Kirjandusteadlaste rahvusvaheline juubelikonverents Tartus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Võrdleva Kirjandusteaduse Assotsiatsioonil (EVKA) on taas käes konverentsiaasta: tänavu korraldab assotsiatsioon konverentsi kümnendat korda. Konverentsiga „Rahvuskirjandused ja võrdlev kirjandusuurimine” jätkatakse EVKA IX konverentsi algatatud teemaringi „Maailmakirjandus ja rahvuskirjandused”, asetades seekord rõhu kirjanduse võrdleva uurimise probleemistikule. Konverentsil otsitakse vastust küsimusele, kuidas vaadata rahvuskirjandust laiemalt kui kitsast „siseringi” küsimust  ja luua sellele avaram rahvuseülene kontekst. Selline vaatenurk on eriti oluline väikerahvaste kirjanduse puhul, kuna neil ei ole kunagi olnud lihtne endale kohta võita suurkeeltes kirjutatud ja laiemalt tuntud kirjanduse kõrval – seega maailmakirjanduse osaks saada.
Konverentsile on tulemas külalisesinejaid Slovakkiast, Portugalist, Leedust, Sloveeniast, Lätist, Saksamaalt, Hiinast, Marokost, Luksemburgist, Inglismaalt ja Poolast. Traditsiooniliselt toimub konverents mitmes keeles: peamiseks töökeeleks on küll inglise keel, kuid ettekandeid peetakse ka saksa, hispaania ja prantsuse keeles. 
Konverents avatakse esimese tööpäeva õhtul 23. septembril Tartu ülikooli ajaloo muuseumis ning avamisel esitletakse ühtlasi EVKA rahvusvahelise ajakirja Interlitteraria värsket vabateemalist numbrit (18/1, 2013).
Konverentsi teisel päeval, 24. septembril kell 16 esitletakse Tartu Kirjanduse Maja saalis Baltimaade uuema luule antoloogia Eestile pühendatud köidet „Contemporary Estonian Poetry. A Baltic Anthology” (University of New Orleans Press, 2013). Esitlusel kõneleb antoloogia koostaja, ameerika-läti luuletaja ja kunstnik Inara Cedriņš. Antoloogiasse valitud luuletajad esitavad oma loomingut.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht