Pealelend: Märt Hunt

Sirp

„Noor muusik 2009” Prof Günter Hauer (Saksamaa) on öelnud, et konkurssi „Noor muusik” on Tallinnas edukalt korraldatud juba viis korda ning see paistab silma oma erilise lastesõbraliku atmosfääri, aga samuti ka tõusva saavutuste taseme poolest. MTÜ Noor Muusik juhatuse esimees Märt Hunt, mida tänavu peaks toonitama?

Märt Hunt: Sellel nädalavahetusel panevad  vanalinna helisema väikesed muusikud 15 riigist. Käimas on rahvusvaheline konkurss „Noor muusik – Tallinn 2009”, kus osalevad 8–13aastased viiuli-, tšello- ja klaveriõppurid. Peale Euroopa maade esindajate on sel aastal osalejaid Lõuna-Aafrikast, Koreast ja Hiinast. Võisteldakse kahes vanusegrupis: 8–10- ja 11–13aastased, toimumiskohtadeks on Mustpeade Maja, Õpetajate Maja, muusika- ja teatriakadeemia ning Estonia kontserdisaal. 

Noori interpreete hindab kümneliikmeline rahvusvaheline žürii, kes konkursi viimasel päeval annab osavõtjatele ka meistriklassi tunde. Konkurss täidab mitut eesmärki. Kõige tähtsam on klassikalise muusika väärtustamine noorte hulgas ja pilliõppijatele väärika stiimuli andmine. Oluliseks oleme pidanud ka Eesti heliloojate muusika levitamist maailmas. Sel korral on läbivaks heliloojaks Timo  Steiner, kelle palu mängivad kõik 11–13aastased osavõtjad. Väga rõõmustab, et meie konkurssi toetab mitu Eesti kunstnikku. Nii oleme saanud kinkida auhindadeks võitjatele püsiväärtusega töid, mida vaadates tulevikukuulsustele meenuvad pingelised võistluspäevad ajaloolises Tallinnas. Loodame, et vaatamata meile saabuvatele väga tugevatele võistlejatele jääb osa auhindu ka Eestisse.

On ju meilgi  heal tasemel mängijaid Tallinnast, Tartust, Ida-Virumaalt ja Keilast. Kõikidel noortel instrumentalistidel on võimalus esineda mitmel kontserdil, osa neist mängib Tallinna gümnaasiumides omaealistele. Konkursi teeb hinnatavaks professionaalse orkestri kaasamine teises voorus ja lõppkontserdil: tänavu saadab finaliste Tallinna Kammerorkester Toomas Vavilovi juhatusel. 

Avalikke kontserte linnarahvale on kolm: 4. aprillil kell 18 viiuldajate ja tšellistide kontsert Mustpeade Majas ning pianistide kontsert EM TAs (sissepääs tasuta) ja 6. aprillil kell 18 laureaatide kontsert koos TKOga Estonia kontserdisaalis (pääse 25 krooni, piletid eelmüügil kontserdisaali kassas). Noorte virtuooside mäng Tallinna Kammerorkestri saatel on kindlasti tore elamus igas vanuses muusikasõbrale.  

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht