Pealelend: Monika Mattiesen

Tiina Mattisen

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eeloleval nädalal on Tartu muusikat täis. Juba täna avatakse Tartu laulupeo muusikanädal, mis päädib 7. juunil Tartu laululaval Miina Härma 150. sünniaastapäevale pühendatud laulupeoga „Enne ja nüüd”. Esmaspäeval, 2. juunil aga antakse Tartu Jaani kirikus koguni kaks avakontserti: kell 18 avavad Elleri Sümfoniett ja Elleri Kontsertkoor Lilyan Kaivi käe all laulupeo muusikanädala ning kell 20 alustab ensemble mosaik Berliinis XIII Eesti heliloojate festivali. Sõbralikult kõrvu kulgedes kohtuvad mõlemad ettevõtmised 6. juuni õhtul Vanemuise kontserdimajas suurel sümfooniakontserdil, et pakkuda enne ja pärast huvilistele mitmekesist muusikavalikut. Sirp palus festivali kunstilisel juhil Monika Mattiesenil tutvustada 2. – 8. juunini toimuva Eesti heliloojate festivali kava, mis paistab eelmistest sisukam ja mitmekesisem

Monika Mattiesen: Jah, XIII Eesti heliloojate festival on kasvanud rahvusvaheliseks uue muusika sündmuseks ja seepärast oli ka põhjust võtta selle fookusesse rahvusvahelise haardega eesti helilooja ja poeet Jüri Reinvere.
Rõõmustab, et festival on saanud kokku viia Berliinis resideeruva helilooja ja samas dirigent Enno Poppe juhtimisel tegutseva ensemble mosaiki – nemad on seekord meie peakülalised. Berliini ansambel toob esiettekandele Reinvere uudisteose „Saabumine Liguuria rannikule”, mis on helilooja töölaual olnud paralleelselt sügisel Norra Rahvusooperis esietenduva ooperiga „Peer Gynt”. See teos on nagu paljud teised Reinvere loomingus üheaegselt nii kirjandus- kui ka helitöö. Peaaegu igal festivalikontserdil esitatakse ka Reinvere poeesiat nii helitööde tekstina kui ka eraldi.
Reinvere loomingu kõrval kuuleb festivalil hulgaliselt esiettekandeid nii Eesti kui välisheliloojatelt, autorite ringis Tatjana Kozlova-Johannes, Chikako Morishita (Jaapan), Lauri Jõeleht, Age Veeroos, Mart Siimer, Javier Elipe Gimeno (Hispaania), Nicolai Worsaae (Taani), Liisa Hirsch, Monika Mattiesen, Mingo Rajandi. Esitajateks festivali peakülalise kõrval veel muusikateatrile keskendunud Figura Ensemble Taanist, helilooja ja vioolavirtuoos Garth Knox Inglismaalt, flötist Maarika Järvi (Eesti/Šveits), Vanemuise Sümfooniaorkester ja dirigent Lauri Sirp, Küberstuudio, Leonora Palu ja Age Juurika ansambel Suurem Ruum, ansambel Avarus ning muusikaline järelkasv Heino Elleri nimelise muusikakooli kompositsiooniosakonnast ja kaasaegse kammermuusikaklassist.
Eesti heliloojate festival on kasvanud rahvusvaheliseks ja laienenud ka teistesse kontserdipaikadesse, ent festivali süda on endiselt jäänud suurepärase akustikaga unikaalsesse Tartu Jaani kirikusse.
www.composer.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht