Pealelend

Sirp

EK produtsent Neeme Punder, kuidas ja millise sihiga on Eesti Kontsert (EK) taas jõudnud hästi unustatud vana ehk abonementkontsertideni?

Tõsi ta on, midagi uut siin maa peal pole, kõik parimad asjad on avastatud ammu, nii ka abonementkontserdid, milleta varasemat n-ö nõukaaegset muusikaelu ei kujutanud nagu ettegi. Tegelikult on kerge surve selle vormi järele olnud kogu aeg, kuid käesolevat hooaega  kujundades selekteerus rida väljapaistvaid klaverimuusika ja suurvormide projekte, millele tahtsime esiteks juhtida kontserdikülastaja tähelepanu ning teisest küljest, arvestades seda, et meie kvaliteetmuusika kuulajate ring on suhteliselt stabiilne ja võibolla mitte alati kõige ideaalsemate majanduslike võimalustega, pakkuda soodsamat piletihinda. Seega on abonementkontsertide idees nii publiku kasvatuslik kui ka kokkuhoiu  võimalus – lõpuks rõõmustavad pungil saalis ju nii esinejad kui ka kuulajad.

Mida siis kuulata saab? Klaverimuusikas pakume meie pianistide eliiti. Kalle Randalu mängib juba järgmisel nädalal Schuberti ja Schumanni teoseid, Chopini 200. sünniaastapäeva tähistab Ivari Ilja, kevadel astub üles „Con brio 2008” võitja Jaan Kapp ja oktoobris klaveriduo Mikalai-Ratassepp. Maiuspaladeks on kindlasti Tšaikovski klaverikonkursi laureaat  Boriss Berezovski Schumanni ja Liszti kavaga, Iraani päritolu Bachi muusika spetsialist Ramin Bahrami, kes mängib „Goldbergi variatsioone” ning Iisraeli-Venemaa päritolu Aleksander Markovitš, kõlamas Tšaikovski Esimene klaverikontsert. Enamik suurvormiprojekte on koostöös ER SOga, keda juhatab vägagi rahvusvaheline dirigentide seltskond: Daniel Reuss, Carlos Spierer, Martin Haselböck ja Olari Elts. Koostööpartneriteks  on veel rida mainekaid soliste nagu Richard Carlucci, Jean Luc Chaignaud, Stephanie Houtzeel, Bernhard Gärtner, Helen Lokuta, Märt Jakobson jpt, segakoor Latvija, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Rahvusooperi Estonia segakoor, tütarlastekoor Ellerhein ja Eesti Rahvusmeeskoor. Rahvusvahelisel muusikapäeval kõlab Berliozi ooperi „Fausti needmine” kontsertettekanne, Mendelssohni sünnipäeva tähistame oratooriumiga „Elias”, kannatusnädalal saab kuulata Elgari „Gerontiuse unenägu”, Daniel Reuss toob välja koguni kaks suurteost: Haydni „Te Deum” ja Schuberti Missa As-duur ning hooaja lõpetavad Bremeni Filharmoonikud Markus Poschneri juhatusel, kavas muu hulgas Schuberti „Lõpetamata sümfoonia” ja Brahmsi „Aldirapsoodia”. Kauneid muusikaelamusi!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht