In memoriam: Eve Viilup

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eve Viilup
15. IV 1953 – 12. X 2014

Pühapäeval lahkus ootamatult Eesti Televisiooni kauaaegne lastesaadete toimetaja, lastesaadete toimetuse juht ning laste laulukultuuri ja laululoomingu edendaja Eve Viilup.
Eve Viilup jõudis oma elus teha suuri ja olulisi asju. Eesti Televisioonis asus Eve Viilup tööle 1976. aastal, pärast Tartu ülikooli lõpetamist. Tal oli mitu kirge: armastus lastekirjanduse ja muusika vastu, televisioon ning lapsed. Seepärast oli loomulik, et temast sai lastesaadete toimetaja kirjanik-näitleja ja lavastaja Uno Leiese meeskonnas. Ajakirjaniku ja eesti filoloogina oli tal oskus toredad raamatud telelavastuse stsenaariumiks vormida. Hiljem hakkas ta ise lastele näitemänge kirjutama. Pikaaegse lastesaadete peatoimetajana on tema käe all eetrisse jõudnud paljud tervetele põlvkondadele olulised lemmikud nagu „Nõiakivi”, „Hunt Kriimsilm”, „Kikerikii”, „Tammetõru seiklused”, „Hei, pöialpoisid! ”, „Pätu”, „Pintselsabad”, menukad võistlussaated „Kooli TV”, „Marumüramiks”, „Memoriin” jpt.
Eve Viilup on loonud laulusõnu ning käsikirju muusikalavastustele, ta on mitme laulusaate ellukutsuja: „Viisi­ubin”, „Laulumaias” ja  „7 vaprakest”. Tema nõu on saanud „Kaks takti ette”, „Tähed muusikas” ja „Perepidu”.
Sarjadest silmapaistvaim on 1992. aastal koos Aarne Saluveerega loodud „Laulukarussell”. See üleriigiline laste võistlussari on olnud kodumaiste lastelaulude ja laulmiskultuuri eeskuju ja edendaja nüüd juba üle 20 aasta.
Eve Viilup oli 1990. aastast „Laste­ekraani” muusikastuudio juht. Professionaalsete lauluõpetajate käe all on nüüdseks seal lauluõpet saanud tuhanded lapsed. Suurepäraseid tulemusi konkurssidel ja festivalidel nii Eestis kui ka välismaal on saavutanud stuudio koorid ja solistid, võrdselt hästi esitatakse nii koorimuusikat kui ka lastelaule, pop- ja folkmuusikat.
Eve Viilup on UNICEFi hõbedase tänumärgi laureaat. 2013. aastal tunnustati Viilupit Valgetähe V klassi teenetemärgiga.
Tele- ja raadioinimesed jäävad Evet meenutama lastele ja muusikale pühendunud, hooliva ja noorusliku kolleegina.
Eesti Rahvusringhääling avaldab siirast kaastunnet Eve Viilupi abikaasale, lastele ja kõigile lähedastele.

Ärasaatmine laupäeval, 18. oktoobril kell 12 Tallinna Kaarli kirikus.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht