Pealelend: Mikk Murdvee

Oled märtsis üsna intensiivselt koos olnud Tallinna muusikakeskkooliga. Mille poolest on see kool sulle eriline ja mille poolest tähtis Eestis ja rahvusvahelises kontekstis? Mikk Murdvee: Muusikakeskkooli teeb mulle eriliseks juba selle saamislugu, ajaloost rääkimata. Kooli üks rajajad oli minu vanaisa Vladimir Alumäe – tema oli üks neid, kes seda kooli siia Eestisse väga tahtsid ja selle nimel mitu aastat töötasid, kuni lõpuks said oma tahtmise. Ka minu ema Niina Murdvee on siin koolis õppinud ja konservatooriumi esimesest kursusest alates ka õpetanud. Nüüd on siis ka minu kord. (Muheleb.) Kool on väga eriline! Lääneriikides selliseid koole ei ole, aga Eesti muusikaelust selle koolita rääkida ei saaks. Eesti muusikakultuurile on see üks suuremaid „lotovõite”: valdav osa Eesti orkestrite mängijatest, aktiivsetest kammermuusikutest ja muudestki muusikainimestest on tulnud muusikakeskkoolist. Nüüd oled õppejõu rollis. Kuidas on kooli õhkkond ja tase nende aastatega muutunud? Kuna ma ise käin siin vaid korra nädalas orkestrit dirigeerimas, siis ei oska nii täpselt kommenteerida. Mulle tundub, et võrreldes minu õpinguaastatega selles koolis on pillimängijate tase tõusnud: on tõeliselt häid mängijaid, palju väga andekaid ja väga töökaid inimesi. Seda on rõõm näha ja on rõõm sellest osa saada. Märtsi algul käisime TMKK sümfooniaorkestriga Helsingis esinemas – selle seltskonnaga oli uhke tunne seal üles astuda.

Märtsikuu algas muusikakeskkooli ka Tallinna Kammerorkestri ühisprojektiga, mida oled juba mitmel aastal juhatanud. Kas tajud ka mingeid muutusi?

Huvitav on juba see, et mõned solistid hakkavad korduma, ja rõõm on näha nende arengut, aga üldiselt väga suuri muutusi ma selle väikese aja jooksul küll ei taju.

TMKK direktor Timo Steiner on intervjuus Sirbile soovitanud oma õpilastel otsida oma nägu nii muusikas kui ka elus. Milline näib sulle muusikakeskkooli nägu praegu?

Tallinna muusikakeskkooli nägu kujundavad need, kes seal parasjagu õpetavad ja õpivad, seega on see nägu pidevas muutumises. Muusikakeskkool õpetab leidma iseennast, annab selleks maksimaalse põhja ja, mis kõige tähtsam, ega see puuduta ainult pillimängu – inimesed õpetatakse tulemuslikult õppima ja tööd tegema. See kool annab küll väga tugeva muusikalise põhja ja pagasi, mille abil on võimalik lennata terves maailmas.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht