Jazzikuu algas Uno Naissoo loomingukonkursiga

Anne Erm

Jazzikuu on hoogsalt alanud ja 2. aprillil toimus Otsa-nimelises Tallinna muusikakoolis  juba 27. Uno Naissoo nimelise noorte loomingukonkursi finaalkontsert. Just sellelt konkursilt on loomingutuule tiibadesse saanud paljud noored muusikud, tänased tuntud heliloojad. Žürii, mille esimees oli seekord Tõnu Naissoo, rõõmustas, et konkurss oli ühtlaselt tugeva tasemega. Selges ülekaalus olid instrumentaalpalad, mis erinesid küll oma meeleoludelt ja pikkuselt-arendatuselt  vägagi, näiteks esikoha pretendentide hulgas olnud „Kanarbik”, ansambli Tundrahunt ühislooming, oli eepiline mitme meeleoluga poeem, eripreemia (200 eurot) pälvinud Madis Muuli „Lume sulamine” aga väga meeleolukas keelpillikoosseisule ja elektroonikale kirjutatud miniatuur. Siim Aimla, kes kontserti humoorikalt juhtis, nimetas aga maineka (bass)klarnetisti Meelis Vindi teeneks  seda, et korraga on klarnet saanud Otsa koolis populaarseks pilliks. Tõepoolest, enamikus koosseisudes oli see pill kesksel kohal.  

Finaali pääses 12 võistluslugu ja kuigi laule oli vaid neli, kuulus žürii sümpaatia just viimastele. Esikoha (700 eurot) võitis Saaremaalt pärit neiu EM TA tudengi Maria Väli laul „Forgotten garden”. Väli on juba aastaid lauljana silma paistnud ja seekordki kõlas autori esitatud lugu väga  mõjusalt. Tema lauluga konkureeris Pärnu neiu ja Otsa kooli esmakursuslase Maris Aljaste lugu „Suved”, mis sai II koha (600 eurot). Erinevalt esikohaloost oli laul eestikeelne ja kirjutatud Juhan Saare tekstile. Oma žanris olid väga toredad erksate harmooniatega koorilaul „When you are old” ja lastelaul „Kaitseingel”.     

Kolmanda preemia (500 eurot) pälvis  Kaspar Uljase instrumentaalpala „Dim Dim”, mille esitas endale ka tänavusel Music Week’il nime teinud klezmeri tüüpi ansambel Abraham’s Café. Selle koosseisu puhul meenutas Uno Loop fakti, et omaaegses ansamblis Swing Club mängis Uno Naissoo peamiselt akordioni. Loop andis ka muusikakoolile üle Uno Naissoo seaded ansambli toonasest populaarsest jazzirepertuaarist. Žüriile jäid positiivselt silma-kõrva ka  muusikud: mitu head klarnetisti, kitarristi, bassisti, pianisti, trummarit ja lauljat. Muusikapood Stanford Music premeeris parimaid, valik langes seekord klarnetist Martin Kuusele ja lauljatest Maris Aljastele. Eripreemia salvestusvõimaluse näol andsid välja Klassikaraadio ja Audiomaja ning „Jazzkaar” ja Eesti Kontsert premeerisid muusikuid kontserdipiletitega. Parimate helitööde auhinnafondi  pani välja Eesti Esitajate Liit, preemiaraha on mõeldud stipendiumiks enesetäiendamise eesmärgil. Nagu näitas konkurss, on uus omaloomingust innustunud muusikute põlvkond peale kasvamas ja teeb tulevikus kindlasti suuri tegusid.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht