader) 500
Eesti Kergejõustikuliit Eesti U18 koondise osalemine Euroopa meistrivõistlustel 2 500
Eesti Kergejõustikuliit Eesti koondise osalemine U20 maailmameistrivõistlustel 1 000
Eesti Kergejõustikuliit Eesti koondise osalemine Euroopa meistrivõistlustel 4 000
Eesti Kergejõustikuliit TV 10 Olümpiastarti 47. hooaja finaali korraldamine 1 000
Eesti Kergejõustikuliit Guinnessi rekordiüritus 100 x 10000m korraldamine 2 000
Eesti Korvpalliliit rahvusvahelise 3×3 korvpalli turniiri Tallinn Open korraldamine 2 000
Eesti Kurtide Spordiliit rannavõrkpalli koondise osalemine 4. kurtide rannavõrkpalli Euroopa MV-l 1 000
Eesti Kurtide Spordiliit osalemine 4. kurtide juunioride kergejõustiku Euroopa MV-l 500
Eesti Käsipalliliit neli järelkasvukoondist osaleb tiitlivõistlustel ja ettevalmistuslaagrites 5 000
Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon treenerite kevadseminari korraldamine, laskesuusatamise laskemetoodika ülesehituses 800
Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon rahvusvahelise noorte treeninglaagri korraldus IBU programmis 1 000
Eesti Laskurliit rahvusvahelise laskespordiföderatsiooni kohtunikukursuse korraldamine 800
Eesti Laskurliit Mati Margi 10. mälestusvõistluste korraldamine 500
Eesti Lauatenniseliit osalemine STAG Euroopa noorte MV-l 1 000
Eesti Maleliit Eesti võistkonna osalemine Euroopa noorte võistkondlikel meistrivõistlustel 600
Eesti Moodsa Viievõistluse Liit osalemine Euroopa noorte meistrivõistlustel 1 000
Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon MTÜ Eesti esindamine rahvusvahelise motoföderatsiooni FIM Euroopa assambleel ja aastakonverentsil 600
Eesti Poksiliit MTÜ Stiven Aasa osalemine noorte maailmameistrivõistlustele 500
Eesti Poksiliit MTÜ Stiven Aasa individuaalne ettevalmistus maailmameistrivõistlusteks 500
Eesti Purjelaualiit purjelaua Slalom Fun võistlussarja korraldamine 500
Eesti Purjelaualiit 30. Aegna maratoni korraldamine 1 000
Eesti Puuetega Inimeste Ujumisliit osalemine Euroopa noorte mängudel 1 000
Eesti Rulluisuliit rulluisumaratoni korraldamine 1 000
Eesti Rulluisuliit rulluisu kolmapäevakute korraldamine 1 000
Eesti Saalihoki Liit juunioride saalihokikoondise ettevalmistus ja osalemine MM-valikturniiril 3 000
Eesti Seeniorspordi ja Spordiveteranide Liit ESL 51.Spordimängude korraldamine 2 000
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum SA Kanada eestlaste spordipärandi kogumine koos väliseesti muuseumiga Torontos 600
Eesti Spordiajaloo Selts suvekooli läbiviimine ja spordiajalugu jäädvustava tegevuse arendamine 400
Eesti Spordiselts Kalev MTÜ kaasata noori ja täiskasvanuid liikuma üle terve Eesti 1 000
Eesti Squashiföderatsioon noortekoondise osalemine Euroopa kahel suurimal turniiril 900
Eesti Sulgpalliliit koondise osalemine Euroopa meistrivõistlustel 2 000
Eesti Sulgpalliliit osalemine sulgpalli MM-l 500
Eesti Sumoliit ettevalmistus ja osalemine SUMO MM-l 1 000
Eesti Suusaliit murdmaasuusatamise koondislaste spordispetsiifilne testimine 750
Eesti Suusaliit Norra murdmaasuusatamise treeningmetoodilise õpiku tõlkimine, kujundamine ja trükkimine eesti keelde 1 000
Eesti Suusaliit mäesuusatamise noortekoondise suvine ettevalmistuslaager kõrgmäestikus, Austrias 1 000
Eesti Suusaliit kahevõistlejate suvine välislaager Oberwiesenthalis ja Oberhofis 1 000
Eesti Suusaliit Eesti juunioride ja U23 murdmaasuusatamise koondise ettevalmistumine Juunioride ja U23 MMiks 1 000
Eesti Suusaliit kahevõistlejate ning suusahüppajate suvine noortesari 1 000
Eesti Sõudeliit osalemine European Rowing General Assembly’l 300
Eesti Sõudeliit osalemine U23 MM-l ja nendeks ettevalmistumine 2 000
Eesti Sõudeliit U19 MM-il osalemine ja selleks ettevalmistamine 2 000
Eesti Sõudeliit Balti lahtiste meistrivõistluste korraldamine 2 700
Eesti Tennise Liit MTÜ Evald Kree 100 sünniaastapäeva tähistamine 1 000
Eesti Tennise Liit MTÜ noorte tenniselaagri korraldamine rahvusvahelise eksperdiga 3 000
Eesti Tennise Liit MTÜ Estonian Open, meeste ja naiste profiturniiri korraldamine 5 000
Eesti Triatloni Liit noortekoondise osalemine Noorte Olümpiamängude kvalifikatsioonivõistlustel Banyoleses 300
Eesti Tõstespordi Liit Leho Pendi treeninglaagrid MM-võistlusteks valmistumisel 1 000
Eesti Uisuliit Iluuisutamise kohtunike ja treenerite seminar/koolituse korraldamine 1 500
Eesti Uisuliit Iluuisutamise juunioride koondise ettevalmistuslaagrid 2 000
Eesti Ujumisliit koondise ettevalmistus ja osalemine Euroopa meistrivõistlustel 2 000
Eesti Veemoto Liit koondise osalemine euroopa- ja maailmameistrivõistlustel 3 000
Eesti Veemoto Liit Jetispordi Nordic Championshipi korraldamine 2 000
Eesti Vehklemisliit ettevalmistus ja osalemine MMil WUXis 2 000
Eesti Vehklemisliit MK-etapi 49. Tallinna Mõõk korraldamine 4 000
Eesti Vibuliit MTÜ osalemine noorte Euroopa MV-l 1 000
Eesti Vibuliit MTÜ osalemine EM-il 1 000
Eesti Võimlemisliit osalemine Euroopa Akrobaatilise rühmvõimlemise (TeamGym) meistrivõistlustel 2 000
Eesti Võrkpalli Liit 2019 CEV naiste Euroopa Meistrivõistluste valikmängud Tallinnas 3 000
Eesti Võrkpalli Liit 2019 CEV meeste Euroopa Meistrivõistluste valikmängude korraldus Tallinnas 1 500
Eesti Võrkpalli Liit rahvusvahelise rannavõrkpalli sarja korraldamine ja ala arendamine Eestis 1 500
Eesti Võrkpalli Liit rahvusvahelise rannavõrkpalli turniiri korraldamine 1 000
Eestimaa Spordiliit Jõud osalemine rahvusvahelise Töölis- ja Amatöörspordi Konföderatsiooni (CSIT) kongressil ja seminaril 300
Elva Spordiliit Elva Spordiliidu ürituste korraldamine 1 000
Estonian Adventure Racing Team MTÜ seiklusspordivõistluse Expedition Estonia / Retk Läbi Eesti korraldamine 500
Gurmeejooksud MTÜ Sillamäe ultra: 24h ja 100km rahvusvahelise jooksuürituse korraldamine 500
Hellamaa Külakeskus XVI Muhu jooksu korraldamine 300
Hiiumaa Ratsaspordiklubi XVII Kärdla Ratsupäevade korraldamine 1 000
Idla Eesti Selts Idla õpetajate III litsentsikoolituse korraldamine 200
Jalgpalliklubi Lootos MTÜ osalemine rahvusvahelisel turniiril 120
Järvakandi Vibuklubi Ilves MTÜ rahvusvahelise vibuvõistluse „Visa Hing“ korraldamine 200
Kalevi Jalgrattakool MTÜ osalemine Kultaisen Kampin velotuuril 500
Kalevi Jalgrattakool MTÜ osalemine Asseni noortetuuril 500
Kalevi Jalgrattakool MTÜ osalemine 26 rahvusvahelisel Berliini lastetuuril 400
Kalevi Jalgrattakool MTÜ Kalevi meistrivõistlused trekisõidus korraldamine 500
Kehakultuur OÜ VI Rapla Selveri suurjooksu korraldamine 500
K-Klubi MTÜ 21.Fred Kudu lastevõistluse korraldamine 700
Klubi Püha Loomaaed MTÜ Jõulumäe 19. rattamaratoni korraldamine 500
Klubi Püha Loomaaed MTÜ Pärnu rattapäeva korraldamine 300
Kokkuhoid MTÜ Setomaa jooksu korraldamine 500
Konnonkonn MTÜ 25. Väikese väina avaveeujumise korraldamine 500
Kuldliiga MTÜ rahvusvahelise võistluse Pärnu rannastaadioni kergejõustikuõhtu läbiviimine 2 000
Liikuv Eesti MTÜ Nike noortejooksu korraldamine 1 000
Motoklubi Redmoto RC/Autra Racing Priit Biene osalemine Enduro maailmameistrivõistlustel ja Euroopa MV-l 2 000
Motoklubi Redmoto RC/Autra Racing enduuro maailmameistrivõistluste etapi Tallinn GP korraldamine 5 000
Narva Spordiselts Kalev ratastoolisõidu korraldamine 150
Noorteturniir MTÜ 12. rahvusvahelise noorte korvpalliturniiri „New Generations´s mini Cup“ korraldamine 500
Otepää Üritused MTÜ 19. Otepää rattamaratoni korraldamine 500
Paide-Türi Rahvajooks MTÜ Paide-Türi 37. rahvajooksu korraldamine 1 500
Paikuse maleselts „Caissa“ Caissa III kiirmaleturniiri korraldamine 200
Parksepa Spordiklubi treeninglaager ja võistlused Tulsas 2 000
Põlva Maakonna Spordiliit Põlvamaa suvemängude korraldamine 500
Pärnu Motoklubi osalemine MM ja EM ettappidel ja juunioride tsoonivõistlustel 2 000
Rakvere Kergejõustikuklubi Vike laste kergejõustikupäeva ja sellele eelneva ühisharjutamise korraldamine 500
Rakvere Maraton MTÜ Eesti ööjooks/talve eri korraldamine 1 000
Ratsaklubi Ruila Tall MTÜ Ruila Derby korraldamine 1 000
Rein Taaramäe Rattaklubi 44. rahvusvahelisele Tartu noortetuuri korraldamine 800
Rocca al Mare Tennisekeskus OÜ Padeli spordiala edendamine läbi turniiride ja padelitreenerite koolituse 500
Saaremaa Ralli MTÜ 51. Saaremaa Ralli korraldamine 3 000
Selts Raeküla III Uhla – Rotiküla ehk Sini-Must-Valge elamusjooksu korraldamine 200
SK Jõud Junior MTÜ osalemine tõstmise noorte EM-il U15, U17 500
SK Jõud Junior MTÜ VI Vladimir Baškirovi rahvusvahelised mälestusvõistlused korraldamine 500
SK Martin Reimi JK MTÜ osalemine rahvusvahelisel noorte jalgpalliturniiril Helsinki Cup 1 000
SK Martin Reimi JK MTÜ osalemine rahvusvahelisel noorte jalgpalliturniiril Taani Kuningriigis Cup No.1 1 000
Spordiajaloo Klubi Alfred Eduard Vanaaseme mälestuspäeva korraldamine 150
Spordiklubi Beach Tennis Tartu rannatennise ITF rahvusvahelise turniiri korraldamine 750
Spordiklubi CFC MTÜ Lauri Aus`i 15. Memoriaali korraldamine 3 000
Spordiklubi CFC MTÜ 6. Tallinna noortetuuri korraldamine 1 500
Spordiklubi CFC MTÜ osalemine rahvusvahelisel võistlusel Kultainen Kampi Cup 500
Spordiklubi Jooksupartner XXVIII Jüri Lossmanni mälestusjooksu korraldamine 200
Spordiklubi Nord MTÜ rahvusvaheline iluvõimlemise võistlus „Jõuluturniir 2018“ korraldamine 2 000
Spordiklubi Pärnu Kahe Silla Klubi MTÜ Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu, retke, ratastoolisõidu, noortejooksu ja lastejooksude korraldamine 1 000
Spordiklubi Raudmees Jõulumäe Raudmees finaal – IV etapi korraldamine 250
Spordiklubi Raudmees Vallikääru ujumisduatloni korraldamine 250
Spordiklubi Reval-Sport osalemine Euroopa klubide karikavõistlustel males 500
Spordiklubi Rim MTÜ osalemine FIBA Euroopa treenerite koolitusel 250
Spordiklubi Rim MTÜ U17 vanuseklassi EYBL-i Final- Four-i korraldamine Tallinnas 1 500
Spordiklubi Tartu Ultimate naiskonna osalemine Euroopa klubide meistrivõistlustel ultimate frisbee’s 500
Stamina Spordiklubi MTÜ 11.Kõva Mehe jooksu korraldamine 1 500
Sõmerpalu Motoklubi MTÜ rahvusvahelise Sõmerpalu motokrossi Väino Leoki rändkarikale korraldamine 2 500
Tabasalu Palliklubi MTÜ Cris Moore Basketball Skills Clinic koolituse korraldamine 1 500
Tallinna Võrkpalliklubi noorte osalemine maailma suurimal võistlusel Power Cup 2 000
Tallinna Ülikooli Spordiklubi MTÜ Eesti ülikoolide esindamine naiste korvpallis Euroopa Ülikoolide mängudel 2 000
Tartu Spordiselts Kalev MTÜ G. Uusi mälestusturniir males korraldamine 300
Tartu Spordiselts Kalev MTÜ rahvusvaheline I. Kullami ja E. Naaritsa mälestusturniir korvpallis korraldamine 550
Tartu Spordiselts Kalev MTÜ rahvusvahelised Evelin Lestali mälestusvõistlused lauatennises korraldamine 550
Tartu Suusaklubi rullsuusasarja EVIKO Suusarull korraldamine 900
Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi 18. Elva rattamaratoni korraldamine 500
Tartumaa Spordiliit 25.Üle Saadjärve ujumisvõistluse korraldamine 300
Tartumaa Spordiliit III Piirissaare ujumisvõistluse korraldamine 300
Time For Fun OÜ saalihokiturniiri Tallink Floorball Tournament korraldamine 2 000
TriSmile MTÜ Valga Valka triatloni korraldamine 800
TriSmile MTÜ Gran Fondo Tartu-Tallinn korraldamine 800
Ujumise Spordiklubi MTÜ tipptreeneri Jon Ruddi ujumistreenerite koolitus Tartus 700
Vaikjärv, Mati ühekordne elutöötoetus 400
Valga Sport 1.Valga kõrbejooksu korraldamine 200
Valgamaa Spordiliit 21.Valga Valka rahvajooksu ja lastejooksude korraldamine 500
Varik Motocross Team MTÜ osalemine külgkorvide maailmameistrivõistlustel 2 000
Vehklemisklubi Tallinna Mõõk osalemine rahvusvahelises vehklemislaagris 1 000
Vesilind, Kaarel osalemine orienteerumise Juunioride maailmameistrivõistlustel ning noorte Euroopa meistrivõistlustel 500
Viljandi Lauatenniseklubi Sakala 28.rahvusvahelise lauatennisevõistluseSakala GP korraldamine 500
Viljandi Tulevikujalgpalli Klubi MTÜ jalgpalliturniiri Rademar Cup viiele vanuseklassile korraldamine 300
Viljandimaa Spordiliit 63.Viljandi linnajooksu korraldamine 1 500
Vormsi kultuuriühing MTÜ Vormsi 5. surfipäevade korraldamine 300
Võimlemisklubi Janika MTÜ ettevalmistus ja osalemine IFAGG World Championships ja Junior Championships 1 000
Võimlemisklubi Janika Tallinn osalemine Maailma meistrivõistlustel rühmvõimlemises 1 000
Võimlemisklubi Rüht rahvusvaheline õppe-treeninglaager Käärikul 1 000
Võru Kannel SA Lõuna-Eesti võimlemispeo „Mu kodu nii lihtsalt“ korraldamine 800
Võru Võrkpalliklubi MTÜ J. Gutmanni nimeline rahvusvaheline 60. juubeliturniiri korraldamine 1 000
Võrumaa Koolispordi Ühendus noorkergejõustiklaste osalemine võistlustel 500
Äkke suusaklubi traditsioonilise Narva rattasõidu korraldamine 300
Ühendus Hiiumaa Spordiliit VII Eesti saarte mängude korraldamine 700
Ühendus Hiiumaa Spordiliit koolinoorte XIII suvemängude „Meri ja Päike“ korraldamine 1 000

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht