Killuke Itaaliat keset põhjamaist jaanuari

Kai Lorents

14. I toimus Vanalinna Muusikamajas sopran Maren Ülevainu soolokontsert tähistamaks tema esimest juubelit.  

Solisti tutvustuseks niipalju, et Maren Ülevain lõpetas 1984. aastal Tallinna Riiklikus Konservatooriumis dotsent Urve Tautsi lauluklassi. 1977 ? 1990 töötas ta rahvusooperis Estonia kooriartistina, täites ka soolorolle. Laulja on tegutsenud G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis õpetajana ning mitmete kooride juures hääleseadjana, täiendanud end G. Gulkina, dotsent L. Sauli ja professor E. Märtsoni juures. Praegu on ta vabakutseline solist, esinenud soolokontsertidega nii kodu- kui välismaal. Hiljuti valmis ka Ülevainu esimene CD vanade inglise jõululauludega, mis salvestatud Rapla kirikus, kus tema partneriks oli organist Hille Poroson. Kõnealusel kontserdil saatis Maren Ülevainut klaveril Jelena Anstal.

Kavas olid klassikaline Schubert kontserdi esimeses ning itaalia rahvalaulud teises osas, muusikamaja hubases saalis kõlas seekord sillerdav bel canto.

Maren Ülevainu vokaal on hea kandvusega, varjundirikas, hääl vaba, fraseerimine sügavalt läbi tunnetatud, mõjus samuti efektne fileerimisoskus. Tähelepanuväärne oli ka selle kontserdi raamistik: tuttavlikud Schuberti pühendumuslik ?Muusikale? avapalaks ja päikeseline ?Santa Lucia? lõpetuseks. Nende vahele mahtus muuhulgas oma emotsionaalselt tonaalsuselt vahest kõige kontrastsemana Schuberti meenutuslik ?Pärnapuu? (meil tuntud kui ?Üks kask meil kasvas õues?).

Itaalia rahvalauludest oli eriti mõjuv humoorikas ?Eesel-tobuke?, mis tuli ettekandele kaasahaarava emotsionaalse näitlejameisterlikkusega. Kuulajad reageerisid sooja aplausiga igale laulule, mis oli kui killuke päikeselist Itaaliat keset meie põhjamaist jaanuari. Iga hetk oli tunda, et Maren Ülevain armastab itaalia muusikat tõepoolest väga ja laulab seda suure sisseelamise ja naudinguga.

Selline lauljanna on küllap meeldiv avastus igale kontserdikülastajale. Opereti- ja muusikalilavastajad võiksid kergendatult ohata ? eredat lavatähte pole vaja kaugelt otsida! Kontsert lõppes tõelise maiuspalaga, nimelt ühise tordisöömisega. Hõrgutisi nii meelele kui ka keelele… Mida hing veel ihata tihkab? Jääme ootama uusi kontserte!

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht