Avalik kiri

Eesti Keelpilliõpetajate Ühing

Eesti Keelpilliõpetajate Ühing (EKÜ) hindab kõrgelt Tallinna Kammerorkestri panust Eesti muusikaellu, sellest on andnud tunnistust nii kõrgetasemelised kontserdihooajad kodumaal kui ka kollektiivile osaks saanud rahvusvaheline tunnustus.

EKÜ juhatus peab äärmiselt kahetsusväärseks olukorda, kus tekkinud töövaidluse tulemusena on seatud ohtu ühtse muusikakollektiivi tegevuse järjepidevus. 

Sellega seoses peame vajalikuks juhtida tähelepanu asjaolule, et 01.07.2009 kehtima hakanud etendusasutuse seaduse muudatused (§ 7, alapunktid 2 – 4), mis sätestavad loominguliste töötajatega sõlmitavate lepingute maksimaalseks pikkuseks viis aastat ning sealjuures lubavad järjestikuseid tähtajalisi töölepinguid sõlmida piiramatul arvul (leping ei muutu kunagi tähtajatuks), ei taga loominguliste kollektiivide tegevuse alalhoidmist  ning halvemal juhul soodustavad olemasolevate struktuuride lammutamist.

EKÜ juhatus leiab, et seadusandluse võimalikele puudustele vaatamata tuleks kõigil TKOga seotutel tegutseda selle nimel, et orkestri töö saaks jätkuda järjepidevuse alusel, ning loodab, et otsitakse ka võimalusi orkestri koosseisu vähendamise vältimiseks.

EKÜ soovitab ühtlasi algatada arutelu eelnimetatud seaduse võimaliku kahjuliku  mõju üle Eesti muusikakollektiivide arengule, kuna see seab loomingulistele töötajatele EV töölepinguseaduse põhinormiga võrreldes olulisel määral halvemad tingimused.

Henry-David Varema, Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu president

Lembi Mets, Tiina Pangsep, Ardo Västrik, juhatuse liikmed  

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht