KaivConsort Tartus

Liina Kütt

Esimesel ülestõusmispühal (11. IV) sai Tartu Salemi kirikus teoks järjekordne KaivConsordi esinemine, kontsert ?Meistrid- õpipoisid?. Kes või mis on KaivConsort? Eelkõige noor võimekas dirigent, kellel lisaks andekusele ei tule puudust ei ideedest ega pealehakkamisest. H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli orkestri Eller Sümfoniett peadirigent Lilyan Kaiv on enda ümber kogunud muusikute grupi, alates pillimeestest-koorilauljatest ning lõpetades nimekate ooperisolistidega. Aga, mis veel olulisem, leidnud ka sügava muusikahuviga toetajaid. Lisaks Eesti Kultuurkapitali toetusele on muusikakollektiivi oma katuse alla võtnud edumeelne Võrumaa Kiidi turismitalu, eesotsas taluperemehe Aigar Pihoga. Pole just tavapärane, et Lõuna-Eesti edukad ettevõtjad kultuuri toetaksid. Otsustades aga dirigent Lilyan Kaivu edasiste teoste ja plaanitavate kontsertide järgi, on muusikud ja Kiidi talu pidanud põhjalikke koostöö- ning tulevikuplaane. Nii on A. Piho otsustanud oma talu õue ehitada Metsafilharmoonia ehk kontserdisaali, mis oleks kasutatav aasta läbi. Sellest saab kindlasti omanäoline esinemispaik, mis tõmbab ligi nii artiste kui publikut.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

KaivConsorti kontserdi pealkiri ?Meistrid-õpipoisid? kannab endas võimalust õppivatele pillimeestele ja lauljatele esineda koos tunnustatud muusikutega. Teine prioriteet, mida dirigent oluliseks peab, on tipptasemel muusikat tutvustada ja viia kontserte ka väiksematesse linnadesse ja keskustesse.

Ülestõusmispühade kontserdil kõlanud F. Schuberti Missas G-duur ja M.-A. Charpentier? ?Te Deum?is? esinesid solistidena vabakutselise laulja Mati Kõrtsi kõrval noored Eesti Muusikaakadeemia (EMA) üliõpilased Pirjo Püvi, Anne Alt ning EMA üliõpilane, Estonia solist Priit Volmer ja EMA lõpetanud Ave Terasmaa. Solistide sobiv ansambel ning koori ning orkestri lai dünaamiline amplituud aitasid kaasa teoste nauditavale esitusele. Eriti meeldis Schuberti Missa kõlaline sügavus ning osade sisu ere muusikaline väljendus. Charpentier? ?Te Deum?i? prantsusepärane kõlavärv kontserdi lõpus jättis Salemi kiriku saali piduliku ja suursuguse hinguse.

Kahe eespool mainitud teose vahel oli võimalus kuulata A. Salieri Orelikontserdi C-duur esmaettekannet Eestis, solistiks Urmas Taniloo. Salemi kiriku orelil esitamiseks sobis see ideaalselt. Urmas Taniloo hea stiilitunnetus ning meisterlikkus tõid ilmekalt esile Salieri peene ja tehnilise kompositsiooni.

Lilyan Kaivu hindavad muusikud kui täpse ja hea käega dirigenti, kelle proovid on meeldivalt töised ja tempokad. Neid omadusi on hinnatud ka rahvusvahelistel dirigentide konkurssidel: ta on võitnud noorte dirigentide konkursi Riias (1997 ja 2000) ning Tallinnas 2002. Aastal 2003 pälvis Kaiv teise koha J. Panula nim. sümfooniaorkestri dirigentide konkursil Soomes.

Järgmisena ootavad KaivConsort ja Kiidi turismitalu suvel kuulama C. Orffi ?Carmina burana?t? ning Tartus ?Emajõe Manhattani? projekti lõppkontserdil Vivaldi ?Aastaaegu? ja Händeli ?Tulevärgimuusikat?.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht