Auhind

Tiina Mattisen

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Muusikanõukogu annab traditsiooniliselt välja kolm aastaauhinda.

Heliloomingu preemia pälvis Anti Marguste, muusikaelule olulise ja väljapaistva tegevuse preemia sai Linda Madalik panuse eest Eesti kontserdisaalide akustikasse ning interpretatsioonipreemia anti klaveriduole Nata-Ly Sakkos ja Toivo Peäske.

Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tõstis aastapreemiaga esile seitse muusikut-kollektiivi: helilooja Tatjana Kozlova-Johannese sisukas looming; kuus interpreeti – viiuldaja Arvo Leiburi laiahaardeline tegevus ja kaalukas panus Eesti keelpillikultuuri arendamisse, laulja Monika-Evelin Liivi väljapaistvad etteasted maailma ooperi-ja kontserdilavadel, jazzsaksofinist Raul Söödi suurepärane loominguline aasta interpreedi ja heliloojana, kaks pianisti – Ivo Sillamaa pikaajaline ja mitmekülgne muusikategevus ning Sten Lassmanni aktiivne kontserttegevus ja Heino Elleri klaveriteoste plaadistamine – ning kammerkoori Voces Musicales muusikaelu rikastavad kõrgetasemelised kontserdid. Tunnustati ka kaht muusikategelast: Elleri-nimelise Tartu muusikakooli direktrissi Kadri Leivategija panust Tubina saali valmimisse ja Eesti muusikahariduse edendamisse ning Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Tederi pikaajalist edukat rostrumil osalemist ja selle maailma ühe olulisema nüüdismuusika foorumi toomist Eestisse.

Eilse muusikaküllase päeva lõpetuseks saime Estonia kontserdisaalis või sealse galakontserdi otseülekandes ETV ja Klassikaraadio vahendusel teada, kes tänavu aasta-auhindadega esile on tõstetud. Kuna auhindu annavad Eesti muusikanõukogu ja kultuurikapitali helikunsti sihtkapital ehk siis muusikud ise, siis on see omamoodi peeglissevaatamine – kes meie seast sel aastal eredamalt pildil.

Kõik auhinnatud 12 muusikut-kollektiivi peaksidki vähegi muusikahuvilisele hästi teada olema. Näen asjata vaeva, et leida valituile mingit ühist iseloomustajat. Eks auhindajate üks eesmärke ole ka meie muusikaelu ja -tegijate mitmekülgse võimekuse näitamine. Siiski. „Peaasi, et oleks oma moodi. Kui hakkad kunsti tegema, peab selles olema see oma mina, see peab kuskilt välja lööma, kas või natukenegi,“ on auväärt Anti Marguste öelnud intervjuus Ivalo Randalule (TMK 2003, nr 3). Siinsamas kõrvalküljel kiidab Kaspars Putniņš eesti heliloojaid just selle eest, et iga nime taga on väga ere isiksus ainulaadse heliloomingu ning suure tehnilise võimekusega. See kehtib kindlasti Marguste muusika puhul, aga on laiendatav igaühele selles esinduslikus tosinas. Nii lihtne see ongi – eredad isiksused, ainulaadne looming ja tehniline meisterlikkus.

Eesti Muusikanõukogu aastaauhinna meene.  Annkris-Glass / Kristi Ringkjob,

Eesti Muusikanõukogu aastaauhinna meene. Annkris-Glass / Kristi Ringkjob,

Anne-Liis Leht

Eesti Kultuurkapitali  aastaauhinna meene.

Eesti Kultuurkapitali aastaauhinna meene.

Risto Tali ja Rait Siska

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht