2008. aasta muusikapreemiate laureaadid

 

1. oktoobril anti Estonias auhinnatseremoonial „Rahvusvaheline muusikapäev. Muusikapreemiad 2008” üle ühtekokku 12 muusikapreemiat, seda nii hooaja kui ka kogu senise tegevuse eest. Tegu oli esmakordse Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali ja Eesti Muusikanõukogu ühise aastapreemiate väljaandmisega, millega tähistati ühtlasi muusikapäeva.  

Eesti Muusikanõukogu preemiad

Ester Mägi – heliloomingu preemia laureaat, Eesti heliloomingu suurkuju;

NYYD Ensemble – interpretatsiooni preemia eesti ja maailma nüüdismuusika kuuldavaks ja kuulatavaks tegemise eest;

Toomas Siitan – muusikaelu jaoks olulise ja väljapaistva tegevuse preemia vanamuusika vankri vedajana nii pedagoogi, teadlase kui interpreedina.

 

Žürii koosseisus Peep Lassmann, Olav Ehala, Urvi Haasma, Jüri Leiten, Jaan-Eik Tulve, Ülo Krigul, Andres Siitan ja Timo Steiner valis preemia laureaadid Eesti Muusikanõukogu liikmete poolt üles seatud 30 kandidaadi hulgast.

Eesti Muusikanõukogu, mis katusorganisatsioonina ühendab Eestis tegutsevaid muusikainstitutsioone, annab seitsmendat aastat välja muusikapreemiaid tunnustamaks eesti muusikuid või muusikainstitutsioone.

2002. aastal anti välja üks preemia, mille pälvis ER Klassikaraadio;

2003. aasta laureaadid: Erkki-Sven Tüür, Andres Mustonen ja varajase muusika ansambel Hortus Musicus, Valter Ojakäär;

2004. aasta laureaadid: Helena Tulve, Irina Zahharenkova, Endel Lippus;

2005. aasta laureaadid: Olav Ehala, Arvo Leibur;

2006. aasta laureaadid: Toivo Tulev, Ivari Ilja, Andres Uibo;

2007. aasta laureaadid: Tõnu Kõrvits, Aile Asszonyi, Jaan Ross.

 

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiad

Maigi Pakri – pikaajaline ja väljapaistev pedagoogiline tegevus, Tiia Järg – pedagoogiline tegevus ja Klassikaraadio saatesarjad, Lembit Saarsalu – eesti jazzi kõrgetasemeline esindamine kodu- ja välismaal, Birgitta festivalil esitatud B. Britteni „Kruvipöörde” solistid ja dirigent – kunstiliste saavutuste eest 2008. aasta Birgitta festivalil, Monika Mattiesen – kammerooper „DMeeter”, Anto Pett – eesti improvisatsioonikunsti viimine rahvusvahelisele kõrgtasemele, René Eespere – viljakas loominguline tegevus, Corelli Music – Eesti muusikaelu rikastavad kontserdisarjad, Harry Traksmann – kõrgetasemeline tegevus solisti, kammermuusiku ja orkestrite kontsertmeistrina.

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital, mis on üks kaheksast kultuurkapitali sihtkapitalist, annab igal aastal välja preemiad lõppenud hooajal enim silma paistnud isikutele. Sihtkapitali nõukogu koosseisus Olav Ehala, Marko Lõhmus, Neeme Punder, Aare Tammesalu, Aarne Saluveer, Toomas Siitan ja Tanel Ruben otsustas preemia esitatud kandidaatide või sihtkapitali algatuse alusel. 2008. aastal anti välja üheksa preemiat à 50 000 krooni.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht