„Lossimuusika”

Tiina Mattisen

Tšellist ja produtsent Aare Tammesalu, alustasite sarja „Lossimuusika”, mida siin on varemgi tehtud. Kellele ja mida nüüd kavatsete pakkuda?
Aare Tammesalu: Kadrioru loss on kaunimaid ja tuntumaid ajaloolisi kontserdisaale Eestis. Siinne muusika esitamise traditsioon on väga pikk, ulatudes XVIII sajandisse, kui musitseerimine oli igapäevase õukonnaelu lahutamatu osa. Viimastel aastakümnetel on Kadriorus üles astunud muljetavaldav seltskond interpreete Eestist ja kaugemalt – tegemist ju ikkagi kammermuusika esindussaaliga. Püüan jätkata pikka auväärset traditsiooni, lisades regulaarsuse – kontserdid toimuvad igal pühapäeval kuni suveni välja – ja mujal maailmas hästi soositud kontserdieelse vestluse.
Lossisaalist lähtuvalt on repertuaaris eelkõige Viini klassikute ja XIX sajandi heliloojate keel- ja puhkpillimuusika ning esinejateks valik meie aja säravamaid eesti interpreete. Kontserdid on mõeldud kõigile huvilistele, tuleb vaid meelde jätta märksõnad „Kadriorg”, „pühapäev” ja „kell 17”. Täpsem info kontserdisarja kodulehel www.lossimuusika.ee.

Kuidas sari valmib?
Koostan ise programmid ja valin esinejad, s.t olen kontserdisarja kunstiline juht. Püüan haarata kaasa võimalikult palju interpreete ja instrumente, samuti lauljaid. Kindlasti kutsun esinema ka noorema generatsiooni muusikuid. Kadrioru lossi atmosfäär ja esteetika suunavad repertuaarivalikut: esikohal on Mozart ja tema kaasaegsed, täienduseks romantismiaja meistrid, aga nüüdis- ja ka varajast muusikat ei ole plaanis kavadesse valida, ilmselt ka mitte esiettekandeid.
Kontserdisarja korraldab Loovüksus MTÜ, kontserdid algavad kell 17 ja kontserdieelne vestlus 16.15. Kevade jooksul on paar erandit (9. III ja 25. V Eesti Kontserdi juba sügisel kokku lepitud Hortus Musicuse kontserdid algusega kell 18), samuti 23. veebruar, kui Kadrioru loss on hõivatud Eesti Vabariigi aastapäeva üritustega: sel päeval anname Toomas Leiburiga kontserdi Peetri majas algusega kell 16. Aga juba sel pühapäeval pakume kuulata kava „Clarinette omnitonique”, kus koos klarnetist Toomas Vaviloviga musitseerimas Sigrid Kuulmann (viiul), Toomas Nestor (vioola) ja Aare Tammesalu (tšello).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht