Loomelabor Viljandis

Elis Vesik

4. – 8. augustini saab Viljandi muusikakoolis ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusikamajas teoks muusikalise loovuse suvekooli loomelabor, mille korraldavad noortele Eesti muusikafond ja heliloojate liit.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Loomelaborisse oodatakse avatud mõtlemisega motiveeritud noori, kellele meeldib muusikast mõelda, seda uurida ja ise luua. Labori peamine sihtrühm on muusika- ja huvikoolide vanemate klasside õpilased ning gümnaasiumi- ja keskastme õpilased, eeltingimuseks nooditundmine ja soovitavalt mõne instrumendi mängimine tasemel, mis lubab omaloodud muusikat esitada. Fookuses ei ole pillimänguoskus, vaid loov lähenemine pillile.
Muusikafondi juht Kristo Matson peab loovat mõtlemist oluliseks kogu ühiskonnas: „Loova mõtlemise oskus ja selle arendamine on  ühiskonnas üha olulisem, sõltumata erialast. Loomelabor on suviselt ehe kogunemispaik, kus tuntud eesti heliloojad peavad põnevaid loenguid ja valgustavad oma loomeprotsessi tagamaid. Eraldi tahan  esile tuua hommikuloengud pillide hingeelust ja visuaalsest muusikast ning kohapeal sündiva elektroonilise muusika, plaanis on ka öine happening lossimägedes. Laulude kirjutamisest ja oma loomingust tuleb rääkima Vaiko Eplik. Huvi on juba olnud elav ja registreerijaid Kärdlast, Viljandist, Tallinnast, Tartust, Rakverest, Võhmast ja mujalt Eestist.”
Suvekoolis võetakse vaatluse alla teemad, mis aitavad avada ja lahti mõtestada muusika loomise protsesse. Ühisloengute teemad on „Pillide hingeelu” (Tõnu Kõrvits), „Laulu loomise lugu” (Vaiko Eplik) ja „Visuaalne muusika” (Liis Viira). Elektroonilistest vahenditest peab loengu helilooja ja näitleja Ardo Ran Varres, kes salvestab algmaterjali suvekooli igapäevahelidest ning loob nendest elektroonilise kompositsiooni. Individuaalsete juhendajatena löövad kaasa heliloojad Tauno Aints, Liis Viira ja Tatjana Kozlova-Johannes.
„Praegu on Eestis paar-kolm noorte loomingukontserti aastas, peamiselt keskastme muusikakoolide kompositsiooniosakondade eestvedamisel. Paraku jäävad sealt kõrvale noored, kes ei õpi loominguerialal ja kellel  puudub seetõttu eneseteostuseks väljund,” põhjendab loomelabori vajalikkust Matson.
Lisainfo ja registreerimine: www.helilooja.ee/sundmused/loomelabor.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht