In memoriam: PILLE KANGUR

PILLE KANGUR

31. V 1966 – 11. VIII 2013

11. augustil lahkus pärast rasket haigust meie seast helilooja Pille Kangur.

Otepääl sündinud Pille Kangur oli helilooja Heldur Vatseli lapselaps. Tema muusikutee algas Tartus Heino Elleri nimelises muusikakoolis ning jätkus heliloomingut õppides Eesti muusika- ja teatriakadeemias Raimo Kangro ja Helena Tulve juures. Aastatel 2002-2003 täiendas ta end Saksamaal Karlsruhe muusikakõrgkoolis Wolfgang Rihmi klassis. 2001. aastal võttis ta osa rahvusvahelistest kompositsiooni meistrikursustest Saksamaal Buckowis (juhendaja Frangis Ali-Zade) ja osales Ungaris rahvusvahelise Bartóki seminari ja festivali raames korraldatud kompositsiooni ja elektronmuusika meistrikursustel Szombathely’s (juhendaja Martin Bresnick).

Kangur on kirjutanud peamiselt vokaal- ja kammermuusikat, samuti loonud elektronmuusikat ja multimeediateoseid. Nende seas on „neuma!”, „Ka üleval on külm”, „Mondes Paralléles”, „Laulev kiik”. 1995. aastal pälvis ta TÜ naiskoori koorilaulude konkursil esikoha lauluga „Latern”. Vokaalmuusikas on ta kasutanud Indrek Hirve, Juhan Viidingu, Jaan Kaplinski ja Marina Tsvetajeva tekste. Tema heakõlalist loomingut iseloomustab tihti pikk kaar ja mõtlik kulgemine meloodias. Tema helitööd on kõlanud Eesti muusika päevadel, muusikaakadeemia sügisfestivalil, rahvusvahelisel uue muusika festivalil „Nyyd”, peale selle Saksamaal, Ungaris, Hollandis, Lätis, Leedus, Jaapanis ja Kanadas.

Ta kirjutas ka mitmetele Eesti kultuuriväljaannetele muusikakriitikat, keskendudes põhiliselt nüüdismuusika nähtuste analüüsimisele.

Inimesena jäädakse Pille Kangurit mäletama humoorika ja heasüdamliku kaaslasena.

Eesti Heliloojate Liit

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Eesti Muusika Infokeskus

Leinatalitus homme, 17. augustil kell 13 Tallinna Jaani kirikus, eelneb (alates kl 12.15) hüvastijätt lahkunuga. Pärgi ja lilli palutakse mitte tuua. Võib teha annetuse Jaani kiriku orelite fondi, et kinkida lahkunule nimeline orelivile.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht