PEALELEND: Tiia Teder, Klassikaraadio peatoimetaja

Sirp

Klassikaraadios on 7. – 13. märtsini tulemas üle aegade suurim rahvusvaheline projekt, raadiokontsertide nädal „ Tallinn – kultuuripealinn 2011” Euroopa raadiojaamadele. Kuidas tegite valiku?        See on meiepoolne kultuuripealinna tutvustamine välismaal, aga ka osa Euroraadio hooajast, mille juurde on kultuuripealinnade  kontserdinädalad kuulunud juba üle kümne aasta. Oleme ka oma kuulajatele alati Euroopa kultuuripealinnu vahendanud, näiteks mullu septembris oli eetris kultuurilinn Pecsile pühendatud nädal.        Kümme kontserdisalvestust ja ülekannet, mida oleme välja pakkunud EBU levivõrku maailma raadiojaamadele, annavad ülevaate Tallinna mitmekesisest muusikaelust ja meie tähtsamatest kollektiividest ja ansamblitest nagu ER SO, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, rahvusooper  Estonia, Vox Clamantis, Hortus Musicus, Rahvusmeeskoor jt.  

Muusikasündmused on kontsentreeritud märtsi esimesse täisnädalasse ja viis kontserti  kümnest on eetris otseülekandena. Heliloomingu poole pealt on meie rahvusvahelise nädala tähtsaim autor Erkki-Sven Tüür, kelle uue suurteose „Awakening” esiettekanne leiab aset 10. märtsil filharmoonia kammerkoori ja Sinfonietta R¯ıga ettekandes Daniel Reussi juhatusel, samuti on ER SO kontserdi kavas Tüüri uusim, Kaheksas sümfoonia Olari Eltsi dirigeerimisel. Rahvusmeeskoori kontsert 9. märtsil on pühendatud Tallinna pommitamise aastapäevale.  Kontserdinädala üks kaalukamaid hetki on Estonia kontsertettekanne Rimski-Korsakovi „Tsaari mõrsjast” Arvo Volmeri dirigeerimisel, samuti eesti interpreetide galakontsert sarjast „Eliitkontserdid” pühapäeval 13. märtsil. Loodame palju tähelepanu noorte muusikute Kadri Vooranna ja Mari Kalkuni kontsertidele. Kontserdid on kavandatud koostöös Eesti kontserdikorraldajate ja muusikutega, projekti toetab SA Tallinn 2011. Praeguseks on  meie kontserdiülekandeid tellinud Austraalia, Austria, Saksamaa, Taani, Rootsi, Soome, Norra, Läti, Hispaania, Horvaatia, Türgi, Hollandi, Kataloonia, Sloveenia, Poola, Rumeenia ja Portugali raadiojaamad.     

Kultuuripealinna kontserdinädalat on ette valmistatud üle kolme aasta. Klassikaraadio saab suurprojektiks tööle ka uue uplinksüsteemi,  mis EBU rahalise abiga aasta lõpus osteti – siiani rändas meie helipilt ISDN-liinidega Helsingisse või Stockholmi, et sealt EBU satelliidi peale kerkida.   

Eesti kuulajad saavad kontsertidest osa lisaks saalidele ka Klassikaraadio eetris. Projekti kodulehel on lisaks kontserdiinfole ka helihetked Tallinna tänavatelt ning valik vanalinna  fotosid.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht