Plaaditutvustus

I. G.

Paavo Järvi, Truls Mørk, Estonian National Symphony Orchestra

Arvo Pärt Pro & contra

(Taas)avastusretk Arvo Pärdi varajasse loomeperioodi ehk 1960. aastatesse. Plaadil kõlavad helilooja sümfooniad nr 1 ja nr 2, t?ellokontsert ?Pro et contra? (solist Truls Mørk), ?Perpetuum mobile?, ?Collage über BACH? ning kantaat ?Meie aed? (kaastegev tütarlastekoor Ellerhein), mis loodud aastal 1959. ERSO ja Paavo Järvi esitusliku sära on salvestanud helire?issöör Maido Maadik. © Virgin Classics, 2004, kestvus 71:02.

 

 

Estonian Philharmonic Chamber Choir/Paul Hillier

BALTIC VOICES 2

Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Paul Hillieri sarja ?Baltic Voices? teine plaat, kus peal Sisaski, Tulevi, Nørgårdi, Grigorjeva ja Schnittke teoseid. Nagu Paul Hillier plaadi bukletis kirjutab, kõlab sellel CD-l kolme Balti regioonis levinud kristluse haru, õigeusu, katoliikliku ja protestantliku traditsiooni muusika. Väärt kooriteosed aastatest 1976 (Nørgård) kuni 2002 (Tulev) nauditavas esituses. Helire?issöör Brad Michel. © harmonia mundi usa, 2004, kestvus 67:59.

 

 

Raimo Kangro

DISPLAYS

?Displays? (1991 ? 2000) on Raimo Kangro valdavalt kammerteoste seeria, mis koosneb 12 muusikalisest karakterpalast eri koosseisule. Osa neist on pealkirjastatud muusikaliste portreedena (?Display I, Steve Reichi portree?, ?Display II, Mozarti portree? jt), hilisemad väljendavad abstraktsemaid ideid (?Display IX, Jeeriku pasunad?, ?Display XI, kaardunud lüüra? jt). Kuulda saab riukalikku rütmipulssi ja kõlamaailmade ootamatuid kokkupõrkeid. 2CD, erinevad ansamblikoosseisud, nende seas ka NYYD Ensemble ja ERSO Olari Eltsi dirigeerimisel ning Tallinna Kammerorkester Risto Joosti juhatusel. © Eesti Muusika Infokeskus, 2004, kestvus 66:10 ja 45:06.

 

 

Erdmann/Sooäär Dessert Time

Peer Gynt & Other Stories

Midagi improvisatsioonilise jazzi sõpradele. Saksa saksofonist Daniel Erdmann ja eesti kitarrist Jaak Sooäär kohtusid aastal 1999, üks koosjämmitud õhtu ja Erdmann-Sooääre duo oligi sündinud. Saksofon kõlab ekspressiivselt, kitarr kohati rohke elektroonilise vürtsi kastmes. Vaimukad on Griegi ?Peer Gynti? muusika seaded, neist ?Hommik? kõlab nagu mingi lambada. Päris ?Lambada? kõlab CD viimase loona ka, mitte just grieglikult, kuid saksofoni madalas registris torisevalt. Salvestatud Eesti Raadios Teet Kehlmanni poolt. © Erdmann/Sooäär, 2004, kestvus 49:59.

 

 

Julia Boman

VAGABOND

Lauljatari nii värske esikplaat, et selle avalikku esitlustki pole veel olnud. Julia Boman on kirjutanud nii muusika kui sõnad (inglise ja prantsuse keeles), nii laulab kui mängib kitarri, ansamblikaaslasteks Raul Vaigla bassil, Tanel Ruben löökpillidel, Marko Mägi saksofonil ja Sven Kullerkupp klahvpillidel. Hea tiim. Kõlavad kaunilt leebed ballaadid, ent üks lugu on reggae-võtmes, kuulda saab ka elektroonilist fusion?i, latino- ja hispaaniapärast temperamenti. Midagi ilu-ihalejatele. © Julia Boman, 2004, kestvus 50:13.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht