Aldo Meristo 19. II 1944 – 23. V 2017

Eesti džässmuusikat on tabanud korvamatu kaotus: meie hulgast on lahkunud pianist, helilooja, õpetaja, kallis sõber ja kolleeg Aldo Meristo.

Ta oli muusik, kes oli oma loomingus ja elus tõe ja õiguse otsija, muusik, kelle panust eesti džässmuusika arengusse on raske ülehinnata. Tema looming on mõjutanud paljusid muusikuid nii Eestis kui ka välismaal. Tema lugematute salvestiste hulka kuuluvad Eesti esimene džässi-CD „Busstop Jüri“ (1994), Baltic Quartetiga salvestatud „It’s Four of Them“ ja viimane heliplaat „Twenty Years Later“ (2014–2015) koostöös rootsi saksofonisti Håkan Lewiniga. Aldo Meristo on üks esimesi eesti džässmuusikuid, kelle looming kõlas omal ajal ka väljaspool Eestit. Ta võttis osa paljudest rahvusvahelistest džässifestivalidest, nende hulgas „Mardel Jazz“ Buenos Aireses, Jazz-Blues Festival Stockholmis, „Pori Jazz“ ja loomulikult Eesti festivalid eesotsas „Jazzkaarega“.

Aldo Meristo sündis 19. II 1944 Rakveres ning lõpetas Rakvere muusikakooli klassikalise klaveri erialal. 1967. aastal sai ta tolleaegse Eduard Vilde nimelise Tallinna pedagoogilise instituudi diplomi ja asus samas õppeasutuses õpetama klassikalist klaverit. Kompositsiooni õppis ta Heino Tambergi juures. Aastatel 1988–2003 oli ta džässklaveriõppejõud Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis.

Täname sind, Aldo, et oled oma muusikat ja sõprust meiega jaganud.

Eesti Jazzliit

Jazzkaar“

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht