Auhinnasadu

Justkui tasakaalustamaks kaamose­aegset hallust on mitu insti­tutsiooni kümmekonna päeva jooksul jaganud muusikaõpetajatele auhindu ja stipendiume.

Fotol on Tiiu Peäske, Tallinna muusikakeskkooli keelpilliosakonna juhataja, kauaaegne viiuliõpetaja, kes on pälvinud nädalase vahega kaks suurt auhinda. 30. oktoobril andis president Ilves talle üle ühe oma kultuurirahastu kolmest tänavusest hariduspreemiast ning üleeile tunnustas teda ka Riho Pätsi Koolimuusika Fond oma tänavuste laureaatide uhkes reas seas.
Tegelikult avas selle rõõmsa rea Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali nõukogu, kes andis
25. oktoobril üle oma tänavused pedagoogistipendiumid. Tore, et seda tehakse Estonia kontserdi­saalis enne mõnd pidulikku kontserti, sedapuhku tulvil saalis, kus oodati ERSO viimast USA turnee eelset esinemist. Helikunsti sihtkapital valib need stipendiaadid Eesti 92 muusikakooli õpetajaskonnast, et tunnustada muusikahariduse jätkusuutlikku õpetamist. Seekord tunnustati viit muusikaõpetajat: esile tõsteti klaveriõpetajad Marina Sinkel Tallinna muusikakoolist ja Tiiu Noor Tartu I MKst ning puhkpilliõpetajad Viia Ivask Türi MKst, Bert Langeler Viljandi MKst ja Arno Anton Otepää MKst. Stipendiumile lisandus täissaali tuline aplaus.

Riho Pätsi Koolimuusika Fond tunnustas 6. novembril Eesti silmapaistvamate koolimuusika edendajate tööd juba kaheteistkümnendat korda. Aastatel 2002–2012 on fondi laureaaditiitli pälvinud 55 silmapaistvat muusika­hariduse edendajatmuusika­õpetaja, instrumendiõpetaja, helilooja, muusikapedagoogika uurija ning koolimuusika edendaja valdkonnas. Tänavu tõsteti muusikahariduse edendajana esile Kuusalu keskkooli muusika­õpetaja ja dirigent Niina Esko.
Instrumendiõpetajatest pälvis tunnustuse Tiiu Peäske, kelle õpilaste seast on võrsunud hulk interpreete, orkestrante ja pedagooge, kes samuti on juba tuntust kogunud nii Eestis kui kaugemal.
Priit Pajusaarele tõi laureaadistaatuse tema rikkalik laululooming, kust leiab sobivat repertuaari nii väike­lastele, kooli­ealistele kui ka noortele, samuti tema menukad Lotte muusikalid.
Koolimuusika edendajatest pälvis seekord laureaaditiitli pedagoog Kristo Käo, kes 2007.aastal avas interaktiivse portaali www.kitarrikool.ee, mis on tuntavalt tõstnud kitarrimänguhuvi, ning annab ka välja ajakirja Kitarr.
Laureaaditunnistused anti seekord üle Tallinna 21.koolis. Just siin töötas Riho Päts aastatel 1923–1937 muusikaõpetajana, mida nüüdsest märgib Riho Pätsi mälestus­tahvel.
T. M.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht